Skocz do zawartości
thc-thc

grower

DS120 pomoc w doborze oświetlenia HPS + LED/CDM


miaziol

Recommended Posts

Elo

Kiedyś już tutaj bywałem ale pod zupełnie innym nickiem którego nawet chyba nie pamiętam, anyway. Chciałem się po prostu przywitać.

Do rzeczy. 

Chcę  zakupić taki o to zestaw. https://grower.com.pl/pl/p/SET-DS120-ECO-HPS-600W-DUAL-120x120x198H-Kompletny-zestaw-do-uprawy-roslin/1118

Tylko że z małymi modyfikacjami. Poprawcie mnie jeśli popełniam gdzieś jakiś błąd :D.

Mianowicie jestem w posiadaniu czegoś co się nazywa Apollo 180W. Jest to led full spectrum 60 diód. 

Posiadam też wentylator dospel turbo fi 125. 

Z tego co wiem wentylator jest za słaby do wykorzystania w tym boksie więc odpada. Męczy mnie natomiast kwestia oświetlenia.

Nie mam worka pieniędzy lecę raczej budżetowo. Chciałbym wprowadzić jakąś automatykę ponieważ roślinki będą zostawać same na około 12 dni i przez ten czas nie ma opcji żeby ktoś tam zajrzał. 

Myślałem o wykorzystaniu aquażelu. Co do światła.

Wymyśliłem sobie oświetlenie hybrydowe, HPS 600 pracujący po 18h na dobę to jednak spory koszt miesięczny więc nie wiem jak na to zareaguje druga połówka. 

W celu obniżenia kosztów chcę wpakować HPS 250W plus tego mojego leda. Na ile ma to sens? 

Wstępny plan to 9 panienek. Raczej automaty ze względów jak wyżej. Jakiś delikatny trening będzie, w miarę możliwości. 

Nie jest to moja pierwsza uprawa, raczej druga. Chciałbym jednak uniknąć poprzednich błędów.

Proszę więc o pomoc w rozwianiu wątpliwości odnośnie doboru światła ? 

Edytowane przez miaziol
literówki
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jestem na etapie kompletowania mam leda 180W no i chcę go wykorzystać. Hps jest do dokupienia nie mam obecnie tyle kasy żeby wyłożyć na drugą lampę LED. 

Ja wiem że do tego namiotu optymalnie jest HPS 600W. No ale szkoda by było nie obniżyć kosztów mając światło do dyspozycji. Mówię o kosztach energii.

Całość będzie stała u kumpla a jego kobita ma hopla na punkcie wydatków na prąd.  ?

 

P.S 

Inna opcja to dokupienie CDM-A 315W albo jakieś led-a do kompletu, przeglądając oferty i grzebiąc po danych technicznych wychodzi mi że trzeba dosyć znacznie powiększyć budżet.

Jak ma być energooszczędnie, aczkolwiek za dużo to się raczej nie ugra. Światło musi być dobre jak ma coś być z tego.

Edytowane przez miaziol
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+