Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
nasiona marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl meganasiona.pl
Sign in to follow this  
Dajmos

Sadzonki-kiełkowanie automaty

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem od jakiegoś czasu z wsadzeniem kiełka w ziemie. Na początku wszystko idzie idealnie. Opiszę krok po kroku.

Wsadzam nasiona do wody na jakieś 48h. Nasiona ładnie pękają i wychodzi normalny piękny kiełek. Po tym czasie daję pestki z których wychodzą 2-4 mm kiełki pod waciki do demakijażu. Dalej wszystko idzie super. Trzymam je pod tymi wacikami jeszcze z 2-3 a może 4 dni. Kiełki są już na tyle duże że mogę je włożyć do ziemi, i tu już pojawiają się problemy. Chodzi dokładnie o to że te dwa listki ,,języki" które są na górze pokryte są taką ,,błoną" lub takim śluzem - nie wiem jak to nazwać. Ta błona jakby skleja te dwa listki ,,języki". I po prostu roślina po wsadzeniu do ziemi nie chce rosnąć. Wcale się nie dziwie bo ta błona powoduję że nie dochodzi światło i roślinka powoli wysusza się i umiera.

Muszę roślinkę wyjąć z ziemi i delikatnie tą błonę ściągnąć. Jest to bardzo trudne bo roślinka jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Ale jest to jedyny sposób żeby zaczęła rosnąć. Błona zostaje zdjęta, zaczyna dochodzić do roślinki światło i powoli ona wraca do życia.

Mam już tak parę razy z rzędu i to tylko jeżeli chodzi o automaty. W ten sposób dużo nasiona marnuje i z nie wielu udaje mi się zrobić normalne sadzonki.

Zaczyna mnie to bardzo denerwować, więc proszę bardziej doświadczonych kolegów oraz koleżanki o pomoc. 

Z góry dziękuje

Posted (edited)

przede wszystkim nie powinno sie czekac tak dlugo z wsadzeniem skielkowanego ziarna do ziemi,

po wtóre: glebokosc siewu i struktura gleby - przy za płytkim wysianiu, zwlaszcza w bardzo lekkie podloze, skorupka i blonka caly czas trzymaja sie wschodzących siewek (brak mechanicznej przeszkody o ktora mogly by one byc zgubione) i powoduje to efekty o ktorych piszesz,

to chyba tak z grubsza....

Edited by Minimaxi
  • Like 1

Dziękuję bardzo za odpowiedź.  

W końcu chyba dowiedziałem się całej przyczyny. Bardzo sensowna odpowiedź. Dziękuję bardzo

Tak z ciekawości zapytam od jakiego producenta masz nasiona?