Jump to content
thc-thc

centrummarihuany

Sprawy o oświetleniu - LED Lumatek 200W Pro

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jako że w Niemczech od kwietnia dozwolona będzie uprawa konopii, zamierzam po kilku latach znowu spróbować swoich sił w tym pięknym hobby 🙂

Na dniach stworzę growloga, żeby dzielić się wrażeniami oraz mieć możliwość konsultacji z bardziej doświadczonymi growerami. 

Sprzęt jakim dysponuje to: 

- growbox 70x70x200

- lampa Lumatek 200W pro

- donice materiałowe 0,5/4/20

- Wege 7-8 tygodni 

Na ten moment mam dylemat odnośnie oświetlenia. Może uda mi się uzyskać tutaj pomoc.

1) Fotoperiod - jak 15 lat temu hodowałem MJ na strychu w kartonie po kosiarce, królowała jedna teoria - Wege 18/6, flow 12/12. Jak zagłębiłem się teraz w temat to znajduje różne opinie, łącznie z 12/1. Jak wy podchodzicie do tematu? Mój pomysł jest taki - pierwsze 4 tygodnie 20/4, kolejne 3-4 18/6, a potem zmiana 12/12. Czy z własnego doświadczenia możecie polecić inny schemat? Co z inkubacja (z tym się też wcześniej nie spotkałem? Warto/nie warto? 

2) Natężenie światła - na mojej lampie mam możliwość procentowego zmniejszania światła. Kiedyś był hps150w i pełna moc trzy miesiące. Skoro na lampie mam możliwość regulacji to pewnie warto z tego korzystać, tylko jak? Mógłby ktoś podzielić się jakaś wskazówką jak sam podchodzi do tego tematu. 

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli gdzieś na forum było takie pytanie, to przepraszam za spam 🙂

No teraz są jakieś systemy 12/1 itp. Ja osobiście z tego nie korzystałem.

U mnie zawsze było 18/6 i 12/12 dla normalnych roślin. 18/6 dla automatów. Chociaż od jakiegoś czasu zaczałem to modyfikować

Np. przy auto po 4 tygodniu skracam o godzinę co tydzień, aż dojdę do 12/12. Tak trochę oszczędność prądu i może szybciej dochodzą. Nawet kilka razy robiłem tak, że zaczynałem od 15h światła, dochodziłem do 18h (zwiększałem o godzinę każdego tygodnia), potrzymałem na 18h przez 2-3 tygodnie i schodziłem w dół. Ale to tak bardziej z ciekawości. Najbardziej przy auto pasuje mi  4 tygodnie po 18h i potem skracanie o godzinę co tydzień.

A przy normalnych to klasycznie 18/6 i 12/12. Nie raz bawię się natężeniem światła. Pierwszy tydzień trochę mniej, drugi więcej, 3 i 4 już na maxa. 

• Like 1

57 minut temu, Rysiu napisał(a):

A przy normalnych to klasycznie 18/6 i 12/12. Nie raz bawię się natężeniem światła. Pierwszy tydzień trochę mniej, drugi więcej, 3 i 4 już na maxa. 

Dokładnie tak jak i u mnie , z innych metod też nie kożystam chociaż zaciekawiło mnie to ostatnio , 

Ja też w DE na stałe juz , choć nie chcialo mi sie czekać do kwietnia i postanowilem zacząć wczesniej 😜

1 godzinę temu, PolskiBauer napisał(a):

Skoro na lampie mam możliwość regulacji to pewnie warto z tego korzystać, tylko jak?

U mnie pierwsze dni daje na najmniejszą moc i lampe nisko , pozniej jak juz widze że roślinka sie przyjeła to stopniowo podnosze moc do +/- 70% i dźwigam lampe a na kwitnienie to juz 100% i u mnie wiatrak skierowany na lampe żeby troche chłodził ( z tego powodu że u mnie dość nisko) 

Życze powodzenia i czekam na GL :peace:

W Niemczech posiadanie i kupowanie było nielegalne i większość seed banków nie prowadziła wysyłki do Niemiec z wyjątkiem właśnie  royal Queen a teraz od kwietnia nic nie wiadomo jak to będzie działać 😉

3 godziny temu, PolskiBauer napisał(a):

Witam wszystkich,

Jako że w Niemczech od kwietnia dozwolona będzie uprawa konopii, zamierzam po kilku latach znowu spróbować swoich sił w tym pięknym hobby 🙂

Na dniach stworzę growloga, żeby dzielić się wrażeniami oraz mieć możliwość konsultacji z bardziej doświadczonymi growerami. 

Sprzęt jakim dysponuje to: 

- growbox 70x70x200

- lampa Lumatek 200W pro

- donice materiałowe 0,5/4/20

- Wege 7-8 tygodni 

Na ten moment mam dylemat odnośnie oświetlenia. Może uda mi się uzyskać tutaj pomoc.

1) Fotoperiod - jak 15 lat temu hodowałem MJ na strychu w kartonie po kosiarce, królowała jedna teoria - Wege 18/6, flow 12/12. Jak zagłębiłem się teraz w temat to znajduje różne opinie, łącznie z 12/1. Jak wy podchodzicie do tematu? Mój pomysł jest taki - pierwsze 4 tygodnie 20/4, kolejne 3-4 18/6, a potem zmiana 12/12. Czy z własnego doświadczenia możecie polecić inny schemat? Co z inkubacja (z tym się też wcześniej nie spotkałem? Warto/nie warto? 

2) Natężenie światła - na mojej lampie mam możliwość procentowego zmniejszania światła. Kiedyś był hps150w i pełna moc trzy miesiące. Skoro na lampie mam możliwość regulacji to pewnie warto z tego korzystać, tylko jak? Mógłby ktoś podzielić się jakaś wskazówką jak sam podchodzi do tego tematu. 

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli gdzieś na forum było takie pytanie, to przepraszam za spam 🙂

No  lampę mam taką samo i jestem zadowolony z ostatniego boxa mega zbiór miałem ;)) 

11 minut temu, Seet men napisał(a):

No  lampę mam taką samo i jestem zadowolony z ostatniego boxa mega zbiór miałem ;)) 

A jak z oświetleniem? 18/6 I 12/12 czy coś kombinowałes? Natężenie zmieniłeś czy cały czas 100%? 

8 godzin temu, Rysiu napisał(a):

A jak z nasionami w DE? Można normalnie kupić, bo chyba nielegalne byly kiedyś?

Moje pestki kupowałem na Zamnesia i tez przyszły bez problemu , jeszcze gratisy różne dożucają prawie zawsze albo gratisowe pestki 🙂