Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Auto Big Devil Niedobory?


Rolnik Yoda

Recommended Posts

17 godzin temu, SmakMaroca999 napisał:

Sam dolomit wymieszaj łyzeczkę do herbaty w litrze wody i podlej bo to wapń jest sól epsom to nic innego jak helaty magnezu z soli epsom lepiej nawet zrobić oprysk lecz tam w niej nie ma wapnia a w dolomicie masz i wapń i magnez.

Super. Dzisiaj to ogarnę i będę wrzucał zdjęcia co i jak. 

Dziękuję chłopaki. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 20.02.2017 o 15:22, SmakMaroca999 napisał:

Sam dolomit wymieszaj łyzeczkę do herbaty w litrze wody i podlej bo to wapń jest sól epsom to nic innego jak helaty magnezu z soli epsom lepiej nawet zrobić oprysk lecz tam w niej nie ma wapnia a w dolomicie masz i wapń i magnez.

Zabieg powtórzyć czy to tylko jednorazowo? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 22.02.2017 o 20:41, SmakMaroca999 napisał:

nie podawaj za czesto bo to nawóz długo uwalniający i mozesz podniesc ci ec.Obczajaj jak ida postepy.

 Bacznie obserwuje i myślę, że powoli ustępuję ale ta jak staneła wcześniej tak nic się nie zmienia i też nie wiem co robić.

 

IMG-7908.JPG

Wrzucam te zdjęcie żeby za parę dni dni porównać czy coś ruszyły. 

ps: zrobić jakiegoś fryzjera?

IMG-7899.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka.

Ciąg dalszy przygód.

3 panny chyba wymagają fusha? ile wody na 10l donice?

Na pierwszy zdjęcia wrzucam te panny które mi się wydaje że potrzebowały by flusha.

Największa ze wszystkich ale nie kwitnąc dalej, stanęła jakiś czas temu.

Słabe zdjęcia wyszły ale trudno. Ma poprzypalane końcówki liści i boczki liści wiatraków.

IMG_7912.JPG

IMG-7910.JPG

IMG_7915.JPG

Następna stoi już długo też ma porzypalane końcówki liści.

 

IMG_7929.JPGIMG_7930.JPG

 

Resztę podlałem wodą z dolomitem bo postępowały plamy.

\

 Jak ktoś chce pomóc będę wdzięczny i zapraszam do galerii żeby sobie zobaczyć resztę. Thanks

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oględziny :) Nadmiar azotu.Objawy ciemnozielone rośliny,Podpalone pazury lisci,zablokowany pobór składników P,K,Mg iCa ,wstrzymanie kwitnienia a nawet przedwczesne przekwitanie kwiatów.Po czym to stwierdzam:żólknięcie liści postepujace od brzegu z czasem do zeschnięcia liści-Potas,Różowiejace,buraczkowe łodygi i przebarwienia liści w dolnych partiach oraz zaginające się do dołu końcówki liści-Fosfor,Jasne plamki na lisciach i jasne żyłki -Magnez, Plamy na lisciach w srodkowych czesci liści postepujące do krawędzi w koncu do uschniecia liścia-Wapń.Inne uwagi: po jakiego grzyba pryskasz rośliny na kwitnieniu w tym stadium?prosisz się o plechę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Q

O 19.02.2017 o 13:22, Toksyna napisał:

Ja bym dolomitu uzył o ile to wapń i magnez:big-joint:

 

O 20.02.2017 o 00:47, Rower85 napisał:

Polskie znaki :)Mialo być:  Podlalbym solą epsom z dolomitem. Sól epsom to jest cos takiego ... białego hahaha google wyjasni to lepiej :) 

 

O 20.02.2017 o 00:03, Rower85 napisał:

Plamy i jaśniejsze srodki ma najmniejsza. Podlalbym sola epsom z dolomitem. Im szybciej tym lepiej.

 

O 19.02.2017 o 11:00, Miś napisał:

Wygląda na wapń. Btw. m.in. nadmiar potasu może wywołać taki problem :)

 

O 1.03.2017 o 13:32, SmakMaroca999 napisał:

Dzięki koledzy za wizytę w mym wątku.@przezorny praktycznie samo rośnie z mniejszymi lub większymi problemami ale jakoś do przodu idzie.@Rolnik Yoda widzisz ja jeśli musze na coś zwalić winę przy tym grow to tylko na siebie.

 

3 godziny temu, SmakMaroca999 napisał:

Oględziny :) Nadmiar azotu.Objawy ciemnozielone rośliny,Podpalone pazury lisci,zablokowany pobór składników P,K,Mg iCa ,wstrzymanie kwitnienia a nawed przedwczesne przekwitanie kwiatów.Po czym to stwierdzam:żólknięcie liści postepujace od brzegu z czasem do zeschnięcia liści-Potas,Różowiejace,buraczkowe łodygi i przebarwienia liści w dolnych partiach oraz zaginające się do dołu końcówki liści-Fosfor,Jasne plamki na lisciach i jasne żyłki -Magnez, Plamy na lisciach w srodkowych czesci liści postepujące do krawędzi w koncu do uschniecia liścia-Wapń.Inne uwagi: po jakiego grzyba pryskasz rośliny na kwitnieniu w tym stadium?prosisz się o plechę?

Jak na samym początku stwierdziliscie brak magnezu i wapnia a nie miałem jeszcze dolomitu to znalazłem jakiś nawóz z magnezem i wapniem i zrobiłem oprysk zeby szybciej i lepiej sie wchłoną. Został po nim osad na liściach i ciezko bylo cos stwierdzić wiec opryskalem jeszcze raz aby go zmyć. 

Czyli robie dzisiaj flusha tylko ile wody przelać przez 12l donice? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+