Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sprzet na nastepny grow


keita00

Recommended Posts

Witajcie, tym razem z wyprzedzeniem planuje juz powoli nastepny grow (start styczen/luty 2018). Nie chce kupowac wszystkiego na szybko, wiec zeby dac sobie czas na zebranie srodkow finansowych potrzebuje rady doswiadczonych growerow, czy moja lista ma sens :)

Lista zakupow:

Homebox Q120 - namiot do uprawy 120x120x200cm
3x 100mm 135m3/h - juz mam z obecnego grow - zostana uzyte ponownie (wlot)
2x 150mm Wentylator Axial-Flo 150mm / 298 m3/h (wlot)
2x 200mm Wentylator GT 200mm 680m3/h (wylot) +2x wlot pasywny
Siatka Elastyczna 120x120cm do "treningu"
Generator CO2 iFLOW CO2 worek x2 - czy w ogole potrzebne?
Filtr węglowy GT 1280 m3/h 200/800mm - kupic 2 sztuki, czy jedna wystarczy?
Mars Hydro MarsPro Cree256 lampa Led Grow 1280W, lub Mars Hydro Mars Pro II Epistar 320 LED lampa Led Grow 1600W
Zawieszki do lamp Yoyo Hanger Easy Rolls 4x do podwieszenia panelu
8x 11L Doniczka
8x 11l podstawka

Nawozy/Boostery
BioBizz ziemia Light-Mix 50L x2
Zestaw nawozów i boosterów Biobizz Starters Pack
BIOTABS Boomboom spray 250ml (zostanie z obecnego grow)
Canna Cure 750m (zostanie z obecnego grow)

 

Potrzebuje pomocy z kilkoma rzeczami, zeby nie wyrzucic pieniedzy w bloto :)

-Czy potrzebuje az tyle wentylacji? Mam 2x wentylatory cyrkulacyjne, ktore na pewno uzyje w srodku.

-CO2 warte zakupu, czy wyrzucic z listy?

-W jaki sposob podniesc/obnizyc temperature w namiocie przy uzyciu LEDow?

-Z taka iloscia wentylacji bedzie Ku*****o glosno - zdecydowanie za glosno, zeby robic uprawe w mieszkaniu i nie "denerwowac" sasiadow. W jaki sposob mozna to wyciszyc?

Tlumiki do wentylacji sa troche drogawe. Liczmy 120zl sztuka. Czyli wychodzi 7x 120zl = 840zl, lub 1680zl jesli zakladac je na wlotowej i wylotowej stronie. Niby jest to do zniesienia, ale zna ktos jakis inny sposob?

 

Budzet w ktorym chialbym zamknac sie to ~10k PLN/~2.5k Euro.

 

@edit:

Poczytalem troche o wentylacji wiecej i widze, ze mnie ostro pogielo z iloscia wentylatorow :)

Filtr węglowy GT 800 m3/h 200/500mm Fi200mm (wylot) + Wentylator GT 200mm 680m3/h powinno mi wystarczyc, ze sprzetem ktory juz mam (2x cyrkulator + 3x 100mm 135m3/h).

Ogranicza to troche halas, ale ciagle bedzie za glosno. Mam jakis wybor poza tlumikami?

Edytowane przez keita00
Dodanie budzetu :)
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To od początku:

Homebox Q120 to jak najbardziej słuszny wybór

Cytuj

3x 100mm 135m3/h - juz mam z obecnego grow - zostana uzyte ponownie (wlot)

zbędne - wlot ? wloty zostawiasz pasywne, bez wentylatorów

Cytuj

Generator CO2 iFLOW CO2 worek x2 - czy w ogole potrzebne?

zbędne - szkoda kasy

Cytuj

Siatka Elastyczna 120x120cm do "treningu"

zbędne - jak chcesz trenować to i tak, jak nie to lepiej puść wolno (masz 2 metry) i jak by co to łamiesz 

Cytuj

Mars Hydro MarsPro Cree256 lampa Led Grow 1280W, lub Mars Hydro Mars Pro II Epistar 320 LED lampa Led Grow 1600W

nie znam się zbytnio na panelach led, ale niezłe wyniki osiągają te z diodami COB

Cytuj

Zawieszki do lamp Yoyo Hanger Easy Rolls 4x do podwieszenia panelu

olej joja, mogą być za słabe na ciężkie panele, lepiej wieszaki typu LightHanger

Cytuj

8x 11L Doniczka

spoko są doniczki typuHercules, coś jak airpot ale w cenie zwykłej doniczki :)

Cytuj

Zestaw nawozów i boosterów Biobizz Starters Pack

olej biobizza bierz zestaw BioTabs

Cytuj

-Czy potrzebuje az tyle wentylacji? Mam 2x wentylatory cyrkulacyjne, ktore na pewno uzyje w srodku.

cyrkulacyjne dwa potrzebne, odpalasz je dopiero na kwitnieniu aby pleśni nie złapały 

Wylot robisz jeden porządny najlepiej z regulacją

Cytuj

-CO2 warte zakupu, czy wyrzucic z listy?

Co2 jest kozak, ale z butli lub generatora, te z worków to badziew i naciąganie klienta... 

Cytuj

-W jaki sposob podniesc/obnizyc temperature w namiocie przy uzyciu LEDow?

obniżyć - mocniejszy wyciąg, podwyższyć zmniejszyć wyciąg za pomocą regulatora mocy

Cytuj

-Z taka iloscia wentylacji bedzie Ku*****o glosno - zdecydowanie za glosno, zeby robic uprawe w mieszkaniu i nie "denerwowac" sasiadow. W jaki sposob mozna to wyciszyc?

dlatego - 1 wylotowy ale dobry jakościowo z regulatorem + przewody wentylacyjne izolowane + tłumik sztywny (miękkie nie działają i wyglądają jak kawałek przewodu izolowanego)

Miałem większy zestaw bo Q240 w mieszkaniach po całej Polsce i kawałku Unii Europejskiej i zero przyapału, parę razy wizyta właściciela w mieszkaniu i nigdy nie wyczuli/nie usłyszeli.

Cytuj

Tlumiki do wentylacji sa troche drogawe. Liczmy 120zl sztuka. Czyli wychodzi 7x 120zl = 840zl, lub 1680zl jesli zakladac je na wlotowej i wylotowej stronie. Niby jest to do zniesienia, ale zna ktos jakis inny sposob?

Że co ? Tłumik dajesz na końcu wylotu lub zaraz za wentylatorem, jeden porządny sztywny. Wlot pasywny.

 

 

Za 15K to ja zbudowałem dwa namioty Homebox Ambient Q240... ;) Wraz z zasilaczami GSE i największymi białymi wingami na szynach :D 

Przy Twoim budżecie to ja bym brał jeszcze AutoPot'y :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W sumie autopot brzmi zajebiście. 

https://www.progrower.eu/pl/autopot-system/1887-autopot-1pot-6-donic-47l-zbiornik.html zamiast 8 donic standard taki zestaw? Powinien wejść do namiotu.

 

Autopoty z biotabsem wydają się naprawdę ciekawe. Aż się nie mogę doczekać żeby to odpalic, no ale najpierw pozbierać kasę na sprzęt trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatnie pytanie:

https://www.growtent.pl/product-pol-552-Wentylator-Soler-Palau-TD-SILENT-800-200.html taki wentyl to przesada? :) Przy 16 dB raczej tlumik potrzebny nie bedzie.

 

Ogolnie ostateczna lista zakupow wyglada tak:

  1. Homebox Q120
  2. BIOTABS Orgatrex 1L
  3. BIOTABS MyCotrex
  4. BIOTABS Bactrex 50gr
  5. BIOTABS Boomboom spray 250ml
  6. BIOTABS Tabletka Indoor 20szt.
  7. BIOTABS Startrex 1,5kg
  8. BIOTABS BIO PK 5-8 500ML Stymulator kwitnienia
  9. Filtr węglowy Prima Klima Eco Line 200mm 780-1000 m3/H
  10. BioBizz ziemia Light-Mix 50L x2
  11. Mars Hydro Mars Pro II Epistar 320 LED lampa Led Grow 1600W
  12. Wentylator Soler & Palau TD SILENT 800/200
  13. Kontroler obrotów wentylatora VariiSpeed 0-300W
  14. AUTOPOT 1POT - 6 DONIC + 47L ZBIORNIK
  15. WIESZAKI DO LAMPY PROHANGER x4
  16. Generator CO2 Enhancer TNB Naturals

~8k calosc wiec w budzecie sie mieszcze :)

Edytowane przez keita00
Nowosci do listy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, keita00 napisał:

Kontroler obrotów wentylatora VariiSpeed 0-300W

jeżeli zmieści się w budżecie jeszcze 100zł to olej tego kontrolera, jest kiepski i reguluje tylko moc, a za 150zł (strzelam, chyba tyle kosztował) masz kontroler GSE z regulacją obrotów wentylatora i czujnikiem temperatury, jak robi się za gorąco to automatycznie przyspieszy aż się schłodzi. Bardzo ułatwia życie.

 

Reszta elegancko.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Mozna prosic o jeszcze jeden rzut oka @Vito ? :) Tym razem lista ostateczna.

Nawozy:

  • BIOTABS Startrex 1,5kg
  • BIOTABS BIO PK 5-8 500ML Stymulator kwitnienia
  • BIOTABS Orgatrex 1L
  • BIOTABS MyCotrex 100 gr.
  • BIOTABS Bactrex 50gr
  • BIOTABS Boomboom spray 250ml
  • BIOTABS Tabletka Indoor 10szt x2

Ziemia:

  • BioBizz ziemia Light-Mix + Plagron Perlit (mix 50:50 zrobie)

Swiatlo:

  • Mars Hydro Mars Pro II Epistar 320 LED lampa Led Grow 1600W

Reszta:

  • Autopot 8Pot System (8x doniczka 15l + zbiornik 100l)
  • Wentylator Vents-group TT Silent-M 150 / 405-555m3/h
  • Przewód izolowany 150mm 6" ~5m
  • FILTR WĘGLOWY 460-680M3/H
  • CO2 Controller GSE  (ma wszystko kontrola CO2, temp, wilgotnosci, predkosc wiatrakow :) ) + butla CO2 (8L) 
  • Miernik TDS/EC

Namiot juz kupiony Homebox Q120.

 

Odrobine ponad limit, ale ten kontroler wydaje sie warty swojej ceny. Mam jeszcze duzo pestek automatow, wiec sam LED kupuje. Jak sie skoncza bede sie zastanawial nad HPS, zeby polaczyc LED + HPS :)

Wszystko ladnie?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, keita00 napisał:

+ butla CO2 (8L) 

kozak, tylko często będziesz ją uzupełniał, miałem i raz w tygodniu woziłem do uzupełnienia :) ale efekty super :) 

 

Ogólnie zestaw który robisz jest kozak, trochę mocna wentylacja ale jak myślisz przyszłościowo to bardzo dobra, i tak pewnie będzie chodziła na 40% (albo i mniej przy co2) więc i żywotność będzie duża :) 

Miałem LED + HPS i lekko się hermiły (bez obaw można było na bieżąco usuwać banany) ale led ledowi nie równy jak i żarówka HPS :) 

1 godzinę temu, keita00 napisał:

Miernik TDS/EC

zbędna rzecz przy organice, ja nie miałem testera ph/ec w rękach od paru lat :D Nawet nie zaprzątaj sobie głowy tymi danymi by nie kusiło do regulowania, od tego masz mikoryzę w glebie by chroniła korzenie :) Lepiej za tą kasę weź jakieś duże bongo :D 

1 godzinę temu, keita00 napisał:

Mam jeszcze duzo pestek automatow

skoro są to trzeba je wysiać :) 

 

1 godzinę temu, keita00 napisał:

Wszystko ladnie?

bajka :thug:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+