Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem ze wzrostem


element555

Recommended Posts

Witam,mam mały problem z roślinkami ,mam dwie bubble kush auto na 0.7 m2 z dwiema lampami 130 spectrolight z red boostem,czyli swiatła aż  za dużo ,według producenta powinienem lampy trzymać 60 cm od roślin,jak tak zrobiłem to sie wyciągły jakbym miał jakieś świetłówki 100 W na boksa,teraz są 25 nad roślinami i widać że listki powoli zaczynają rosnąć,dostałem maila od sklepu w którym kupiłem lampy powiedzieli że nie można niżej niz 40 cm problem w tym że jak było 40 cm to sie wyciągały.Red boost jest narazie wyłączony,czyli jest aktualnie 192 waty ,powinienem go włączyć już w 5 dniu życia roślinek?czy nie bd to miało wpływu na wzrost tak wcześnie jak widać na zdjęciach.Czy może problem jest gdzie indziej.Aktualna Temp to 28.4 i wilgotność 46%.Zdjęcia są dziwnie zrobione nie widać na nich że aż tak są powyciągane.

DSC_2762.JPG

DSC_2757_(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spokonie to jest dopiero kilka dni roslinki. Za kilka dni mozesz ja doc do docelowej doniczki. Za jakis tydzien znowu sie zatrzyma z powodu iz bedzie ladowala energie w korzenie. Mozesz smialo zakladac grow loga uzupelnij te dane 

i powiedz cos wiecej o tym swietle badz podaj jego kompletna nazwe. I z farciochem ;) !!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, zdrowa i ładna sadzonka :) Tak jak wyżej, potrzymaj kilka dni i do docelowej, jak będziesz przesadzał to podsypujesz ziemi aż po pierwsze listki. 

Masz ochotę prowadzić growloga ? Może być ciekawy :) 

Na razie boosta nie włączaj, to normalne że pnie się do góry :) 

 

Jak growlog to uzupełnij dane a ja temat przeniosę :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema dokup jeszcze z4 pestki bedziesz mial 6 automatow na 0.7 m2  to moga bydlaki porosnac i tak sie zmieszcza. Kasiorki troche na lampy wydales . Tutaj na forom jeden kolega mial taka jedna lampe nie pamietam ale chyba box tez byl duzy i naprawde niezle wyciagnal z niej . Ja narazie swiecilbym tylko z tej jednej lampy one sa wydajne. Smialo zakladaj temat a my sie juz postaramy abys zaraz po nowym roku z usmiechem na twarzy dokonywal harvestu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam,dzięki za miłe słowa ,w niedziele wieczorem założę growloga,z pestkami może być cieżko bo zanim dojdą i wykiełkują to bd najszybciej następny piątek lub nawet dalej,więc miedzy roślinami będzie dwa tygodnie różnicy ,fotoperiod ok bo chyba będe leciał cały  czas 18/6 ,więc te dwie będą gotowe do ścięcia a  tamte jeszcze dwa tyg,i mógłbym te dwie już suszyć ,tylko problem jest taki że nie mam gdzie ,prawdopodobnie bedzie czuć na całą hate jak to powiesze gdzieś w szafce,chce suszyć w boxie z wentylacją włączoną bo mam dobry filtr Phresh z australisjskim węglem ogólnie bardzo dobre opinie ma.Więc suszenie chyba tylko w boxie więc nie mogę dokupić i posadzić. Chyba że zetnę te 4 nowe wcześniej o dwa tyg niż trzeba,ale czy wtedy jest sens je uprawiać?Tutaj i tak plonu nie będzie wielkiego bo to roślina ekspresowa  gotowa w mniej niż 60 dni bo muszę zdążyć na termin  przed wigilią ,a raczej musiałem w momencie zamawiania odmiany.Po kilku dniach sie okazało że mogłem zamówić co chce i ile chce bo nie muszę zdążyć przed świetami :D .Ale szkoda mi je wyrzucić i zasadzić nowe i więcej.Przynajmniej jak coś spierdziele to nie będe miał takie bólu dupy że całą uprawe popsułem  :D a tak to dwie roślinki na pierwszy raz akurat na nauke,dopiero drugi grow zrobie fajny na 4 lub więcej automazar.Pytanko mam czy mam edytować pierwszy post i wstawić dane itd czy założyć nowy tamat w growlogach?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak jak Vito powiedzial, uzupelnij (edytuj pierwszy post i pododawaj wszystko co potrzeba, wyslalem Ci linka w poprzednim moim poscie jak to zrobi) a on to przeniesie.

Mozesz suszyc w box-ie w malym pudelku tak jak ja to robilem. Zapach jest ale tylko pierwszy dzien moze 2 i tez nie na caly dom, w pokoju bedzie czuc ze suszysz to fakt.

Moze i expresowe ale tez trzeba im dac idealne warunki, zakladaj GL a pomozemy ;) aby bylo jak najbardziej zblizone do idealu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Możesz założyć nowy lub edytować tutaj. 

Suszyć można nawet podwieszając do sufitu boxa za łodygi, ale kontroluj by nie przesuszyć.

8 godzin temu, oskar11 napisał:

Więc suszenie chyba tylko w boxie więc nie mogę dokupić i posadzić. Chyba że zetnę te 4 nowe wcześniej o dwa tyg niż trzeba,ale czy wtedy jest sens je uprawiać?

Ogólnie można by zbudować prowizoryczną suszarnie do boxa, a w między czasie rosły by sobie już nowe... 

Puki co to niechaj rosną :) Będziemy się zastanawiać jak przyjdzie na to czas :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+