Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dolomit


Guru

Recommended Posts

Siemanko. Potrzebuje waszej porady jak przygotować mieszankę ziemi żeby wzbogacić ją o dodatkowy wapń i magnez. Będzie to mieszanka z  zestawem Biotabs. Przy każdym ostatnim grow pod clu058 w fazie kwitnienia pokazywały bardzo szybko niedobory tych właśnie pierwiastków. Chciałem was zapytać ile powinienem dodać dolomitu w proszku żeby pomóc a nie zaszkodzić przyszłym roślinom? Posiada ktoś taką wiedzę 😊? Pozdrawiam 

Edytowane przez Guru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Sorry że tak późno, ja osobiście daje po prostu jak maja ok 2-3 tyg. tzn podsypuje małą garstkę na 11L doniczke i podlewam, następnie robie tak na początku flo i już do końca nie daje. Ostatnio dałem 3 raz pod koniec flo nie wiedząc czy coś się po tym stanie ale wszystko było git :) Dolomit spoko sprawa bo poprawia skałowatość gleby i utrzymuje Ph na spoko poziomie w glebie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Guru napisał:

Dzięki ziomek za odp. Myślę że następnym razem przy biotabs dodam dodatkowo do ziemi dolomit. Którego dolomitu używałeś? 

Kurcze nie mam pojęcia co to za dolomit, kupiłem w Castoramie wór chyba z 10kg za 12zł czy cos takiego... mam go już któryś grow i nie widać żeby coś ubyło haha

Kup po prostu w ogrodniczym jakimkolwiek i będzie git. Tylko też nie można przegiąć pałki bo może pojarać korzenie, powiem ci jak raz sypałem go gołą ręką i pozniej ja zmoczyłem i tak zostawiłem na dłoni to miałem odczyn skórny. Ma pindolnięcie skurczybyk.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+