Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Fotoperiodowe rozkminy


mortcore

Recommended Posts

Cześć, mam taką sytuacje, że po przełączeniu z 18/6 na 12/12 rośliny wyciągneły się mocno do góry głównym szczytem. I tak sobie analizuje długości dnia w różnych krajach, i np. w takiej jamajce długość dnia wynosi ok.14h max. Więc po pierwsze czy świecenie 18h jest w ogóle potrzebne?. No i naturalnie długość dnia, wzrasta i spada, stopniowo, wiec czy te wyciąganie się roślin nie jest spodowane właśnie szokiem który im serwujemy?. Może warto chociaż pomiędzy zrobić jeszcze jakiś pośredni cykl?. 

Pytam tych którzy mają własne przemyślenia, bo większość powtarza tylko z neta jakieś info, i uznają to za prawdę absolutną.

Mówię tylko o odmianach pełnosezonowych, bo automaty mnie nie interesują.

Dzięki za odpowiedzi. 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema, dobrze zauważyłeś 14h wystarczy jeśli zapewnisz odpowiednią ilość światła.

Po przełączeniu cyklu roślina indukuje, trwa to ok. 3tyg. w tym czasie jest intensywny wzrost nawet 4-5 krotny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam boxa 40x40x120 i interesują mnie sativy, dlatego gdyby kwitnięcie zaczeło by się wcześniej np. ze względu na światło 14h, nie stanowiłoby to problemu, ze względu na to, że miejsce nie pozwala i tak na dużo. Chce spróbować napewno stopniowej zmiany naświetlenia, naśladując bardziej naturalne warunki.
Weg:
2 tygodnie - 16/8
2 tygodnie - 14/10
Flo:
4-6 tygodni - 12/12
do końca uprawy - 10/14

 

Edytowane przez mortcore
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+