Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy panel LED .


lolaszek

Recommended Posts

Witam , bede składać panel choć sie na tym nie znam wcale 

o pomoc i radę przyszłem pytac towarzystwo doskonałe 

cztery lub pieć cobów cree machina 

doradzcie, czerwone diody , guma , sprężyna ? 

Wszystko to językiem prostym laika 

Co bym sie przy montażu cuda tego, nie rozpadł jak mozaika.

 

 

A teraz na poważnie 

 

Box ktory posiadam to 80x80x160cm , panel bedzie zbudowany na 4 badz tez 5 diodkach , tych samych ktora oswietla jako jedyna moj box ale do rzeczy 

 

Zastanawiam sie nad clu048 puszczone po 50W ale myslmy przyszlosciowo , bede mial wiekszy box z czasem wiec chce aby panel byl latwy w modyfikacji , rozwazam cbx3590 x 5 na pasywnym chlodzeniu , calosc oparta na szynie .

 

Niestety mam problem poniewaz chce dolozyc red boosta, diody cree red pheno w ilosci 20-26 z dodatkowym zasilaniem , calosc z potencjometrem KONIECZNIE  bo mi 80tkę spali ?

 

Przy diodach czerwonych niestety jedyna opcja jest ze je sie klei na radiator a moj panel ma byc pasywyny , czy istnieje mozliwosci aby te czerwone diody byly rowniez na pasywnym heatsinku jak reszta opatulone soczewką 120 aby caly box doswietlaly czy musza byc rozproszone.

 

Jak sie ma clu048/058 do cbx3590  bo cena jest 3x wieksza . 

 

Dzis chce zamówic diody, holdery , oprawki oraz heatsinks a reszte bede sie bawic , moj dotychczasowy COB 138W pojdzie jako panel wegujacy do mniejszego boxa ? 

 

Na projekt daje sobie miesiac .

 

 

 

 

EDIT :Jesli sie zdecyduje na COB to wezme 4 lub 5  x cos takiego od bortka , sa to cale zestawy cxb3590 , do tego dorzuce diody czerwone , jakie polecacie boostery ? musialbym kombinowac bo cxb'ki poleca na pasywnych grillach wiec diody boostujace chyba dokupie w postacio sttripow bo nie mam na to pomyslu co innego gdybym lecial z radiatorami i moglbym je nakleic.

 

Ledil-Angelina-reflektor-ideal-cob-holder-cree-cxb-3590-set-proemit58657473d9e2e.jpg

Do tego zasilacz 320W, puszczone na 50W , znowu metlik w glowie zrobil mi qb, ponizej koszt gotowych zestawow z boosterem , koszt mojego panelu to przekracza ;{

 

 

https://diyleduk.com/collections/hlg-quantum-boards/products/260w-hlg-quantum-board-kit-dimmable

https://diyleduk.com/collections/spectrum-supplement-kits/products/hlg-qb11-red-supplement-strip-kit-660nm

 

Razem 310 funtow...

plug n play

jasne i booster ?

Edytowane przez lolaszek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wybór padł jednak na quantum board , wrzuce ten panel obok coba i beda sobie oba chodzic na polowe mocy 130W i 70W, moze jeszcze booster 40 W quantum strip a jak nie to cob podkrece .

 

Zamawiam z angielskiej diyleduk bo nie ufam chinczykom . Zawsze moge rozciac na polowe baze , wrzucic na szyny raazem z cobami i miec potwora na wieksza powierzchnie a juz tak robia ? taki custom made 

COB 138 bedzie swiecic do konca mojego grow razem z qb a pozniej z racji iz qb to 3000k a cob 3500k to wykorzystam coba do mini boxa na weg .

260 funtow to okolo 1300zl

diody maja 180lm/W

DSC07583_1024x1024.JPG?v=1547140234

 

 

jak sie wszystko zmiesci to dojdzie jeszcze booster samsungowski takze qb

 

 

 

 

  • 20190508_151755_a1a2a59a-704b-491b-b034-021934df0596_1024x1024.jpg?v=1557354712
  •  
Edytowane przez lolaszek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie uprawiałem pod takim ledem co wybrałeś. 

I raczej nie zdecydował bym. Się na taki. 

Po pierwsze duża możliwość awarii jest tego panelu że względu na dużą liczbę diód. 

Jeśli są połączone szeregowo to jak jedna dioda padnie reszta przestanie świecić.. 

Po drugie jest to starsza technologia oświetlenia led.

Po trzecie przeplacisz. Kupując go. 

 Rozważ jeszcze te clu048. 5sztuk 

Zobacz fotorelki te coby wymiatają. 

I lepiej doswietlą powierzchnię. 

Później w łatwy sposób będziesz mógł modyfikować panelu  kształt. 

Ja osobiście zrezygnował bym z bossta red. 

Dla mnie to niepotrzebne wodotryski. 

COB clu048  ma pełne spektrum.. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Goku napisał:

Nie uprawiałem pod takim ledem co wybrałeś. 

I raczej nie zdecydował bym. Się na taki. 

Po pierwsze duża możliwość awarii jest tego panelu że względu na dużą liczbę diód. 

Jeśli są połączone szeregowo to jak jedna dioda padnie reszta przestanie świecić.. 

Po drugie jest to starsza technologia oświetlenia led.

Po trzecie przeplacisz. Kupując go. 

 Rozważ jeszcze te clu048. 5sztuk 

Zobacz fotorelki te coby wymiatają. 

I lepiej doswietlą powierzchnię. 

Później w łatwy sposób będziesz mógł modyfikować panelu  kształt. 

Ja osobiście zrezygnował bym z bossta red. 

Dla mnie to niepotrzebne wodotryski. 

COB clu048  ma pełne spektrum.. 

 

 

 

Hmm, troche racji w tym jest , obecnie zaciekawil mnie  ten produkt 

 

https://atreumlighting.com/products/ara-20-led-light-bar?variant=10022091948079

 

XU4A2206B_Medium_1024x1024@2x.jpg?v=1549967182

 

 

IMG_7117_Large_d146fff4-f67e-4395-bb77-7872b9a11c18_1024x1024@2x.jpeg?v=1549967182

 

 

Cztery takie sztuki to 260W , zasilacz 320 i moge zlozyc sam , nie jest to najtansze rozwiazanie ale zblizone do cree cenowo .048ki moge dorzucic przy rozbudowie, dalej mysle,czytam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+