Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nawoz organiczny Pellet


Gość

Recommended Posts

Witam.

Dostalem w gratisie jakos z pol kg nawozu organicznego Pellet, ale nie bardzo wiem co to dokladnie jest i w jakich proporcjach tego uzywac? Powiedziano mi tylko, ze mozna wymieszac z ziemia lub podsypac rosline, ale moze wiecie cos wiecej na ten temat? 

Czy moge tego uzywac razem z calym zestawem biotabs, czy lepiej osobno?

Z gory dzieki za odp i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie odnosnie biotabsow i organicznej uprawy. Czy to prawda, ze susza przy organicznej uprawie zabija wszystkie zyjace stworzenia w glebie i jest nie wskazana? Przy biotabsach tez tak to dziala? Pytam bo stosuje metode sucho/mokro i wazenie donicy, byc moze czasem przesusze, jak np. Przy lst. Czy to zle wplywa na nawozenie i rosliny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nadmierne przesuszanie jak i nadmierne podlewanie jest nie wskazane dla roślin, zwierząt i ludzi. 

Logicznie myśląc - a gdy są okresy suszy w przyrodzie to ona ginie ? Może w Afryce...ale i tak sobie poradzi.

wątpię abyś przesuszył rośliny tak aby im usychały korzenie. 

Myśl logicznie gdy Ci się robi słabo lub po prostu chce Ci się pić to pijesz, tak jak u człowieka roślina potrzebuje wody.

Jeżeli roślina ma za mało wody słabnie, więdnie podobnie jak człowiek słabnie. A jak człowiek ma np. Pracować gdy jest słaby, to samo tyczy się i roślin, rozwój - o to chodzi. 

Natury nie oszukasz, dlatego ważenie donnic i reszta takich rytuałów ginie gdy zaczynasz obserwować zachowanie roślin i indywidualnie pod ich potrzeby działać. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No i dokladnie to staram sie robic, ale wiadomo jak to na poczatku bywa. Wiem, ze roslina pokazuje po lisciach co jej potrzeba i czego jej brakuje lub czego ma za duzo, ale wiadomo wszystko przychodzi z czasem. Dzieki za odpowiedz.

 

No i ogolnie nie chodzilo mi o korzenie i rosline tylko najbardziej o nawozy organiczne. Wszedzie gdzie czytam to pisze ze podczas nawozenia organicznego nie mozna doprowadzic do suszy, bo doprowadza to do zabicia bakteri w glebie itp, wiec jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+