Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nalewka na bazie Absyntu


robospain

Recommended Posts

Mam w planach lada chwila zrobić nalewkę dla celów zdrowotnych z użyciem Absyntu 70% oraz kwiatów odmiany Sin Tra Bajo (THC około 15%, CBD ponad 20%).
Stosunek 1gr na każde 10ml.
Znam podstawowe zasady produkcji nalewek jednak mam parę pytań.
- Czy nie będzie problemu gdy zastosuje się trunek 70%? Zazwyczaj w poradnikach mowa jest o minimum 90%.
- Czy jest to odpowiednia odmiana by uzyskać w miarę mocny produkt?
- Czy ktoś miał doświadczenie z nalewkami na bazie Absyntu? Głównie chodzi o jakość i smak takiego mixu.
- Czy w finalnym produkcie umieszczenie dodatkowo całego topa (po dekarboksylacji ) w butelce wzmocni efekt?

Ogólnie samo połączenie Absyntu z THC i pochodnymi może wywołać bardzo fajny efekt. Mam zamiar go stosować w formie kropelek doustnie lub np. jako dodatek do drinków czy kawy.
Cały proces produkcji oczywiście mam zamiar opisać w tym temacie.

Więc jak? Piołun z cannabis powinno chyba być cudownym połączeniem. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytuj

- Czy nie będzie problemu gdy zastosuje się trunek 70%? Zazwyczaj w poradnikach mowa jest o minimum 90%.

Tak, ale przy 70% też się uda, nawet można zrobić przy niższych typu wódka, ale potrzeba wtedy leżakować dłużej, taką nalewkę można tez uzyc jako składnik do kosmetyków konopnych.

Cytuj

Czy jest to odpowiednia odmiana by uzyskać w miarę mocny produkt?

Każda odmiana da efekt, ta jest ciekawa bo ma duże stężenie CBD, ciekawe jak bedzie działać, podejrzewam że bardzo odprężająco.

Cytuj

Czy w finalnym produkcie umieszczenie dodatkowo całego topa (po dekarboksylacji ) w butelce wzmocni efekt?

Tak, i wizualnie i organoleptycznie będzie ona mocniejsza, przed użyciem tego topa warto dobrze wtrząchnąć, bedzie mieć zapach tarpanów zawartych w tej odmiance.

 

Dodatkowo od siebie, każda nalewkę należy chronić przed światłem i wysokimi temperaturami, dlatego piwniczka lub szafeczka.

co do herbat i kropelek super pomysł :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+