Skocz do zawartości
thc-thc

grower

NEWBIE [Automat+fundusz]


HasheR

Recommended Posts

Witajcie. Zapewne wszystkie poniższe tematy były poruszane na forum, ale chciałbym zdobyć własne kompendium wiedzy na dany temat, a przeczesywanie forum jest bardzo czasochłonne. Zdam się więc na dobrą wolę użytkowników i zadam szereg pytań.

      Jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie, mam jednak środki, chęci, wizję oraz dawkę ekscytacji by podjąć się zadania - wyhodowania swojej pierwszej pełnoprawnej rośliny.
Posiadam środki finansowe rzędu 2/2.5 do 3 tys. zł na inwestycję. Jakie elementy są mi niezbędne, aby zapewnić roślinką prawidłowe otoczenie? Posiadam odpowiednie pomieszczenie, z bezpośrednim dostępem powietrza, jest możliwość korzystania z centralnego ogrzewania czy stworzenia jakichś tuneli powietrznych czy coś w ten deseń. Interesuje mnie przede wszystkim sprzęt, jakie lampy, czy box wykonać samemu czy zakupić gotowe, filtry, ziemia, doniczki? 
Chciałbym posadzić od 5 do 10 roślinek, ze względu na to, że jestem laikiem w tej dziedzinie - potrzebuję wsparcia. 

Głównym celem moich ogrodniczych ambicji jest: od rozpoczęcia do zakończenia max. 3 miesiące, plony z jednej rośliny przynajmniej 30g (o ile to możliwe). Od czego powinienem zacząć? Kwota jaką mogę przeznaczyć na ogrodnictwo jest elastyczna, zależy mi bardzo na tym, aby zdobyć fundamentalną wiedzę na ten temat oraz mieć jako takie zbiory. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł mnie wziąć za rękę i poprowadzić przez świat konopnej flory. 

Serdecznie pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku!

PS. Rozważam zakup gotowego GrowBoxa, jaką firmę byście polecili? Mam na myśli zakup lamp, wentylacji itd. 
Jeżeli jest  tu jakiś doświadczony grower to jestem skłonny rozważyć propozycję zakupu sprzętu takiego, aby można było go skonfigurować np. z laptopem lub inny urządzeniem sterującym, aby w razie mojej nieobecności rośliny dostały odpowiednią ilość światła i posiłku (w postaci wody lub odżywek). Chciałbym na początek zasadzić automaty, bo jednak pełnoprawny indoor jest znacznie bardziej delikatny i niewybaczający błędów (wg tego co czytałem).

Edytowane przez HasheR
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podstawą jest czytanie tak jest tego dużo ale bez wiedzy to nawet szkoły ukończyć nie można więc musisz się ciągle edukować. Nie można liczyć na pomoc innych bo każdy ma swoje sprawy. To z własnych obserwacji:)

 

A box zależy od wymiarów (ilość miejsca jakie masz) ja mam obecnie growspec i narazie dobrze jest. Lampa to kupny LED 120w na 4 krzaki daje rady (box60x60) wentylator z filtrem w każdym sklepie dobierzesz każdy jest praktycznie taki sam jedynie wydajność się liczy ja mam 280m3/h a wentyl słabszy.  Temat rzeka o zamawianiu na "siebie" nie znam przypadku aby do kogoś policja wjechała ale lepiej nie kusić losu polecam paczkomat albo na zioma. Co do automatyki nie wiem nie znam się są autopoty ludzie chwalą ale nie działa to na zasadzie co ty myślisz że laptop i jak Bond podlewasz 🙂 a jest poprostu baniak na wodę z nawozem i roślina dostaje co jakiś czas dawkę( jak się mylę proszę poprawić)

A co do wyniku 30 g to wyciągniesz na luzie jak nie będziesz oczywiście ja molestował jak ja przy pierwszej roślinie. Choć i wtedy nie było złego wyniku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+