Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kilka pytań od początkującego


endriuu07

Recommended Posts

Witam!

Jestem początkujący ale chcę coś mieć dla siebie niż brać nie wiadomo co od kogoś innego.

Więc na początek mam kilka pytań.

Odmiany to - perfect haze af, ak 472 af (był w gratisie ale zdjęcia nie ma bo są 2 małe listki i ostatnio złamała mi się łodyga od wiatru), amnesia haze af, auto ak passion

1. Tak wyglądają moje obecne roślinki. W miarę dobrze czy coś jest z nimi nie tak? (Podlewane wodą i raz na jakiś czas bio-growem, kiełki na wacikach pojawiły się od 2 do 4 kwietnia i potem przesadziłem w małe buteleczki, trzymam je ciągle pod światłem, dwa razy wystawiłem na dwór jak było ciepło i mega świeciło, żeby nawet łodyżki od wiatru się jakoś wzmocniły)

2. Mam miejsce ok. 125szer, 150 dł i wys ok. 150, chcę to wyłożyć folią odbijająca światło i mam lampę hps 600w z żarówką osram 600w). i duże donice 10l w które za jakiś czas chcę je przesadzić ale nie wiem kiedy i spróbować 'sklonować'. Może to za dużo jak na osobę bez doświadczenia ale człowiek uczy się na błędach. Z tego co wyczytałem jeśli jest to zamknięty box to potrzebuję 2 wylotowych wentylatorow i jeden wlotowy a potrzebuje żeby był jak najcichsze i najmniejsze zużycie prądu, podobno wiatraki od komputera są dobre ale na takie wymiary prawdopodobnie to nie da rady więc jak to rozwiązać, druga sprawa jest to szczelne więc potrzebuję też dostarczyć co2, sposób z drożdżami jest sprawdzony czy jednak butelki z kwasku i sody jak na początek? Chcę to zrobić jak najtańszym kosztem póki co gdyż już troszkę pieniędzy wydałem. Na filtr węglowy mnie nie stać więc myślę nawrzucać jakichś zapachów ew nieprzyjemnych obok tego miejsca żeby to jakoś 'maskować' 😉

3. Chcę dobrać jeszcze kilka nasionek ale chcę się dowiedzieć, czy wszystkie muszę być autoflowering czy dam radę coś z nich wyhodować bez tej opcji i jakbym miał się za to zabrać?

172740816_107413734715274_2479231263308611132_n.jpg

172590404_215745957017504_1771207750650773046_n.jpg

Edytowane przez endriuu07
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Stary, na taka powierzchnie chcesz walic 600setkę, bez wentylatora bez mieszających normalnie, czyli ta uprawa z gory jest przeznaczona na porażkę.

 

Weź poczytaj trochę forum, bo aż się nie dziwie ze jeszcze nikt tu nie odpisał Tobie.

Dział jak uprawiać, masz tez kalkulator lumenow http://trawka.org/kalkulator/

10l doniczki ok, ale co gdy krzak urośnie na wysokość 80/100cm a lampa gdzie? popali rośliny a bez wentylacji sie tam ugotują i zdechną.

 

Przy 600w, bez wentylatora żaden maskator powietrza Ci nic nie da, o ile by do flo doszły. 

 

Jeżeli nie masz warunków w domu to ją na dwor w maju wysadz a nie kisić chcesz.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale się nie zrozumieliśmy bo chyba zbyt mało szczegółowo to napisałem ;)

Mam boxa w pomieszczeniu i wiem, że bez wentylatorów tego nie zrobię więc o tym napisałem, że widziałem jak budować growboxa i kilka innych tematów i z tego co rozumiem potrzebuje 2 wylotowych i jeden wlotowy, tak? Tylko szukam żeby był jak najcichsze i jak najtańsze. Zwykły domowy wiatrak z tego co rozumiem za bardzo nic mi nie pomoże oprócz tego, że wzmocni łodygi? Chcę zrobić u góry 2 wentylatory wylotowe i jeden u dołu wlotowy tylko za bardzo nie wiem jakie dobrać pod taką zabudowę. A o dostarczaniu co2 piszę nie dlatego, że on ma być szczelny tylko dlatego, że ten box jest w pomieszczeniu w którym według mnie może być go mało na takie wymiary. Mam nadzieje, że teraz uda się mnie zrozumieć. Krótko mówiąc w 2 pkt chodziło mi o pomoc w doborze wentylatorów które na taką powierzchnie dadzą radę. Bez wentylatora nie wsadzę bo wiem, że mi zdechną od razu dlatego na razie ciągle trzymam je w domu i potrzebuje porady co tam wstawić żebym mógł je przenieść w miejsce które jest do tego przystosowane ;)  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to jaki wentylator zależy od kubatury szafy, na wentylatorach piszę ile metrów sześciennych potrafi przepompować na godzinę, jeśli box ma np. 2 m sześcienne a wentylator ma np. 10msześciennych na godzinę to znaczy że wymieni ci całkowicie powietrze w szafie 5 razy w ciągu godziny. to czy jest cichy zależy od konstrukcji wenta, od tego czy jest obudowany i wyciszony i czy używasz tłumika na wylocie bo powiedzmy szczerze że to wydmuchiwane powietrze często hałasuje a nie sam went. I jeszcze jedno z roślin af nie robi się klonów bo zakwitnie zanim się ukorzeni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+