Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc w doborze sprzętu


Gość don felipe

Recommended Posts

Gość don felipe

Cześć.Planuję box 1x1x2m, wolę nieco mieć miejsca więcej jak potrzebuję, nawet na mniejszą ilość roślin.  Ma to być hodowla hobbystyczna. Dopiero się do niej przymierzam a , że lubię wcześniej analizować i planować więc tu jestem. Nie ukrywam, że chciałbym zainwestować w ledy.

Wiem, mogę zrobić fajny panelik za pół ceny ale mi się nie chcę szczególnie, że wyprowadzam się zza granicę więc z kasą będzie lepiej. Pewnie jakbym miał uprawiać w PL to bym sam złożył. Potrzebuję czegoś solidnego i z gwarancją. Myślałem o spectrolight 320, różnica w cenie nie wielka między 240 a 320. Czy nie będzie to przegięcie na 1m2?

Co do boxu chyba wybiorę jakiś biały.

Co do uprawy chciałbym zacząć od feminizowanych i oleję automaty. Doświadczenie ogrodnicze jakieś tam mam. Wiele lat hodowałem chili oraz warzywka na działce. Więc laikiem totalnym nie jestem.

 Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No cóż.

Potencjal w 600w hps + cyfrowy, na ledy nie stawiam, tym bardziej z podejściem "nie chce mi się " 

za granica , No cóż warunki różne, hiszpania temperatura 

holandia wilgotność i to samo w Anglii 

Zawsze inwestycja w dobry sprzęt przekłada się na jakość i ilość  plonów.

Chyba ze Cię zadowala "byle co" choć wątpię bo żeś swą paprykę jadł . 

Zawsze powtarzam hoduje się trzodę, a rośliny uprawia. 

 

Z boxow homebox ma nowe zajebiste boxy, białe - które mam! I polecam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość don felipe

Co do boxa z homeboxa też o nim myślałem. No dobra, wyprowadzka do UK ale skłaniałbym się jednak do ledów, mogą być wyjazdy do hiszpanii na dłużej i wolałbym coś małego co do walizki by weszło. Nie zamierzam pisać czym będę się zajmował,  jestem osobą przed czterdziestką, pale od 16 roku życia z przerwami i z różną intensywnością. HPSa chciałbym jednak sobie odpuścić. W zasadzie mogę zmusić się i zrobić jakiś panelik .  Box może będzie mniejszy 0,8x0,8m podstawa, chcę kupić najwyższy. Prawdą jest , że byle czego nie chcę uprawiać, jestem perfekcjonistą. Zawsze interesowała mnie jakość niż ilość.

Edytowane przez don felipe
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to polecam w takim razie system automatycznego nawadniania Autopot i do tego organiczne nawozy Biotabs które w połączeniu z tym systemem sprawiają iż, uprawa jest wyjątkowo prosta a jakość roślin najwyższa. Ten schemat gości u mnie w domu już prawie 4 lata i tak zostanie. 

Rosliny mogą zostać na tydzień lub dłużej same i nic im się nie stanie. Dlatego to wygodny system. Wkleję później link 

Mam panele led u siebie, i polecam jednak kupić gotowy, jako ze jakość światła ma duże znaczenie, to tak samo jak gleba, podstawa by rosliny rozwijały się tak jak powinny. 

W uk problemem jest pleśń - dlatego również inwestycja w dobra wentylacje jest równie ważna. 

Jeden z moich paneli GX 250 ma wymiar Ok 30~40 cm na 30~40 i w walizce się zmieści :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość don felipe

Przyznam się szczerze, że od jakiegoś czasu jestem zafascynowany aeroponiką i raczej kiedyś w tym kierunku pójdę. Co do nawożenia na początek skieruję się ku bioobizie plus opryski petters professional (lubię tą serię, porządne nawozy mineralne które nie zazasolają podłoża) w zależności od potrzeb, mączka bazaltowa, ashahi sl plus ewentualnie tytanit. 

 

Co do donic to z własnych doświadczeń wiem, że im większa tym lepsza i od razu sadzonka w docelowe,  Planuję od 4-6 roślin lub jedną wielką w boxie (jakąś fajną staive). Jak to wyjdzie zobaczymy. Donice 11l i większe. Według mnie duża, zdrowa bryła korzeniowa to podstawa każdej rośliny.

Edytowane przez don felipe
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość don felipe

Zdaję sobie sprawę biotabs to wygodna rzecz szczególnie z autopotem, ale mi chodzi właśnie o doglądanie roślin i opiekę. Będę mógł sprawdzić swoje własne umiejętności ogrodnicze ;)

 

Jednak kupię growbox 80x80 i najwyższy jaki znajdę, widziałem gdzieś nawet 200cm. Do tego raczej spectrolight 240w. Czyli 4 planty albo jeden duży planuję.

Edytowane przez don felipe
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie po wakacjach. Niestety dopiero w tej chwili mogę się zająć uprawą więc wracamy do tematu. Zostaję w kraju i niestety mogę sobię pozwolić jedynie na 0,25m2 lub 0,16m2. Sporo przez ten czas czytałem. Mam do dyspozycji miejsca na grow box 40x40x140 lub 50x50x140 na upartego.  Będzie to Herbgarden 40 lub 50. Zastosuję cichy  wentylator Axial-Quiet Duo125mm o przepustowości 145m3/h . Zamierzam spać w tym pokoju , również mogą przebywać osoby trzecie w nim (raczej okazjonalnie). Całość schowana w szafie. Do wentylatora Kontroler wentylatora SMSCom Smart MK2 z czujnikiem co by mi sterował temperaturą. Oświetlenie to hps 150w, MH na wzrost tej samej mocy. Zasilacz elektroniczny philipsa (dzięki Królik). Oczywiście filtr weglowy jakiś dobiorę z czasem. Teraz najważniejsze pytanie co do roślin, miejsca jest mało,  3 krzaki lub jeden trenowany. Jeśli jeden to kupiłbym jakiegoś airpota 10 lub 15l. Obok musi zmieścić się nawilżacz z higrometrem. Chciałbym użyć jak najlepszych nasion. Myślałem o dutch passion na początek. Zainteresowały mnie odmiany takie jak master kush, Strawberry Cough, bluberry ( ale wiem że to śmierdzi ostro podczas kwitnienia, więc na początek daruje sobie), durban posion (automat bo pewnie nie zmieszczę zwykłego i na początek auto odpada). Chciałbym jakąś mało pachnącą odmianę co by nie stresować się za pierwszym razem.  Nawożenie najprawdopodobniej serią biobizza lub biotablets. Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez don felipe
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 5/24/2017 o 23:03, Ambasadorka napisał:

No cóż.

na ledy nie stawiam, tym bardziej z podejściem "nie chce mi się " 

 

 

 

 

co to miało znaczyć? koleżanko ambasadorko, jak wiesz co ma najwięcej lumenów to nam tu grzecznie powiedz :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

soulslide nie czepiaj się ;) Amba napisała co ode mnie usłyszała, a DLA NAS LEDy są nieopłacalne... Na ledach nie znam się ani moja żona więc nie cwaniakuj i nie cytuj fragmentów zdania :) My ledów używamy tylko do wegetacji, i patrząc na cenę dobrych markowych ledów na faze kwitnienia to wolę zastosować HPS 600W GSE najnowszej generacji + wingi duże białe na szynach + najmocniejsze w ilości lumenów żarówki GIB (też jakaś nowość), i w ten sposób mamy jeden z najlepszych zestawów HPS 600W oświetlający 240x120x200... I teraz abyś już mi nie pisał o wyższości ledów to dopiszę że mam niejeden namiot więc jak miał bym kupywać ledy to bym wydał kupę siana a wracało by mi się to wieki... Poza tym myślisz że LED jest lepszy od mojego zestawu HPS ? W życiu ! Ale jak chcesz to przyślij mi swój panel LED, wstawię go do boxa Q240 na szynie, a w drugim będzie mój HPS i założę się o 1000zł że HPS wyciągnie lepszy wynik.

 

don felipe puki nie wystartujesz to co tu dyskutować :) Na pierwszą uprawę bierz 3 rośliny takie same nie auto, normalne pełnosezonowe. I jakieś małe np. coś z serii Skunk bo przy tej wielkości namiociku to wysokość może robić problem...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+