Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Snow Ryder - Sensi Seeds


svaarozyc

Recommended Posts

Jest to odmiana z autofloweringiem, lecz nie jest karłowata. Osiąga nawet do 120cm. Typ: indica. Kwitnąć zaczyna po 6-8 tygodniach od skiełkowania. Okres kwitnienia 45-50 dni. Ogółem, od momentu poczęcia do owocnej śmierci z rąk spragnionego żniwiarza mija 3,5 - 4 miesiące.
Zamierzam wysadzić na outa 8 dziewczynek (feminizowane) [poległa mi część innych, więc na szybko dokupiłem te]. Mają 6 dni i są słodziutkie :mniam:

Czy ktoś je uprawiał? Jak dają radę na naszej szerokości?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wg mnie to nieważne czy ktoś już uprawiał tą odmianę, ponieważ jeżeli okres wega trwa 6-8 tygodni czyli maxymalnie 2 miesiące no to na początku sierpnia zacznie kwitnąć (albo wcześniej) no a wiadomo, że pogoda jest dobra do końca września, początku października. Dlatego ja uważam że śmiało możesz je wysadzać ! powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Gandzior89

svaarozyc, przeicez jest z autofloweringiem wiec nadaje sie pod polskie niebo :D


Dwie najwazniejsze cechy odmiany SnowRyder to automatyczne kwitnienie (tzw. auto-flowering) bez wzgledu na ilosc swiatla oraz wytwarzanie skrzacych sie krysztalków zywicy, które pokrywaja dojrzale paki niczym sniezna pierzynka. Poczatek okresu kwitnienia odmian konopi z mozliwoscia automatycznego kwitnienia zalezy od wieku rosliny, a nie od cyklu dzien-noc, co sprawia, ze SnowRyder doskonale nadaje sie zarówno do uprawy domowej/szklarniowej, jak i na otwartym powietrzu. Rosliny wyrosle z nasion SnowRyder zwykle zaczynaja kwitnac wkrótce po wyrosnieciu szóstego, a najdalej dziewiatego zestawu dojrzalych lisci (czyli najczesciej po 6-8 tygodniach rozwoju w dobrych warunkach). SnowRyder nie nalezy do odmian miniaturowych konopi, ale blad hodowcy (np. zbyt nadmierne wydluzenie okresu wzrostu) nie spowoduje równiez, ze uprawa wymknie sie spod kontroli. Ostateczna wysokosc roslin odmiany SnowRyder jest mniej wiecej zaprogramowana genetycznie, dlatego wiekszosc z nich nie przekracza 90-120 cm. W warunkach uprawy na swiezym powietrzu automatyczne kwitnienie oznacza, ze nasiona SnowRyder mozna sadzic wczesna wiosna, aby okres kwitnienia przypadl w czerwcu badz lipcu (czyli w miesiacach najlepszej pogody) i zakonczyl sie we wrzesniu. Odmiana ta daje mocne rosliny o gestych odgalezieniach (pod warunkiem zapewnienia korzystnych warunków). Paki, podobnie jak w konopi indyjskiej, sa zwarte, pokryte lepka zywica i maja slodko-pikantny aromat z nutami ziemi i cytrusów. SnowRyder intensywnie i mocno dziala na cialo, jednak uczucie to lagodzi zywy, radosny haj.

* Kwitnienie: 45 - 50 dni
* Zbiór: 150 g
* Wysokość: 90 - 120 cm

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nasiona kupiłem. Za 10 zapłaciłem 55 ojro + 7.50 za przesyłkę. Razem 62.50. Paczka przyszła z Niderlandów :D

Skiełkowało tylko 8 nasion. A uprawiam w Anglii, gdzie latem rzadko jest cieplej niż 20 st. (zazwyczaj koło 18, bo to blisko morza). Pada tu chyba 2/3 czasu w ogóle ;- ) Ale mam nadzieję, że dojdą. Za to jesień niewiele różni się od lata. Długo jest ciepło (tzn. powyżej 10 st). Nastawiłem do kiełkowania 20 maja, więc spodziewam się zbiorów do końca września. Miejscówki przygotowane: ziemia, nawozy etc. Źle im nie będzie :)

Mam też parę innych. Jak mi czasu starczy, założę growlog, ale zawsze zapominam aparat zabrać na plantację. (luki w pamięci 8) )

p.s. Gandziorze89 pocieszyłeś mnie wydajnością. 150, hoho. Jak mi tu wyjdzie połowa z tego, to i tak będę happy

Z ośmiu krzaków + parę innych (purple power, diesel ryder x white russian i sierotki, czyli nołnejmy). Może i kilogram łącznie się nazbiera. :D

 

 

 

----------------------------------------------------------------

Oszukali mnie. Nasiona miały być feminizowane.

Z 6 skiełkowały 4. Z 4 dziś zebrałem 1 samca, 2 krzaki jeszcze się nie określiły (sic!), a jeden to panna.

sensiseeds.com Napiszę im parę cierpkich słów, oraz zapewnię, że na forach ostrzegam przed zakupami w ich sklepie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+