Skocz do zawartości
thc-thc

grower

PH ziemi


manishek

Recommended Posts

Witam

mam glupie pytanie z tego co widzialem to jeszcze tego tu nie było (albo zle patrzyłem... )

przechodząc do konkretów.

czy mozna sprawdzic pH ziemi normalnym papierkiem wskaźnikowym wsadzając go do wilgotnej ziemi ?

bo u mnie w 'miescie' sa testy pH tylko takie ktore kosztują 20zł~ to nawet nie patrzyłem co to jest jak koleś powiedział mi cene. a ostatnio z kasą u mnie krucho...

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość piotrus_bercik
bo u mnie w 'miescie' sa testy pH tylko takie ktore kosztują 20zł~ to nawet nie patrzyłem co to jest jak koleś powiedział mi cene. a ostatnio z kasą u mnie krucho...

no niestety bedziesz sie musial chyba wykosztować, bo np. na HEMPie nie znalazlem tanszego testu ph niz 27zł:)

no chyba ze fluid od razu do kalibracji ph!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmmm mam pomysł, powiedzcie czy dobry.
Załatwie z uczelni papierki wskaźnikowe.
Wezmę wodę o pH równym np. 7
zobacze kolor

wezme w pudełko ziemi ze spota, przepuszcze przez nią wode tę co mierzyłem jej pH, i na podstawce pod ktorym spłynęła woda zmierze tez jej pH
porównując kolor bibułki:

 

post-2-0-19026900-1392745817_thumb.gif

 

Podane wartości pH dotyczą roztworów 1 molowych, lub w przypadku produktów naturalnych, przemysłowych bądź spożywczych, stężeń roztworów wodnych występujące naturalnie w życiu codziennym.  Autor: Dawid Tracz


ujdzie cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość piotrus_bercik

chyba by uszlo! ale nie lepiej uzbierac te dwadzieścia pare złoty i miec pewność co do 0,5pH!:)

a jak cos znajdz dawkowanie dolomitu i dodaj go do gleby proporcjonalnie co do jej ilości i pH Ci sie uobojętni! Jeśli mówimy o zakwaszaniu gleby.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Dopnę się do tematu. Mam taki tam multi meter 3w1 - mierzy pH, oświetlenie i wilgotność gleby. No i niestety zaczynam mieć obawy, że od nowości jest zjebczony. Konkretnie to nawet po wsadzeniu do soku z cytryn wskazuje pH powyżej 7. Wskazówka lezy na lewo, a tam jest pH 8 więc... może po prostu miernik pH tak naprawdę nie działa i nie znam prawdziwego pH swojej gleby?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kolego prawdopodobnie mieszkasz w UK a tam sa dosc popularne te zielone mierniki 3in1 ale niestety jak to znamy z zycia jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego tak sie sprawa miewa z tymi 3in1. Ja uzywam osobiscie czegos takiego : ph_soil_meter.jpg jest to 2w1 mowi mi ph ziemi oraz jej wilgotnosc. Jest to naprawde godny polecenia miernik nie zawiodlem sie jeszcze na nim

PS.Foto z neta na szybkiego znaleziona nie mam nic wspolnego z tym sklepem ze zdjecia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+