Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Projekt powrót do zajawki. 1m2 led cob - zróbmy to razem Kochani


Recommended Posts

Wracam po latach do hobby. Najgorsze w uprawie to chyba zacząć na wariata, więc proszę o opinie na temat planu, sprzętu etc i pomoc w przygotowaniu.

Od kilku lat nie interesuję się tematem, więc odświeżenie wiedzy i poznanie nowych informacji będzie bardzo cenne. 

Jak szybko nam pójdzie, niebawem zacznę GL - będzie się działo 🙂 

Box: 1m2  200 cm wysokości.  HomeBox q100. 

Fotoperiod: 12/1 

5 roślin trening SCROG. 

Nasiona: Watermelon Skittlez i Orange Sherbert od Barneya + SkyWalker Haze od Dutch Passion. Po 3 pestki z każdej odmiany będzie kiełkowane, później selekcja i zostawiam 5 panien w boxie. 

Nawozy: Jakieś organiczne, pewnie atami organix box, bo sprawdzone i było cacy. 

Oświetlenie: Kalkulator mówi, że potrzebujemy 50 000 lumenów. Mówi też, że na taki namiot idealny byłby HPS 400 w.  Ja nie mam HPS, lecz 4 sztuki mars hydro COB 100 w.

Tutaj pojawia się pytanie: Ile lumenów daje jedna lampa mars hydro cob 100w? Nie mogę znaleźć tej informacji, znajduje tylko, że takie cob 100 w zastępuje hps 250 w - czy to prawda?

To by znaczyło, że w boxie wystarczą dwa cob 100 w. Proszę o opinie czy dobrze rozumiem. 

 Wentylacja: Kalkulator mówi, że potrzebuję wentylator 24m3 (czy to możliwe, że tak mało?) . Posiadam wentylator prima klima 160-TC z regulacją obrotów(0m3- 800m3) i temperatury. 

Niestety wentylator pobiera 110 w mocy. Czy ten wentylator będzie dobry do boxa? Wydaje mi się, że za duży. Czy jeśli ustawię go na 10% to będzie pobierać

10% energii? Jeśli ten wentylator jest dobry, to bardzo proszę o polecenie jakiegoś tłumika i filtra węglowego. Rozmiar 160 mm. 

 

Proszę o rady i sugestie. 

Pozdrawiam


 

 

 

 

Edytowane przez claudiascott
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te 100W zastępujące hps 250 to ostrożnie bym do tego podchodził.

Ze 3 lampy trzeba będzie wrzucić do środka. 2 może być mało.

110W i 800m³ to kawał wentylatora na taki box. Myślę, że na 10% wydajności to raczej nie pobierze 10% mocy. To chyba nie jest charakterystyka liniowa. Pewnie ze 20-30W weźmie.

Co do filtra ja korzystam z prima klima i jestem zadowolony. Nic nie czuć.

Tłumików nie znam. Nie używałem nigdy.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Rysiu napisał(a):

Te 100W zastępujące hps 250 to ostrożnie bym do tego podchodził.

Ze 3 lampy trzeba będzie wrzucić do środka. 2 może być mało.

110W i 800m³ to kawał wentylatora na taki box. Myślę, że na 10% wydajności to raczej nie pobierze 10% mocy. To chyba nie jest charakterystyka liniowa. Pewnie ze 20-30W weźmie.

Co do filtra ja korzystam z prima klima i jestem zadowolony. Nic nie czuć.

Tłumików nie znam. Nie używałem nigdy.

 

Dziękuje za odpowiedź. Przed chwilą był mierzony pobór na 40% pracy wentylatora i pokazuje ~ 70 w, więc bardziej się opłaca go zostawić, niż kupować nowy mniejszy. Filtr 360 m3/h brać, czy mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+