Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Cos na listku i problem z wilgotnoscia


Ksar

Recommended Posts

Siema
Dzis ogladajac roslinke zauwazylem jakas je***a kropke na jej listku, co to moze byc? Reagowac w jakis sposob?
large.IMG_20200814_171251.jpg.a74780076fad482e287fde0647d3a632.jpglarge.IMG_20200814_171235.jpg.f5774afa36768d3f0050f0de613bd55b.jpg


Kolejna sprawa to wilgotnosc w boxie z ktora mialem na poczatku problem przez co zdecydowalem sie na wylaczenie wentylatorow i mam w tej chwili ciagle okolo 60, w porywach do 70% wilgotnosci powietrza. Kiedy odpale wentylator wyciagajacy spada do 40% i jak narazie powietrze sobie samo sie cyrkuluje przez te szpary w wentylatorach ( na wyciagu jest tez filtr weglowy ), pytanie brzmi czy podczas wegetacji nie pojawi sie nigdzie plesn jezeli nie bedzie wlaczonego wentylatora? Wrzucalem tam tez wentylator mieszajacy ale znowu wilgotnosc mi spada do 30-40%.
Temperatura w boxie bez wentylatorow - okolo 32 stopni w dzien, box 30x30x60, lampy led - x2 po 2500lm.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 18 hours ago, kolezka said:

Mi to wyglada jakby jakis robaczek zjadl sobie kawalek rosliny 🤔

PS: Ja ciagle lece na wilgotnosci ~35% nie podbijam ja w zaden sposob z pomoca nawilzacza czy mokrych szmatek. Samo podlanie roslin potrafi podbic wilgotnosc do prawie 60% i powoli spadac przez ponad 24h.
Jedynie na bardzo mlode panny (1-2 tyg) trzymam pod scieta butelka (zakrecona). W srodku tej butelki mam z 90% wilgotnosci 🙂

Robaczek to tego nie zjadl bo dziurki nie ma i przebija ta kropka na druga strone liscia, ale nie widze wiecej takich oznak wiec zleje temat.
 

 

8 hours ago, Minimaxi said:

u mnie podobnie procentowo z wilgotnoscia jak u koleżki i rosnie zdrowo  :rasta:

 

a te kropke to pierdol, pewnie jakas pierdoła, bardziej bym sie przejal tymi jasniejszymi miejscami miedzy nerwami liscia, pewnie za duzo lejesz wody

Moze i za duzo wody, nie mam jeszcze wyczucia. Zasadniczo to czekam 3-4 dni az bedzie susza w donniczce i leje z 3/4 szklaneczki jak narazie, ale moze i pol by styklo.

Myslicie ze na tak malym boksie wentylatory sa zbedne? Czy np roslina da wiekszy plon jak mieszajacy bedzie 24h? rano wrzucilem tam wentylator mieszajacy na niskich obrotach, potrzymam go dzis i zobacze efekt - temperatura itd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+