Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[LED 300W/110W] DS60 0.36m2 - RQS 3xFruit Spirit, 3x Candy Kush Express


Broda

Recommended Posts

Póki co umyłem boksa bo był matowy od osadu z nawilżacza i roślinki się ładnie rozłożyły, warstwa odbijająca ma jednak bardzo duże znaczenie! Dziś dostały oprysk z BoomBoom'a a wieczorem dostaną papu. Jutro po zgaszeniu świateł dostają 36h ciemni a potem zaczynamy 12/12,

Ale mam problem.

Żeby nie zakładać nowego tematu, poradzę się tutaj. Kupiłem Can-Lite 300m3/h i po podłączeniu okazało się że mój marketowy kanałowy koło 300m3/h nawet nie stał bo nie jest w stanie ani przeciągnąć powietrza przez filtr ani przepchać, wydajność spada o jakieś 80-90%! I tutaj moja sprawa:

Polećcie jakiś dobry/tani wentylator który uciągnie ten filtr tak do powiedzmy 400zł.

 

Myślałem np. o czymś takim:

http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-dil-160-560-cata-595m3h-160-mm-i5641916127.html

na pierwszym biegu teoretycznie 420m3/h więc pewnie wydajnie jakieś 350, dało to to by radę? Jest względnie tani.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Człowiek się uczy całe życie ;) Miał ktoś styczność z tym, co podesłałem? Patrząc na parametry techniczne to ten z alledrogo ma lepsze parametry (większe sprężanie 130 do 180) ale z drugiej strony ten który podesłałeś ma z góry jakąś 'skrzyneczkę' a ona faktycznie wygląda (czysto optyczno-mózgowe myślenie ;)!) na dodającą mocy. Z drugiej strony ceny też się różnią. Ale jednak jeśli ktoś miał styczność z tymi Black Orchidami i ten bieg 320m3/h da radę z tym filtrem bez problemu to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podałem ten link bo te są bardzo podobne do moich wentyli a ja akurat mam hiszpańskie Venture i chodzą już trzy lata bez żadnych awarii coś może już trochę głośniej niż jak nowe ale dobra skrzynka tłumiaca z płyty mdf wypełniona wełna i pianka akustyczna oraz izolowane przewody i nic nie słychać, jak je znajdę to zakupię takie nowe bo naprawdę wytrzymały sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powitać szanowne grono ogrodnicze ;)

Po chwili ciszy mała aktualizacja, wybaczcie za jakość zdjęć ale aparat nie chciał dziś współpracować.

Warunki w normie, staram się powoli utrzymywać wilgotność na poziomie 55% a po pojawieniu się pierwszych oznak kwitnienia nawilżacz w odstawkę i zobaczymy jak będzie, obstawiam że w granicach 30-40% czyli powinno być dobrze. Podlewane mniej więcej co dwa dni po 500ml odstaną kranówką a ostatnie podlanie dostała z dodatkami wedle tabeli Bio Tabs'ów. 

Fruit Spirit'y (tak mi się wydaje, jak wspominałem pomieszałem rośliny przy sadzeniu :Facepalm:) które dwa widać z tyły największe dość intensywnie pną się w górę, dodam że wszystkie są podstawiane w celu wyrównywania poziomu "dywanu" a ta po prawej w rogu nie :blink: i wcale nie jest szczególnie powyciągana.

Candy Kush Express'y (to te truskawkowe chyba) są raczej niskie i krępe (możliwe że miałem spaczone nasiona) a łodygi grubości kciuka (zdjęcie na końcu).

Filtra póki co nie zamontowałem (a zapachy już całkiem całkiem) bo czekam z tym do momentu dojścia zamówionego (tym razem porządnego) wentylatora kanałowego, wywaliłem natomiast mieszający komputerowy i dorzuciłem Secret Jardin Monkey Fan'a (tu stwierdzam że jest ok, ale do większych boksów niż mój).

 

Dzień 33 WEG, 3 dni od przełączenia na 12/12 (przed przełączeniem 36h ciemni)

 

large.SAM_0089.JPGlarge.SAM_0090.JPGlarge.SAM_0091.JPGlarge.SAM_0092.JPGlarge.SAM_0093.JPGlarge.SAM_0094.JPG

Fotka łodygi truskawkowego drzewka ;)

large.SAM_0098.JPG

Czekam na Wasze opinie, drodzy profesjonaliści ;)

Z fartem!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zobaczymy co z tego będzie, mam wrażenie jakby zbierały się do kwitnięcia ale podam dalsze szczegóły jutro bądź pojutrze ;) Tym razem posłuchałem rad tutejszych growerów i zapodałem ciemnię, przynajmniej połowy nasion jestem pewny więc liczę na 100% feminizację i mam nadzieję że nie spowoduje to żadnego porażenia.

Ogólnie jestem (chyba) zadowolony z leda, jak na pobierane 113W rosną całkiem ładnie aczkolwiek jest pytanie do mędrców :doctor: Usunąć  jedną roślinę?

Mają strasznie ciasno, jak koledzy wyżej zauważyli poniosło mnie z ilością i teraz odczuwam tego skutki: słabo doświetlone i co najgorsze słabo dowentylowane dolne partie. Myślałem nad usunięciem/poświęceniem najmniejszej rośliny na rzecz pozostałych, ażeby lepiej im się żyło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+