Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kilka pytań


Stranek

Recommended Posts

Witam
Robiłem masło już 4 razy i mam kilka pytań , które mnie nurtują a chcialbym korzystac na codzien z tego masla zamiast palenia bo nie chce juz dymu napierdzielac a maslo mnie calkiem sensownie kopie moze nie jest to takie kopyto jak z bonga , ale jest fajnie.

1.Masło zawsze wychodzi mi lekko brązowe a dopiero jak zastygnie to jest zielone czy tak jest okej i zdrowo ?
2.Czy moge uzyc powiedzmy 5 gram topow i 30 gram masla ? Chcialbym , zeby bylo malo masla czy to ma jakies znaczenie ile tego masla jest ?Po prostu zamiast 10 gram maslo moge zjesc 5 gram i lepiej smakuje.
3.Czy w trakcie gotowania widzicie ewidentnie jak maslo bulgocze bo kazaliscie ustawic malutki ogien jak ustawie tak malutki ogien to mam wrazenie , ze w garnku nic sie prawie nie dzieje nie ma bombli ani nic. Wczesniej jak mialem bomble to mi sie temat troche czarny zrobił i nie chcialem teraz , zeby znow byl czarny dalem malenki ogien , ale w garnku prawie nic sie nie dzialo to musi sie gotowac czy nie ?
4.Czy moge to jesc z samym mlekiem ? Wczoraj zrobilem sobie maslo + mleko samo i smakowalo elegancko czy to ma wplyw na kopa ze nie dodaje czekolady i biore mało mleka oraz masla ?
Po prostu tak mi latwiej to spozywac.
5.Czy jak zjem tego naprawde duzo to bede mial taka banie ze nie da sie opanowac czy raczej dla 10 letniego palacza z bongosa takiego łupniecia nie bedzie ? :) Ziolo mam bardzo mocne , jedno bongo i jest but z masła faza jest regularna dluga tez fajna , ale bez tego mocnego "pierdolniecia" jest bardziej rozlozona.
 

Edytowane przez Stranek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytat

1.Masło zawsze wychodzi mi lekko brązowe a dopiero jak zastygnie to jest zielone czy tak jest okej i zdrowo ?

To zależy czego użyłeś do masła, im świeższe tym zieleńsze 🙂 z topów suszonych wchodzi bardziej brązowe.

Cytat

2.Czy moge uzyc powiedzmy 5 gram topow i 30 gram masla ? Chcialbym , zeby bylo malo masla czy to ma jakies znaczenie ile tego masla jest ?Po prostu zamiast 10 gram maslo moge zjesc 5 gram i lepiej smakuje.

W tak małej ilości szkoda materiału. Po prostu przy uzyciu 30g zostanie Ci 15g masła co daje po prostu mało produktu. Ja minimalnie na 1g używam 50g masła

Cytat

3.Czy w trakcie gotowania widzicie ewidentnie jak maslo bulgocze bo kazaliscie ustawic malutki ogien jak ustawie tak malutki ogien to mam wrazenie , ze w garnku nic sie prawie nie dzieje nie ma bombli ani nic.

Nie musi bulgotać, ale powinno się obchodzić z tym jak z rosołem im wolniej tym lepiej.

Cytat

4.Czy moge to jesc z samym mlekiem ? Wczoraj zrobilem sobie maslo + mleko samo i smakowalo elegancko czy to ma wplyw na kopa ze nie dodaje czekolady i biore mało mleka oraz masla ?

Można, czekolada lub kakao jest po to by podbić magnez, a cukier w czekoladzie powala na szybsze działanie THC indeks glikemii idzie w górę i wraz z insuliną zaczyna działać THC. Dlatego moja czekolada wchodzi już po 15 minutach.

Cytat

5.Czy jak zjem tego naprawde duzo to bede mial taka banie ze nie da sie opanowac czy raczej dla 10 letniego palacza z bongosa takiego łupniecia nie bedzie ? 🙂

Jak zjesz za dużo, to po prostu pójdziesz spać, wielokrotnie sprawdzone. Usypia i dobrze się śpi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze 3 pytania.

1.Czy jak bede robil wieksza ilosc masla+ wieksza ilosc topow to pojedyncza "dawka" bedzie mocniejsza czy nie ma wlasciwie zncaczenia z jakiej ilosci sie robi jak je sie tylko okreslona ilosc ?

2.Jaka ma byc temperatura masla sklarowanego bo ogolnie mi to nie/ bulgocze "(nie gotuje sie) i zastanwaim sie czy to dobrze bo mam wrazenie ze tam nic sie nie dzieje cz tu chodzi o to , że thc sie pod wplywem wyzszej temperatury rozpuszcza w tluszczu  ?

3.Jaka ilosc mniej wiecej z topow spozywacie ? Powiedzmy robisz z 5g to wezmiesz tyle masla ze tam jest okolo 1g ? 0,5 g ?
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Stranek
1. Moc masła nie zależy od ilości masła a mocy rosliny użytej. Najmocniejsze masła są z topów głównych rosliny po wysuszeniu. (Oczywiście można robić masło z kropla RSO, haszu i wtedy moc jeszcze mocniejsza) ale mówimy tu o suszu. Choc wiadomo im więcej masła się da tym jego większa ilość trzeba zjeść. Tu zależy od potrzeb, indywidualnie dobranych pod siebie. 

2. Thc łączy się z alkoholem lub z tłuszczem, nie najeży przekraczać temp powyżej 90*C przy gotowaniu masła. 
podnioslabym po prostu lekko palnik by widzieć tzw”pyrkanie, bulgotanie”

3.  Najmniejsza ilość jaka użyłam był 1g w przepisie na „masło z jednego grama” a największa ilość ok 3kg przytopowych i popcornu z dołu. Te masło zapadło dożywotnio w pamięć nigdy więcej. na 1kg masła krowiego.

 

dla mnie optymalne masło jest z 15g topów na 500g masła czyli użyto 750g masła by zostało 500 konopnego. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Ambasadorka napisał:

@Stranek
1. Moc masła nie zależy od ilości masła a mocy rosliny użytej. Najmocniejsze masła są z topów głównych rosliny po wysuszeniu. (Oczywiście można robić masło z kropla RSO, haszu i wtedy moc jeszcze mocniejsza) ale mówimy tu o suszu. Choc wiadomo im więcej masła się da tym jego większa ilość trzeba zjeść. Tu zależy od potrzeb, indywidualnie dobranych pod siebie. 

2. Thc łączy się z alkoholem lub z tłuszczem, nie najeży przekraczać temp powyżej 90*C przy gotowaniu masła. 
podnioslabym po prostu lekko palnik by widzieć tzw”pyrkanie, bulgotanie”

3.  Najmniejsza ilość jaka użyłam był 1g w przepisie na „masło z jednego grama” a największa ilość ok 3kg przytopowych i popcornu z dołu. Te masło zapadło dożywotnio w pamięć nigdy więcej. na 1kg masła krowiego.

 

dla mnie optymalne masło jest z 15g topów na 500g masła czyli użyto 750g masła by zostało 500 konopnego. 

1.Rozumiem a czy masło zrobione z 2g na 50 g masla bedzie slabsze nize uzycie 6g na 150g masla :) ?
Chodzi mi o to czy to coś zmieni bo proporcja i tak jest zachowana

2.Czyli te pyrkanie musi jednak wystepowac ? Bo ja biore palnik na malutki 

Co do mocy na 15 razy , które już jadłem te masło jeden raz miałem problem az mi sie nogi trzesly i tak jebalo sie w glowie jakbym byl na karuzeli wiec potrafi klepnac , ale nie bylo to nic przyjemnego.
Robie masła tylko i wylazcie z topow .

3 kilo to ja nawet nie widziałem 😄 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+