Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 60W | Dance World x 1 | pierwsza uprawa w PCBoxie


yerba

Recommended Posts

Dzień 31

Temp.: 21°- 23° C

Wilg.: 40% - 55%

Światło: 24/24

 

Chłodniej na zewnątrz więc i chłodniej w boxie.

Nie wykształcił się stożek wzrostu, jednie na dwóch bocznych gałazkach zaczęły się pojawiać mniejsze liście. Nie wiem czy coś z tego będzie bo to już miesiąc od kiedy mała poszła do ziemi no ale walczę bo być może się czegoś nauczę.

Choroba niestety postępuje. Boki liści wyraźnie żółkną na końcach a same końcówki są uschnięte. Dodatkowo część liści zwija się ku dołowi i w rulon. W poniedziałek podlałem dość obficie z większą dawką BioGrowa. To nie pomogło. Dziś zmierzyłem wodę z doniczki za pomocą pasków. Jeśli one nie kłamią to na bank jest między 7 a 8 pH.

Zastanawiam się co dalej i może ktoś bardziej doświadczony mi doradzi. Czy robić flush, czekać aż wyschnie i zbijać pH gleby czy też od razu zacząć podlewać wodą z octem lub kwaskiem na zbicie pH?

2.png

1.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Widac jak ch*j ze problemy z ph, zamiast lac wode wyregulowaną to sie wziołes za sklepową pewnie nawet nie sprawdzajac ph. Plucz to porzadnie wyregulowana woda az bedzie ph odpowiednie w wodzie w podstawkach. Bardziej zjebac juz nie zjebiesz zawsze mozna spróbowac ja odratowac. I te swiatło to tez bym jebnaol 18/6.A nawozy to mozesz je**c jak to ch*j daje bo ona zblokowana jest wc**j ciekawe jakie ec jest w wyplywie

Edytowane przez bortek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

musisz mieć odstaną muszyniankę najlepiej nisko sodową wysoko mineralizowaną albo średnio mineralizowaną albo muszyne.   kupiłeś pewnie nisko mineralizowaną wysoko sodową a to jest kiepska woda do planta. nie polewasz obficie bio growem tylko 2 ml na 1l wody do tego użyj biogrow alga-mixa. 

masz niedobór manganu i duże ilości magnezu. przyswajanie manganu zaburzone jest gdy mamy za wysokie pH, czy też nadmiar żelaza. Jak reagować na niedobór manganu ? Trzeba sprawdzić poziom pH, oraz czy nie występuje nadmiar żelaza lub magnezu, pierwiastki te zaburzają przyswajanie manganu. Zbyt wysoki poziom pH powoduje, że konopia ma gorszy dostęp do manganu, i może wystąpić jego niedobór.  Pierwiastki mogą być zablokowane np. przez zły poziom pH podłoża, wysokie stężenie EC, wysoki poziom stężenia danego pierwiastka może oznaczać niedobory innych substancji.

BioBizz Bio-Grow
Dawkowanie:

  •   Dodaj 2ml Bio-Grow / 1L wody od pojawienia się pierwszych liści w fazie wzrostu.
  •   Dodaj 3-4ml Bio-Grow / 1L wody gdy roślina osiągnie wzrost 10-15cm i kontynuuj to w fazie kwitnienia.

BioBizz Alg-A-Mic
Dawkowanie:
Dodaj 1-4ml Alg-A-Mic / 1L wody.

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 40

Temp.: 21°- 23° C

Wilg.:  50% - 60%

Światło: 24/24

 

Bortek, Ujarany Rolnik - dzięki za rady. Faktycznie pH gleby i wody, którą lałem było bardzo złe. Z algamixem jeszcze się wstrzymam - zobaczę jakie będą efekty działań w tym i następnym tygodniu. Tak jak pisałem, chcę o nią jeszcze trochę powalczyć. Kupiłem żółty elektroniczny miernik pH. Teraz powinienem mieć trochę lepszą kontrolę nad tym co wlewam.
 
4.thumb.png.9976371cd9403d25b0954cf58f3cf694.png
 
Na początku tygodnia zrobiłem flush i zdaje się, że minimalnie pomogło - stare liście są popalone ale te nowe wydają się być już trochę zdrowsze. Do dzisiaj ziemia schła i dopiero przed momentem ją lekko podlałem samą wodą o niskim pH. Myślę, że od kolejnego podlewania dodam Bio-Growa.  
 
3.thumb.png.189769bb7de26ef886b6b1babdd90cda.png
 
Podwiązałam też łodygę tak aby skierować roślinkę bardziej ku górze i odsłonić jedną stronę, która jest wyraźnie mniej rozwinięta.
Zastanawiam się czy nie zrobić LST na tych dwóch łodygach, które widać na zdjęciu. Wydaje mi się, że główny konar nie pójdzie już bardziej do góry. To jest cały czas dopiero pierwsze piętro.
 
1.png.b530ddcc9f9274b52ee5ac1d403d11a1.png
 
2.thumb.png.88e6d3d685fc940dee2481d8ad532b2c.png
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te tanie żółte mierniki ph są po c***u cały ostatni grow źle pokazywal idzie sie wkurwić kup z ghe kropelki czy coś łatwiej będzie albo płyn do kalibracji i sprawdzaj co podlanie czy jest skalibrowany. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+