Skocz do zawartości
thc-thc

grower

POMOC W WYBRANIU NAWOZÓW


Radical Nationalist

Recommended Posts

Witam. Właśnie zakupiłem  Lampy HPS 400W i MH 400W do growa o wymiarach 90x90x180

Będzie to moja pierwsza uprawa i mam nadzieje że z waszą pomocą na fotorelacjach jakoś sobie poradze/poradzimy ;). Posiadam nasionka 

2x Purple Queen Feminizowane

1x Royal Cookies Feminizowane

1x  Royal Gorilla Feminizowane

2x AK Fezminizowane

i teraz kilka pytań :) mam zamiar zakupić Ziemie kwiatowa Bio Bizz Light mix 50L, dobry wybór? cena tego to okolo 50zł a mam ograniczony budżet do 200zł i czy można tego Bio Bizza wymieszać z czymś tak aby starczyl mi jeden worek ziemi do doniczek 11L? bo będe jednak potrzebowal jej około 60L aby zapełnić doniczki a i czy Doniczki 11L wystarczą? ( bo takie akurat posiadam) czy zmienić na jakieś większe bądź mniejsze?

Jakie zakupić nawozy? Potrzebuje konkretnych nazw ponieważ do konca tyg chciałbym ruszyć z tematem. Chodzi mi o niezbędne nawozy na start, ponieważ następne bede mógł zamówić dopiero 10tego Lipca. Fajnie by było jak by było to coś z BioPon'u ponieważ pracuje w Hurtowni z wszelakimi eliksirami, nawozami i innymi duperelami tej firmy. A jeśli biopon ssie to nazwy innych nawozów niezbędnych do uprawy. POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najlepiej popatrz na uprawę innych użytkowników, bardziej doświadczonych na ich wyniki i podpatrz co oni używają. Jakbyś chciał coś organicznego to możesz popatrzeć na jakiś zestaw bio tabs, podobno trochę zabawy na początku, ale nie będziesz się martwił że coś przenawozisz, a plony podobno lepiej smakują ;) Bio Bizz Light świetnie pasuje do bio tabsów, ale nie wiem z czym mógłbyś ją wymieszać żeby starczyło :D Doniczki masz 20x20? Sprawdzałeś czy się mieszczą bo chyba będzie na styk?:D Czekam na fotorelacje 

@ Zabawy z wymieszaniem tych wszystkich dodatków do ziemi... Sam nie robiłem nie wiem :D

Edytowane przez Pomidorek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z ostatniego doświadczenia wiem, że potrzeba będzie więcej niż 60L :D 

Znalazłem ostatnio ciekawe pałeczki nawozowe 100% bio, tylko nie znam NPK, możesz sprawdzić jak będziesz miał pod ręką :D 

https://bros.pl/pl/biopon-paleczki-nawozowe-z-biohumusem

Ciekawe są jeszcze te nowe biohumusy 100% bio, i mikoryza z bioponu, bo reszta to chyba minerale, albo organiczno-mineralne.

Jeszcze takie cudo teraz znalazłem: https://bros.pl/pl/biopon-deszczowka-do-podlewania-kwiatow:D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK! Pałeczki na pewno są, tej deszczówki nie widziałem, ale już o 11stej będe wiedział co to :)

Na jaki czas składniki odżywcze z ziemi BioBizz'a wystarczają dla roślinek aby ich nie nawozic?

Nie lepiej by było jak bym posadził 4 najpierw? Chciałbym żeby były ładnie porozrastane na boki :) LST potrenować itp itd... rozwiązał bym tym samym problem z niedostatkiem ziemi.

Jaki wentylator do HPS'a 400W? Może być coś takiego? https://www.progrower.eu/pl/wentylatory-kanalowe/1975-wentylator-axial-flo-o125.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wystarczy na jakieś 3-4tyg.

No nawet dobry pomysł z 4 roślinami, zrobić trochę dłuższego weg'a. Zabrałbym jakieś bardziej pro nawozy, choćby biobizzy w płynie, dużo nie kosztują,a bardziej przewidywalne niż te pałeczki nawet 100% bio, bo większość tych pałeczek to minerale :) Zainteresował bym się głównie tą deszczówką, i mikoryzą, mikoryza na pewno się przyda ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jakie Biobizzy kupić? chodzi mi o niezbędne nawozy na pierwszy miesiąc uprawy. Możliwość dokupienia innych na późniejsze fazy będe miał dopiero 10tego lipca a teraz muszę się szczypać z $$ :( choć w sumie jak Misiek mówisz że na 3-4tyg mi starczy substancji w samej ziemi to może sie wstrzymać z kupnem czegokolwiek? choć obawiam sie że będzie im czegoś brakować i obudze sie z ręką w nocniku ;) Tak więc można nazwy? i opis w jednym zdaniu do czego dany nawóz służy. Jutro z rana sie wybieram do HEMPa i bym zrobił od razu wszystkie niezbędne zakupy :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć dobrze się zastanów nad zakupem, kup 100 litrów ziemi dobrej jakości koszt około 65zł 

W grow szopie możesz kupić butelkę nawozu100ml.na przykład alga weg.od pragronu za nie duże pieniądze jak masz mały budżet możesz kupić tańszą ziemię, ale to może ci się odbić na plonie, będzie mniejszy a jak kupisz dobra ziemię nie powinno być niedoborów I ładnie będzie rosło na samej wodzie, możesz też podpatrzeć innych ogrodników i zastosować wywar z pokrzywy jako nawóz na wzrost.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po co mi 100L skoro mam 4 donice 11L?? a jak już to może wór 50L Biobiza i mniejszy tego samego tylko 20L?  

Myśle żeby zakupić jeszcze tester PH wody bo może sie przydać. Apropos! Mam na podwórku studzienke na wody opadowe, może by tak podbierać wode z tamtąd po uprzednim zmierzeniu jej PH? Czy może być czymś zasyfiona? 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Możesz kupić 50 i 20 twój wybór... jak ci starczy to w czym problem? jakbyś kupił 2 razy po 50l(nie znalazłem worka 100l biobizza) miałbyś na następny raz, żeby dosypać itd. Nie kupuj tych tanich ph:

2_max.jpg

Strasznie oszukują i nie ma co się nimi sugerować ;) podlewać możesz wodą z kranu odstaną 24h żeby tylko nie było w niej chloru... ale te wody opadowe też się będą nadawać 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Np. na początek może być to: https://www.hemp.pl/produkt/bb-trypack-indoor

Chociaż słyszałem że teraz wiele osób narzeka teraz na biobizza, ale ja zastrzeżeń nie miałem :)

Cały zestaw, tani, myślę że będzie, ale możesz też popytać o inne nawozy bio.

Możesz dokupić tam jeszcze mikoryzę: https://www.hemp.pl/produkt/ps-great-wgranone-113g , albo tą w płynie.

Jak masz dostęp to podlewaj tylko deszczówką, deszczówka najlepsza, o ile nie ma w niej zanieczyszczeń z fabryk :) 

Edytowane przez Miś
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+