Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[ts1000=150w][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.


szadol

Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna.

moja pierwsza przygoda która właśnie trwa. 
Keramzyt w dolnicach, przygotowany jak trzeba chodz przyznaje że zauważyłem niewielkie pozostałości w zbiorniku na dnie.
Rośliny to AF 1x sticky beast - to ta po lewej u dołu
AF 3x diesel blueberry  - pozostałe 🙂
 W zbiorniku 30l - pompka z zestawu Wilmy, pompa mieszająca, dwa kamienie 20cm napowietrzające wpięte w pompke sunsun 4 wyjsciową, dwa pozostałe są w zbiorniku 100l z wodą z kranu.
mam też termometr z termostatem czy cos, ale puki co to zupa 21-23*, raczej obniżyc się staram - przyda się na zimę.
Dripery zrobiłem sam, podpatrzyłem w jakimś filmie ogrodniczym i elegancko kapie, jak widać zakopane są z wiadomych powodów.

Zupa aktualnie sklada sie z kranowy odstanej, ktorej pH wynosi około 7-7.5 - zobaczymy jakie beda wachania w ciagu roku.
25%zalecanej dawki aqua vega, 50% rhizotonic i silicon co dalo mi:
mS 1.0-1.1 
uS  989
PPM 450
Z odpowiednim pH ciągle walcze i staram sie monitorować na bierząco co jakiąś godzine lub dwie. pH zauważyłem ze powoli wzrasta - więc reguluje ph- ... 
To EC ciągle próbuje pojąć, notuje co odczytuje z czasem do tego dojde...;p

rośliny kiełkowałem w kubeczkach z wełną i w sumie nie wiem czy nie za szybko je wstawiłem do systemu, obawialem się że jak korzenie zaczną wylazic za kostke to bedzie wiekszy stres dla nich jak bede przy nich grzebał więc postanowiłem wsadzić je czym prędzej.  Ciężko mi ocenić czy wygladają dobrze, czy nie. Powoli ale rosną - myślę że się ukorzeniają 
dlatego nie idą tak w górę. 
Lampa zawieszona chyba 55cm włączona 24h - początkowo bo mialem niedzialajacy czasownik, i w sumie nie wiem czy tak nie zostawie.

Jeśli wyrosną planuje je trenować LST, może toping, moze fim - a może nie wyrośnie nic?

20200604_084331.jpg

20200604_084426.jpg

20200604_203514.jpg

20200604_203530.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+