Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Growbox w stodole


cichygrower

Recommended Posts

 mam pytanie jak zamontować do tego growboxa odbłyśnik 38x38 wymiary https://allegro.pl/oferta/her...prawy-40x40x140cm-9814413017
czy wogólę się zmieści na stronie gdzie zamawiam odbłyśnik w opisie pisze ze jedyny odbłyśnik który pasuje do grow boxów 40x40 myślę że wejdzie ale wole zapytać kogoś doświadczonego 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spróbuj znaleźć sklep który sprzedaje tego typu rzeczy i spytaj się obsługi by złożyli ci zestaw cały. Możliwe ze dostaniesz nawet zniżkę. Bo jak dasz odbłyśnik 38 na 40cm boxa pamiętaj ze jeszcze musisz tam wcisnąć filtr i wiatrak wciągający, chyba ze dasz je poza box. A tak w sklepie mogą ci doradzić który by pasował idealnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na zimę może być bez wiatraka raczej to samo będzie się chłodziło przez otwory na wentylację pozatym bedzie niska temperatura w zime w boxie a więc filtr i wiatrak narazie mi nie jest potrebny wiatrak mogę wstawić jak roślina będzie kwitnąć i dawać fajne zapaszki plan jest taki że kupie tego growboxa https://allegro.pl/oferta/herbgarden-growbox-namiot-do-uprawy-40x40x140cm-9814413017 odrazu z odbłyśnikiem następnie zbieram kase na lampe lampa będzie 200w cfl dual phytolite noi chyba git ziemię mam biobizz all-mix nawozy biobizz trypack indoor noi pesteczki to automaty jakies wiem że automaty nie wybaczają błedów i każdy odradza początkującemu uprawiać automata ale ja jestem jakoś nastawiony na tego automata poprostu chce mieć jak najszybciej fajne palonko

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Siemka

Mam trochę doświadczenia w uprawie powiedzmy w stodole (czy też pomieszczeniu nie ogrzewanym), więc napiszę jak to u mnie było - moze się komuś przydać

Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że temperatura będzie praktycznie taka sama jak na dworze... Dlatego izolacja jest ważna. Można używać styropianu i odkładać nim growboxa, ale to mało wygodne i średnio pewne. Warto rozważyć adaptację jakiejś szafki lub nawet lepiej lodówki (tu izolacja jest już gotowa). U mnie skończyło się na szafce o wymiarach ok 40x40cm zaizolowanej styropianem ok 5-10cm (na podłodze podwojnie). W środku miałem... o ile dobrze pamietam, to 6 sztuk CFL po ok 20W. Lampy te stanowiły jednocześnie ogrzewanie. Wentylacja to dwa niewielkie wloty na dole o średnicy może 2-3cm i jeden wylot z wentylatorem wyciagajacym najmniejszym jaki mialem, więc pewnie 10cm. I tu najwazniejsze - ten wentylator podłączony był do czujnika, dzięki czemu włączal się gdy temp przekroczyła 30 stopni, a wylaczal gdy spadła poniżej 25... albo jakoś tak. Kupiłem kiedyś ten czujnik w akwarystycznym za niewielkie pieniądze, jeszcze wieki przed tym zanim zacząłem uprawiać konopie. 

Jak to się sprawdziło? Wiele zależało od specyfiki stodoły - latem bywało, że było za gorąco, a w największe mrozy miałem lód w donicach. Ale ponieważ już kilka centymetrów dalej warunki były ok, więc roślinki żyły i to całkiem dobrze. To nie żart, tylko fakt - okazyjne przymrozenie części korzenia nie zrobiło na zielsku większego wrażenia. Oczywiście lepiej tego unikać. Poważnym błędem był brak wiatraczka mieszajacego i tego bym nie zaniedbal następnym razem. 

Teraz jeśli chodzi o odmiany, które się nadawały do takiego systemu, to były to automaty. Tylko i wyłącznie automaty. A to z tej racji, że oświetlenie przez cały czas uprawy musiało chodzić 24/h  - bo było jednocześnie ogrzewaniem.

No i tak to wyglądało. Miało być tanim kosztem i w sumie było. Teraz jestem już w nieco innej szopce i czasie 

Pozdrawiam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+