Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wykrzywione i poplamione liście.


Mister

Recommended Posts

Część.

Podlewam roślinkę woda, żyje sobie na świetle słonecznym, jednak uprawiana indoor.

Podlewam odstaną woda, około 150-200 ml co 3 dni. Raz na dwa tygodnie stosuje odżywkę zawierająca azot fosfor potas, w mniejszych ilościach zawiera bor miedź żelazo mangan molibden o cynk.

Ostatni raz podlewalem przedwczoraj, roślinka dostała też wtedy odżywkę. Wczoraj była słabsza, ale dopiero dzisiaj widać problem. Pewnie przekarmilem.

Liscie oklaply, część się mocno zwinęła, wydają się słabe, miękkie, skręcają się. Końcówki liści wykręcają się w dół lub górę, przez co wyglądają jak łódki. Ponadto pojawiły się plamy od jasno brązowych przez żółte/pomarańczowe.

 

Co zrobić, aby jej pomóc?

 

 

Edytowane przez Mister
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, majkiel91 napisał:

no ewidentnie dałeś za dużo nawozu, popaliło liście. Wygląda też na to jak by miała za mokro, dajesz glebie przeschnąć? Podlewasz jak ma sucho? Daj glebie przeschnąć

Tak, czekam co jakiś czas aby trochę nawet "zwiędła" z braku wody i dopiero podlewam. Ważę doniczkę w ręce i czekam, aż będzie leciutka. 

Poczekam parę dni aż przeschnie i odpuszcze sobie nawóz na trochę przy podlewaniu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ona slonko dostaje tylko zza szyby? Bo brakuje jej chęci do życia. Ogolnie i tak jestem pełen podziwu ze taka ci wyrosła bez niczego. Jest coraz większa, więcej potrzebuje dlatego teraz smutna. Daj może jej większa doniczkę może delikatnie pomoże i cos z niej wyciągniesz jeśli nie dasz rady ja pod lampe albo outdoor. Choć donica tez wiele nie zdziała. Jeśli nie dasz rady dać jej więcej swiatla to może pomysł by wrzucić ja na outdoor jak u cb jest ciepło jeszcze

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 10.09.2021 o 19:28, AligatorOzi napisał:

Ona slonko dostaje tylko zza szyby? Bo brakuje jej chęci do życia. Ogolnie i tak jestem pełen podziwu ze taka ci wyrosła bez niczego. Jest coraz większa, więcej potrzebuje dlatego teraz smutna. Daj może jej większa doniczkę może delikatnie pomoże i cos z niej wyciągniesz jeśli nie dasz rady ja pod lampe albo outdoor. Choć donica tez wiele nie zdziała. Jeśli nie dasz rady dać jej więcej swiatla to może pomysł by wrzucić ja na outdoor jak u cb jest ciepło jeszcze

Tylko zza szyby. 100% parapet czy też... krzesełko przy oknie. Światła ma dużo, bo okno od południa - bezpośrednie światło pada na nią od 10 do 20, a w lato miała jeszcze dłużej.

W sumie zasadziłem dwie, z czego jeden niestety samiec 2x większy pójdzie na masło. 

Outdoor nie przejdzie, za duże miasto, za późno na szukanie spota. 

Wysuszylem ja, zaczyna kwitnąć, trochę liści straciła, jeszcze pewnie tydzień będę musiał trymowac pozostałe.

Nowe listki które wypuszcza są zdrowe. 

 

Tydzień bez podlewania, donica jeszcze wilgotna i ciężka więc nie podlewalem. 

Mam nadzieję że jednak coś z niej będzie 🙂

Edytowane przez Mister
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+