Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED x2 18W / 0.1m2 / Qucik One Auto


Ksar

Recommended Posts

Chłopaki! Problem sam się rozwiązał! Dzis był dzień zapodania nawozu dla panienki więc wlałem dla takiej oklapniętej 250ml wody wraz z nawozem. Po 2 godzinach zaglądam a tam wszystko poszlo w gore, a zolte liscie na dole zaczely powoli sie wypelniac zielenia przez te ,,żyłki". 
Po prostu jej się pić chciało, zwiększę dawkę wody do pół litra i zobacze jak pijaczynka będzie rosnąć. :S5::S5:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 31
Powoli rośnie to co najlepsze czyli śliczne topki, dolne liście robia sie zolte itd.,  ale z tego co sie naczytalem to roslina zabiera z nich azot zeby kwiaty rosly i je wypierdala.

large.IMG_20200828_143040.jpg.246649c05bb2e9bae30a415b7b5dbb62.jpglarge.IMG_20200828_143004.jpg.32a5d772a809cec500f824b6036de0f3.jpglarge.IMG_20200828_143001.jpg.a6a4351eb2cb2221d7a17964a53bcee7.jpg


Pytanie do growerów.
Jak już rosną topy to lec sam nawoz na flo? Czy mieszac flo z wege jeszcze?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

On 8/29/2020 at 7:40 AM, Mus said:

na tym etapie nawoz z azotem jeszcze wskazany, te przebarwienia to niedobor magnezu najszybciej odrobisz opryskiem z soli epsom

Kiedy przestać dawać nawóz wege ?  Ten niedobór bedzie mial jakies negatywne skutki ? Bo z tego co widze to rosnie ladnie.

 Mam też pewną zagwozdkę - ten box ma 60cm wysokości, minus lampy i zostaje jakies 50cm dla krzaka, a jak widać na zdjęciach poniżej górny top ma pare cm do lamp! Na tym etapie zrobić mu trening LST? Przypiąc np drutem do jeden ze scianek? Czy też nie reagować? 
Kolejne pytanie brzmi kiedy mogę skubnąć któregoś topa! :trawka: To moja pierwsza własna panienka i strasznie mnie jara, spróbowałbym przypalić tych moich wypocin. Za tydzień mógłbym już nabić jedna lufke? Nie zestresowałoby to rosliny i nie przestałaby rosnąć? Czy moze urwać calego kwiatuszka i urośnie tam drugi??? :S5:

Dzień 35

large.IMG_20200901_122458.jpg.b9e9ed91868b72e5d5f51d273969d227.jpglarge.IMG_20200901_122443.jpg.33fbd3d3930d6a2facca73c7ace67f7c.jpglarge.IMG_20200901_122435.jpg.2405ff9dbe995164fcfb8a3d5aa1f2fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bądź cierpliwy a będzie ci dane, moim niedoświadczonym zdaniem powinieneś po pierwsze jakiś calmag bo widać ewidentny brak magnezu, No i kwitnie wiec już na flo lej tylko nie zapomnij o flushu. Mieszanie raczej nie jest wskazane bo przedobrzysz wszystkim raczej. Ja tego nie robiłem i jest ok. Możesz zabrać ja do fryzjera na dole, by wilgoć nie denerwowała i odsłonisz dostęp do dolnych partii, defoliacia. Z tym lst sadze ze trochę za późno, sadze ze to opóźni roske. Po przełączeniu roska pójdzie w górę ale nie tak strasznie jak sam się bałem i mi wyszły 2 karzełki  hah co do sampli poczekaj jeszcze długo z tym daj jej się oszronic i spuchnąć bo ja nawet do vapka dawałem to nie czułem nic hah

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minutes ago, AligatorOzi said:

Bądź cierpliwy a będzie ci dane, moim niedoświadczonym zdaniem powinieneś po pierwsze jakiś calmag bo widać ewidentny brak magnezu, No i kwitnie wiec już na flo lej tylko nie zapomnij o flushu. Mieszanie raczej nie jest wskazane bo przedobrzysz wszystkim raczej. Ja tego nie robiłem i jest ok. Możesz zabrać ja do fryzjera na dole, by wilgoć nie denerwowała i odsłonisz dostęp do dolnych partii, defoliacia. Z tym lst sadze ze trochę za późno, sadze ze to opóźni roske. Po przełączeniu roska pójdzie w górę ale nie tak strasznie jak sam się bałem i mi wyszły 2 karzełki  hah co do sampli poczekaj jeszcze długo z tym daj jej się oszronic i spuchnąć bo ja nawet do vapka dawałem to nie czułem nic hah

Jutro kupie i spryskam jakims nawozem z magnezem. Też myslalem o przycieciu kilku lisci na dole - wycinac same liski czy cale lodygi? Jak go nie wygne to za dwa, gora trzy dni zacznie glowny top dotykac do lampy. Czy sam z siebie powinien przestac rosnac przed lampa?? 

Slyszalem o flushu, ale nie zamierzalem go robic szczerze mowiac - daje to jakis efekt w ogole? Na moim miejscu kiedy byś zaczal plukać te ziemie? Wtedy juz zadnych nawozow nie daje, nie ? Tylko plucze wodą co pare dni??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Calmag polecam. 

wiatraki, zostawiajac trochę przy głównej łodydze.

z wyginaniem poczekaj aż ktoś bardziej doświadczony się wypowie, szczerze mówiąc sam nie wiem co bym zrobił, zapewne nie bawił się małym boxem hah jest metoda by naginać je lub na zakładkę ale nie wiem czy powinieneś zrobić to w takim Stadiu rozwoju. 
 

zrob flusha, pomysl na logikę, np karmisz dziecko mlekiem w butelce i nagle podajesz tam schabowego, zjadłbyś go w butelce z mlekiem? Haha flush w sensie przeplukujesz ziemie by była „czysta” tak jak talerz myjesz przed zjedzeniem. Lejąc do wody składniki które są potrzebne na grow a potem wlewając na Bloom możesz przenawozic ja, dlatego np dziś lales jej na grow ale chcesz już przejść na Bloom wiec czekasz aż wyschnie wciągając wszystko z ziemi potem przelewasz ja znacznie większa ilością wody o dostosowanym pH do podłoża by wypłukać wszystko z tej ziemi a potem jak wyschnie dajesz już papu na Bloom. 
 

moge nie mieć racji, ale to mój PTK widzenia.

poczytaj forum trochę a nazbierasz doświadczenia, jak się nie mylę to nawet Vito wstawił post „zalety płukania” tyle ze tam bardziej o hydro i przed zbiorem ale i tak wyciągniesz wnioski lepsze niż z mojego przykładu hah

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Ksar wygiac ją śmiało możesz tylko żebyś nie przesadził żeby nie strzeliła to automat w trakcie flo napewno takie zdarzenie zniosła by gorzej od sezonowki co do testowania to nie masz tam jeszcze co testować chyba że chcesz zobaczyć jak smakują nawozy w roslinie jabłek też nie testujesz jak ledwo zwiążę owoce tylko jak owoc wydaje się dojrzaly nie sprawdzałem jakie nawozy używasz ale azot możesz podawać tylko np w minimalnej dawce nie zaszkodzi skoro ona ma 35 dni życia to śmiało pożyje jeszcze koło 70 także daj jej spokojnie żyć karm z rozwagą a w odpowiednim momencie ona ci to wynagrodzi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poczytałem, pokminiłem i zdecydowalem ze flusha zrobie ale z tydz-dwa przed zbiorem jak trichomy będą mialy kolor mleczny.
Zdcydowalem sie wygiac roslinke, zrobilem to po amatorsku jak cala reszte, ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Badyl łapniety prze drut jakies 1,5mm, ale pomyslalem ze roslina moze chciec wyprostowac sie - pociągnąć spowrotem w strone swiatła, wiec zeby sie nie naciela na ten drut to jeszcze owinalem go szmatka  i zakleilem klejem na goraco.

Efekt ( Dzień 36 ) :
large.IMG_20200902_083653.jpg.ba38736327b5884949837b09a1ec4fc7.jpglarge.IMG_20200902_084430.jpg.94887739fd3af9180fd1d5a4250e3ca5.jpglarge.IMG_20200902_084425.jpg.97d09d46a023334e25d5f389334cf70e.jpglarge.IMG_20200902_084420.jpg.abb5e20f4c304d1ce02b7fbd7afc1ea7.jpg

 

Edytowane przez Ksar
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+