Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nietrafiony zakup? Prośba o opinie i ewentualną pomoc w uzupełnieniu oświetlenia.


mariola

Recommended Posts

Dzień dobry, kupiłam jakiś czas temu tę lampę. Zdecydowałam się na nią ze względu na mały pobór mocy, gwarancji producenta że zastępuje hps 250 w, zerowy poziom hałasu, oraz brak problemu z temperaturą.

https://www.mars-hydro.com/hpcall/new-arrivel-hp/buy-mars-cob-100w-led-grow-light-forsale

Będę jej używać w namiocie 80x80x160. 

Tutaj link do GL jak ona sobie radzi.

https://forum.grasscity.com/threads/mars-hydro-cob-grow-journal-gorilla-bomb-tutankhamen.1469834/page-5

Zwątpienie nadeszło dziś, wraz z wiadomością od producenta, że 2 automaty od pestki do harvestu, mogą przerosnąć możliwości tej lampy...

No trochę się ździwilam. Wydawalo mi się że coś co zastępuje hps 250 w udźwignie spokojnie nawet i 4 automaty. 

Proszę osoby które MAJĄ POJĘCIE, o opinie na podstawie parametrów leda, oraz powyższego grow loga, jakie są realne możliwości lampy. 

Na start chciałam wstawić do boxa 4 automaty, później docelowo 3 rośliny pełnosezonowe. 

Czasu coraz mniej, zaczynam grow loga w połowie stycznia. Sprawdzać możliwości leda, czy jestem z góry na przegranej pozycji?

Jakie światło ewentualnie dokupić? Myślałam o hps 100 w. 

Wesołych Świąt!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W 0.6x0.6 ewnie by starczyła, ale w 0.8x0.8 może być za mało. Chociaż te nowe ledy są coraz wydajniejsze. Ale i tak trzeba podchodzić z dystansem do tych informacji producentów, że 100W jest w stanie zastąpić 250 czy nawet 400W. Jak masz kasę, to dokup taką drugą lub hps 100W.

 

Edit:

Przejrzałem tego growa. Wygląda to ok. Nie wiem tylko jaki ma namiot. 2X3 czy 3x3stopy. Mam wrażenie jakby miał tam jeszcze jakiego$ leda dodatkowo. Taka różowa poświata jest na ścianach. Albo to tylko od tego 100W. Krzaczki ładne urosły, ale mocno je trenował. I fim i lst. No i grow trwa 4 miesiące. Może i faktycznie ten len się nada. Spróbuj. Jak nie spróbujesz, to sie nie dowiesz. Dodatkowe światło można zawsze dokupić. I wsadź 4 rośliny w taki namiot. Szkoda miejsca marnować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Rysiu napisał:

W 0.6x0.6 ewnie by starczyła, ale w 0.8x0.8 może być za mało. Chociaż te nowe ledy są coraz wydajniejsze. Ale i tak trzeba podchodzić z dystansem do tych informacji producentów, że 100W jest w stanie zastąpić 250 czy nawet 400W. Jak masz kasę, to dokup taką drugą lub hps 100W.

 

Edit:

Przejrzałem tego growa. Wygląda to ok. Nie wiem tylko jaki ma namiot. 2X3 czy 3x3stopy. Mam wrażenie jakby miał tam jeszcze jakiego$ leda dodatkowo. Taka różowa poświata jest na ścianach. Albo to tylko od tego 100W. Krzaczki ładne urosły, ale mocno je trenował. I fim i lst. No i grow trwa 4 miesiące. Może i faktycznie ten len się nada. Spróbuj. Jak nie spróbujesz, to sie nie dowiesz. Dodatkowe światło można zawsze dokupić. I wsadź 4 rośliny w taki namiot. Szkoda miejsca marnować.

Dziękuję za odpowiedź Rysiu. W tym GL był tylko ten ledzik. 

Czy jeśli kupię dodatkowo hps 100, lub 150 w, będę mogła go trzymać na tej samej wysokości od krzaków co leda? Myślę że trzymanie świateł na innych wysokościach mija się z celem :)

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z HPSem to trzeba trochę uważać. To prawie jak zwykła żarówka. Czyli jak dotkniesz to paży jak cholera. Raczej ludzie starają trzymać się go te kilkadziesiąt cm od szczytów roślin. Z ledami nie ma takich problemów. Można trzymać je znacznie bliżej. Zazwyczaj. Trzymaj HPSa tak jak leda, ale conajmniej te 30cm od roślin. Narazie bym nic nie dokupywał raczej. Odpalić growa na tym ledzie i zobaczymy jak będzie szło. Jeat tam naprawdę dobra dioda. Może da radę. Dokupic lampę w trakcie growa zawsze można. 

Również Wesołych życze:)

 

Edit

Warto rozpocząć growloga i prowdzić, choćby na naszej stronce :)

Zawsze ktoś bardziej doświadczony coś doradzi, pomoże w razie problemów. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+