Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mam wiatrak ale nie wiem jakiej mocy. Pomożecie?


Gość

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum. Na ten moment mam sobie jednego krzaczka na outdoorze w 4 tygodniu flo (Tak wiem późno) i tu właśnie pojawia się mój problem z ryzykiem pleśni i potrzeba przeniesienia go do domu, jak wiadomo idzie zima to i coś by się zdało zrobić nowego ale mam problem bo mam taki oto wiatrak jak na zdjęciu (na wyciąg) ale mimo że szukałem trzy dni nic nie znalazłem na temat tego wiatraka.... A dokładniej to jaka ma moc/przepustowość czy jak to sie tam nazywa. Może ktoś ma taki sam w jakimś swoim montowany box-ie albo chociaż wie jak znaleźć info o nim? Bo pod hasłami vent-axa f100s3 jaki i f100s3 nic nie znalazłem a bez filtra u mnie to już ni rusz, no a nie wiem jaki i czy WGL jakoś filtr uciagnie a z przyczyn osobistych budżet na nowego boxa mam mocno ograniczony co by nie powiedzieć że nie mam go WGL i na wiatrak typowy mocny kanałowy mnie nie stać na ten moment (brakuje mi tylko filtra do skompletowania boxa z tym wiatrakiem).. Po prostu nie mam pojęcia jaki filtr do takiego wiatraka dobrać i czy jakiś WGL uciagnie (w ostateczności filtr samorobka choć wolał bym kupny bo to jednak pewnosc ze bedzie trybil ladnie no ale ta nieznana moc, a nie mam czasu na eksperymenty bo pogoda się psuje i nie chce żeby mojego podworlowego krzaczka pleśń zaatakowala wiec potrzebuję box-a na wczoraj) węgiel lub mata nie jest aż taki drogi znowu a te wiatraki w UK jest to jednak mimo wszystko jedna z lepszych firm wiatraków,wiadomo że to nie fypowu do grow-u ale nie mam hajsu na taki póki co (wiatrak zajumany z budowy), patrzyłem nawet na stronie producenta ale też nic nie znalazłem z takimi numerami u nich ? Jutro jeszcze chce napisać do producenta ale nóż widelec się ktoś trafi kto mi pomoże? 

EDIT: A JUŻ NIE TYLE O DOBÓR FILTRA POD MOC CHODZI W SUMIE CO O FAKT ŻE JUŻ RAZ PRZEZ ZA SŁABY WYCIĄG MUSIAŁEM LEMON HAZE WHITE WIDOW I ROYAL DWARF-A OD RQS ŚCIĄĆ WCZEŚNIEJ PRZEZ PLECHE BO MIAŁEM ZA SŁABY WIATRAK I NIE CHCIAŁ BYM PRZECHODZIĆ PRZEZ TA TRAUMĘ ZNOWU ZWŁASZCZA ŻE I TAK CHYBA OUTDOOROWA NARZECZONA CZEKA TO SAMO CO WCZEŚNIEJSZE INDOROOWE KOCHANKI.

20181002_212436.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A jednak. Producent odpisał na maila. 90m3/h i 32 decybele. Głośność to nie problem. Ale jak do takiego wiatraka filtr najlepszy? jeśli chodzi o dobór filtr/wiatrak to ni cholery nie ogarniam tych wszystkich wyliczeń choć matematykę w podstawówce lubiłem :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nad box-em tzn wymiarami cigle myślę jeszcze bo mam szafę i trochę "wolnej" plyty lampe cfl-ke na flo 15000 lumenów na pewno i może po bokach i z tylu dołoże jakieś świetlówki po 2000 lumenów w sumie 3 jak znajdę ale to później. Na weg jeszcze myślę bo mam jakąś metahalogenowa 100w ale nie wiem ile lumenów i albo ta albo z krótkim wegiem już na flo od początku. Nie wiem pomyślę jeszcze. Box-a i tak na coś od nowa już będę robił... Nie zdążę wszystkiego ogarnąć na ta bo za trzy tygodnie myślę scinka no chyba że na parę ostatnich dni. A czy ona mocno pachnie? Z paru metrów wchodząc na ogród jedynie co czuje to ją ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A no i do box-a na mieszaka mam komputerowy 54m3/h na wega wystarczy a na flo jak będzie trzeba dorzucę jeszcze jeden taki. No i wlot jak gdzieś znajdę (bo kupować nie będę patrząc na fakt że nie jest konieczny) to na wlot też chciałem dołożyć mniej więcej 50m3/h, tak wiem że ciśnienie niby zrobi swoje ale będę raczej robił w miarę wysokiego box-a, raczej, i wlot by był na samym dole a wylot na samej górze (albo na odwrot) wszystko zależy od tego czy będę się podpinal w pokoju pod wlot powietrza z dworu czy nie, no i wiadomo większy box mniejszy zasys ze co by nie było słabym wiatrakiem na wylot... Jak bym miał z 200 m3/h chociaż to przy takiej wysokości to bym zostawił na stowe pasywny a tak? Zobaczymy. Na razie zbieram cały sprzęt sobie i na dniach zabieram się za przerobke szafy bo jeszcze nie do końca wiem sam jakiego bym chciał box-a z tego no ale myślałem nad trzema opcjami. Albo 180 wysoki 44(orginalny rozmiar szafy)-60 (mogę dosztukowac 16 cm na boki) długości 75 cm szeroka, 2 opcja to 130 cm wysoki 44-60 cm dluga (tak samo jak wyzej) i 75 szeroka albo 3 opcja 90-100 cm wysoka 88 długa i 75 szeroka.... Problem polega na tym że mam 150 pomysłów na minutę i sam się nie mogę zdecydować ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie dziś chce zamówić filtr i tu moje pytanie bo nie za bardzo ogarniam dział "wentylacji/filtracji". Widziałem filtry od 150 m3/h do 200m3/h w cenach takich na jakie mogę sobie pozwolić. I teraz do wiatraka 90m3/h lepiej wziąść 150m3/h czyli o połowę mocniejszy czy lepiej dwa razy mocniejszy jakieś 200 m3/h  a moze po srodku i 170m3/h? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam doświadczenia i dopiero się ucze. Więc poczekaj lepiej na kogoś z większą wiedzą.

Do określenia jaki wentylator jest optymalny musisz podać kilka danych: 

- wielkość boxa (wysokość, szerokość, głębokość). Potrzebne do określenia m3.

- oświetlenia (LED, HPS, MH z mocą w Wattach). Potrzebne do określenia ilości ciepła jakie jest produkowane przez lampy.

Znaczenie ma również kolor wnętrza w growboxie ( biały kolor nie absorbuje tyle ciepła co kolor szary). Pomieszczenie z którego pobierasz powietrze (im cieplejsze tym trudniej zbić temperature w boxie). Inne elementy takie jak: cieplo produkowane przez pozostale użądzenia. Zazwyczaj pomijane w obliczeniach. 

Jeśli masz już wyliczone jaki wentylator jest Ci potrzebny to dobierasz filtr. Powinien posiadać większą wydajnośc (m3/h) niż wentylator ale bez przesady . Dla przykładu wentylator 120m3/h do tego filtr węglowy ~120-150m3/h. Miej też na uwadze, że filtr zmniejsza wydajnośc wentylatora.

Do tego wiatraka 90m3/h moim zdaniem powinieneś brać filtr 90-110m3/h. 

Poprawcie mnie jeśli się myle.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+