Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Przygotowanie namiotu


qqqqq

Recommended Posts

Hej,

Na wstępnie wspomnę, że przeglądałem forum i wiem, że jest masa takich tematów jednak potrzebuje paru informacji stąd mój temat.

Chciałbym złożyć pierwszy namiot do uprawy, inspirując się tematami @Toksyna celuje w box 90x90 tylko pytanie czy dla początkującego taki box na trzy krzaki wystarczy? Wiadomo, że od samego początku chciałbym rozpocząć trening roślin tylko martwię się, że będzie jak na sam początek to zbyt wiele więc nie sugeruję się że włożę tyle samo do boxa co wyżej wspominany użytkownik. Dodatkowo martwię się o niższe temperatury w późniejszych miesiącach - jakie jest maksymalne minimum by roślina mogła spokojnie dojść do końca? I jaką odmianę polecacie na sam początek - lubię upierdalacze kanapowe ale sativa na działanie też by była mile widziana. Dlatego prosiłbym Was o porady z czego poskładać w dzisiejszych czasach box. Lampy, wiatraki.

Lubie również statystkę więc programatory/systemy do zdalnego sprawdzania wilgotności, temperatury a może i sterowania lamp mile widziane. 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Rysiu napisał(a):

Na 4 krzaki ci wystarczy w zupełności. I tak pewnie za pierwszym razem nie wykorzystasz jego potencjału. Dlaczego martwią cię temperatury? Gdzie ten box będzie stał? Jak w domu to nie masz się o co martwić.

Budynek gospodarczy wolnostojący a dokładnie to piwnica. Wrzucę dziś na noc termometr i wrócę z informacją jakie temperatury na dzisiejszy dzień tam oscylują. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W piwnicy masz mniej więcej stałą temperaturę więc nie powinno być źle. Najlepiej jakbyś utrzymywał temperaturę między 23 a 27 stopni w nocy może być do 20. Odmiany możesz wybrać sobie dowolne spróbuj indiki hybrydy i sativy jeżeli scinka w w różnych terminach nie jest problemem. Co do namiotu to 90x90 na 3 krzaki jest wystarczający żeby rosliny mogły wykorzystać swój potencjał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na wstępie dzięki @Rysiu oraz @Toksyna za odpowiedź, aktywność jak zwykle wzorowa. Wybaczcie za brak temperatury ale jednak termometr mam wadliwy. Zaopatrzę się w nowy to uzupełnię informacje.

Przychodzę z takim pytaniem. Zakładając, że decyduje się na box o wymiarach 80x80x160/140 i docelowo chciałbym włożyć tam trzy rośliny to czy moglibyście polecić mi odpowiednią lampę? Lumatek ATTIS 200w jest piękna ale szukam na początek redukcji kosztów i nie wiem czy wpisać tą lampę w kosztorys czy dałoby radę znaleźć coś tańszego? 

Edytowane przez qqqqq
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Marsa hydro cf 3000 idzie wyrwać za 1000pln z licytacji na ebayu. Ciągle się nowe oferty pojawiają. Ewentualnie samoróbka led. Radiatory ze 200, zasilacz 300, ledy kolejne 200 plus jakieś graty żeby to poskręcać, polutować. Wyjdzie z 900-1000.

Ewentualnie coś takiego

Lampa przemysłowa LED 240W 4000K PULSARI VIGO  620pln

Lampa High Bay LED 240W 4000K SHB240W-PHR-N   600pln

Oprawa przemysłowa LED High Bay SHB200W-SS 4000K 180lm/W 36000 lumenów  580pln

Lampa highbay 200W 4000K LED Line PHANTOM 190 120° 38000 lumenów 499pln

 

Te 2 ostatnie mają opcję ściemniania 0-100%. Tymi bym się zainteresował.

 

Jak one mają 36-38000 lumenów, to to jest od chu.. światła. No i 4000K, czyi barwa światła dziennego około południa. Mozna dokupic jakieś paski led o barwie 660nm dla uzupełnienia spektrum.

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+