Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CO2 z butli


HanYs

Recommended Posts

Witam,

W garażu mam zbędną, dużą, prawie pełną butlę CO2 bodajże 20kg (kiedyś prowadziłem pole paintball'owe, co2 potrzebne było do zasilania markerów) więc pomyślałem, że skoro już jest to można by ją wykorzystać do uprawy. Pozostaje kwestia dodatkowego osprzętu. Czy wystarczającym byłoby kupienie reduktora z rotametrem oraz elektrozaworu do sterowania czasem podawania? Czy może potrzeba by lub wypadałoby dokupić coś jeszcze?

Przykładowe aukcje poniżej:

https://allegro.pl/oferta/reduktor-z-rotametrem-co2-argon-mig-tig-akwarium-7809459219?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MTI3ODY4ZTktYTk5Zi00ZTNlLTg2ZDgtYmNjNGI0MTY4N2JiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=82f9878d-cda6-45fe-8466-8f46fa43dc95

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-powietrza-co2-2v08-1-4-230v-24v-12v-5349583126

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, poszperałem bardziej dogłębnie i przedstawiony rotametr ma zbyt dużą podziałkę przepływu (1 do 25L/min) a wg. moich wyliczeń potrzebowałbym mieć ustawione ok. 0,05L/min (50ml). Potrzeba ok. 15g/h na każdy 1m2, boxa mam 0,36m2 więc wychodzi 5,4g/h. 1 litr co2  to 1,88g więc wychodzi 2.87 L/h czyli 0,047 L/min.

Tak precyzyjnego rotametru w PL znaleźć nie mogę, jedynie na Aliexpress, Alibaba itp. itd. itc.

Są jeszcze reduktory do akwarystyki z zaworkiem precyzyjnym, elektrozaworem i licznikiem bąbelków (nie pytajcie, nie wiem jak się tego używa i nie mogłem znaleźć) które są sprzedawane również w growshopach (np. Growbox.pl), tylko jak tym odmierzyć dawkę?

Myślałem szczerze mówiąc, że odmierzenie orientacyjnej - małej bo małej - dawki CO2 nie jest aż tak trudne. Tym bardziej, że jeśli pójdzie trochę więcej to kompletnie nic się nie stanie poza zmarnowaniem niewykorzystanego gazu.

Gdyby ktoś lepiej orientował się w sprawach pneumatyki to byłbym wdzięczny za podpowiedź jak rozegrać to w miarę tanio i w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+