Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zestaw dla początkującego - czy warto?


r011

Recommended Posts

Witam,

Szykuje się do swojej pierwszej uprawy i w związku, z tym mam pytanie odnośnie zestawu, który chcę zakupić. Na początku myślałem o zestawie z oświetleniem CFL, jednak Pan w sklepie mi odradził. Polecił mi taki zestaw:

- Namiot Herb Garden 60x60x180 cm ( dla 4 roślinek)

- lampa LuckyGrow modular 110 LED

- biobizz trypack indoor 

- ziemia plagron lightmix

- 4 doniczki

- wentylator air proxy 100mm 104 m3/h

- filtr can original 100/125mm 75-100 m3/h

+ czasomierz, stacja pogody, zawieszki 

 

Co myślicie o takim zestawie dla początkującego? Czy lampa LED da dużą różnicę miedzy CFL? Czy warto dopłacać? Planowałem wydać ok 600-800zł, ten zestaw wychodzi ok 1150zł w sklepie. 

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Led ledowi nie równy, więc ciężko stwierdzić czy ta lampa jest dobra. 

Ogólnie biobizza nawozy też lipa... 

Sprzedawca dobrze Ci doradził aby CFL olać, to jest gorsze niż hujowy led ? 

Może tak, zamiast niepewnego leda weź 250W HPS zestaw. 

Zamiast biobiza weź zestaw nawozów plagron 

reszta na start odpowiednia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź. Nawozy wymienię, a co do lampy, to sodowe są lepsze od LED-owych? Chodzi mi żeby koszt lampy nie przekroczył 600zł, ale zdaje sobie sprawę, że jestem początkujący i mogę nie potrzebować czegoś aż tak drogiego. 

Może coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-phytolite-naked-cob-60w-60-cree-x-te-7594502598

lub:

https://allegro.pl/oferta/phytolite-lampa-led-naked-cob-120w-led-cree-3000k-7725918017?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Oświetlenie+-+Pozostałe&ds_rl=1262526&gclid=Cj0KCQjwsZ3kBRCnARIsAIuAV_Q2pZwlKxtR-g2wNnReFIu6agijJc8W2qqu6EF_RlBFUqYidxVUrF0aAvryEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Czy w przypadku zakupu lampy sodowej taka byłaby ok:

https://allegro.pl/oferta/lampa-sodowa-250w-philips-hps-do-uprawy-roslin-20-7056361382

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie kupuj sprzętu do uprawy na allegro bo szybko zakończysz karierę.

Phytolite Lampa LED Naked COB 120W - sam rozważałem zakup tych lamp ale w moim przypadku potrzebował bym ich powyżej 30 sztuk więc jeszcze muszę się wstrzymać

Lampa sodowa 250W PHILIPS HPS - zwykły podstawowy zestaw, może być na start 

 

3 godziny temu, r011 napisał:

to sodowe są lepsze od LED-owych?

nie napisałem że lepsze, po prostu HPS'y są używane od lat i skuteczne, dużo się nie różnią od siebie, za to ledów jest setki jak nie miliony różnych i pod każdym może być inaczej (wystarczy wejść na stronę jednego z producentów, np. Cree i tam do wyboru są setki różnych diód).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+