Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Habanero Chocolate


Zielone

Recommended Posts

@Wloczykij no zobaczymy, nigdy nie próbowałem, według Wiki:

"Habanero należy do najostrzejszych papryk. Ostrość wynika z wysokiego stężenia kapsaicyny – w gnieździe nasiennym może ona wynosić nawet 1500 ppm (kapsaicyna jest już w stężeniu 0,5 ppm w roztworze wodnym odczuwalna jako ostra). Ostrość habanero w jednostkach Scoville'a wynosi 100 000–500 000."

"Owoce w smaku przypominają morele, ale ze względu na wyjątkową ostrość nie nadają się do spożycia w surowym stanie dla większości ludzi."

Także będzie wyzwanie 😡

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 12.11.2021 o 17:22, Zielone napisał:

@Wloczykij no zobaczymy, nigdy nie próbowałem, według Wiki:

"Habanero należy do najostrzejszych papryk. Ostrość wynika z wysokiego stężenia kapsaicyny – w gnieździe nasiennym może ona wynosić nawet 1500 ppm (kapsaicyna jest już w stężeniu 0,5 ppm w roztworze wodnym odczuwalna jako ostra). Ostrość habanero w jednostkach Scoville'a wynosi 100 000–500 000."

"Owoce w smaku przypominają morele, ale ze względu na wyjątkową ostrość nie nadają się do spożycia w surowym stanie dla większości ludzi."

Także będzie wyzwanie 😡

Hej. Mam tą samą odmianę i musze przyznać że jest cholernie ostra wręcz piekielnie. Jeżeli ktoś jadł jalapeno i było ostro to tej nie polecam bo ta jest 60 krotnie ostrzejsza. Smaku się chyba nie da wyczuć bo jedynie aż ból przy kontakcie języka z przekrojoną papryczką 😄 

Udanych zbiorów  i smacznego 😄

257939878_592682098512343_2550585353478381999_n.thumb.jpg.7d8a4e80ef24c7c5163fbbbe2bb672af.jpg

Edytowane przez MakaPaka
  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+