Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem z liśćmi


SomeSay

Recommended Posts

Witam was wszystkich jestem tutaj nowy i chciałem poprosić was o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moimi roślinami. U pierwszej rośliny, która ma 56dni i kwitnie jakieś 13 dni pojawiły się czarne plamy na liściach. Korzystam z odżywek firmy DUTCHPRO SOIL BLOOM A I B woda, której używam ma około 7ph, zalecana jest taka woda na opakowaniu. Do tego dodatkowo mam calmag BAC 2.0 ; plagron pk 13-14 ; plagron Pure zym. I w fazie zwrostu używałem jeszcze plagron power roots

 

20211230_143200.jpg

20211230_143147.jpg

20211230_143235.jpg

20211230_143211.jpg

20211230_134659_copy_1323x2353.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sądzę że mają za dużo wartości odżywczych w substracie i dla tego sa takie popalone ( za dużo nawozu ) w dodatku są poblokowane z przyczyny za wysokiego ph gleby . tyle moge wywnioskować z Twojego opisu jak i zdjęć. Mówię o obserwacji górnych partii rosliny, dołem sie nie przejmuj . Proponuje sprawdzić ph gleby jak i poziom ppm jak i ec ziemi. Na względy bezpieczeństwa proponuje zrobic flusch ( płukanie wodą aż przeleci dołem, 3 razy minimum, oczywiście wodą o ph 6.2 )

Edytowane przez MiniBox
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za udział w rozwiązywaniu mojego problemu. 

3 godziny temu, Wloczykij napisał:

Brak fosforu głównie, a czy przez brak, czy czegoś innego za dużo, tego do końca nikt ci nie powie, bo nikt nie wie dokładnie, co było tam lane i ile 🙂 PH niżej trochę, cal mag i pk masz, ale czy tam lałeś? 🙂

Dawki robię trochę mniejsze niż zaleca producent czyli oni na litr zalecają dawać od 2.5 do 3ml a ja daje 2ml dutchpro. Calmag około 1ml na litr. 

 

21 godzin temu, MiniBox napisał:

Sądzę że mają za dużo wartości odżywczych w substracie i dla tego sa takie popalone ( za dużo nawozu ) w dodatku są poblokowane z przyczyny za wysokiego ph gleby . tyle moge wywnioskować z Twojego opisu jak i zdjęć. Mówię o obserwacji górnych partii rosliny, dołem sie nie przejmuj . Proponuje sprawdzić ph gleby jak i poziom ppm jak i ec ziemi. Na względy bezpieczeństwa proponuje zrobic flusch ( płukanie wodą aż przeleci dołem, 3 razy minimum, oczywiście wodą o ph 6.2 )

Możliwe że jeśli 3/4 doniczki ziemię mam lightmix a dno 1/4 allmixem to jak korzenie doszły do tej bogatej ziemi to może być za dużo wartości odżywczych i dlatego może palić?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Napiszę jak ja to robię.

Wyobraź sobie, że rzadko się zdarza, gdy producent podaje prawidłowe lub obecne ph gleby. Ja zawsze po wsypaniu ziemi do doniczki sprawdzam ph miernikiem. Gdy nie miałem narzędzi pomiarowych robiłem dwa razy płukanie ziemi wodą o ph 6,2. Taka czynność w jakimś sensie wypłukuje zbędny syf, który jest w substracie i w jakimś niewielki sposób zmienia ph. Zawsze trzeba zakładać najgorszą opcję oby się nie rozczarować w przyszłości. 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, MiniBox napisał:

Ale jak to ? nie wymieszałes ziemi tylko zrobiłes tzw. lasagne ?

No tak zrobiłem, bo założyłem z ciekawości, że roślina przez czas wegetacji będzie rosła w tej części  gleby. I gdy dosięgnie korzeniami allmix to już zacznie kwitnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SomeSay napisał:

No tak zrobiłem, bo założyłem z ciekawości,

Wydaje mi się że Twoja ciekawośc została szybciej zaspokojona niż Ci się wydawało 🙂 

Popełnianie blędów jest normalnym procesem uczenia się . Powodzenia w dalszej uprawie jak i przygodzie z konopiami 🙂 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+