Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwsza uprawa indoor


cichygrower

Recommended Posts

Siemka, chciałbym najpierw przedstawić mój sprzęt "pcbox" box jest z obudowy starej z kompa wyłożony kocem ratunkowy lampa to jest cfl 85 w dual 1 wiatraczek komputerowy drugi mniejszy troszke nie wiem od czego znalazłem w garażu nawozy z hesi starter pack najtańszy za 50zł około doniczka prostokątna dobrana pod rozmiar obudowy kompa z dziurami od spodu ziemia biobizz all mix. Nasionka OG KUSH, AK 47 od holenderski skun

Przez cały okres uprawy box będzie stał w garażu boje się najbardziej o temperaturę jaka by panowala w boxie w zimie i nawet teraz ktoś może się orientuje czy bedzie zimno bardzo czy może lampa troche pomoże w podniesieniu temperatury i dodam że garaż jest zbudowany z cegieł więc będzie tam zimno w zime

W trakcie uprawy chciałbym zmienić lampe z cfl 85w dual na leda - https://ledam.pl/product/panel-grow-led-25w-21x3w-high-power-led 
dacie może jakieś opinie jak ktoś posiadał lub ktoś kto się zna powie czy będzie się nadawało czy może idealnie podniesie temperature w boxie lub coś oczekuje odpowiedzi na moje pytania miłego wieczorku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zimą ciężko będzie, zwłaszcza że przy tej odmianie musisz przecież wyłączać światło. Podejrzewam że nawet jakbyś tam wsadził automaty, gdzie światło paliło by się 24h na dobe, to i tak ciepło wytworzone przez lampe nie dało by rady utrzymać odpowiedniej temperatury. Jak nie wsadzisz do tego garażu grzejnika czy czegoś to zapomnij

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko

Jak docieplisz boxa, to może dac rade. Ale i tak cienko to widzę bez jakiejś grzałki z termostatem. Nieogrzewany garaż to nie pokój w mieszkaniu, więc licz się z tym, że temperatura będzie skakać prawie jak na zewnatrz. Sprawę będzie też komplikować konieczność wentylacji. W praktyce może rzeczywiście okazać się, że najłatwiej ogrzewać cały garaż - tym bardziej, że box malutki.

Ja mam nieco podobną sytuację, tylko, że namiot większy i piwnica mniejsza. Dlatego ogrzewam całe pomieszczenie, w którym stoi box. W ostre mrozy może wystarczyc nawet krótka przerwa w dostawie prądu, żeby roślinki padły, szczególnie za młodu.

Najlepiej będzie jak zaczniesz to składać i sam zobaczysz czego brakuje, żeby było ok. I jak już będziesz miał opanowane parametry w boxie - wtedy dopiero pomyśl o kielkowaniu. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+