Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Auto Blueberry bardzo powolny wzrost, co robię nie tak?


Daro992

Recommended Posts

Czy roślinka zaczęła się rozwijać prawidłowo w porównaniu do poprzedniego zdjęcia (3 dni różnicy)?
Odjąłem keramzytu z góry i zauważyłem, że temperatura się ustabilizowała, jest na poziomie 25-27 stopni.

wilgotność też jest nie najgorsza, 40-50% i muszę codziennie dolewać wody do pojemników i namaczać ręczniki.

Z jaką częstotliwością i po ile ml podlewać roślinkę? i czy zastosować jakiś nawóz?

Może biohumus bo ta ziemia z castoramy uniwersalna nie jest chyba najlepszym srodowiskiem do rozwoju rośliny?

 

Poradźcie coś proszę

 

Pozderka ;)

post-43656-0-09527300-1454245663_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam ponownie.

na załączonym obrazku problem z roślinką. dolne listki więdną i końcówki brązowieją.

roślinka była podlewana wodą i ostatnio raz dodałem jej biohumusa wg dawki z opakowania, ktoś pomoże?

 

roślinka ma ok 3 tygodni, temp ok 27 stopni, wilgotność 40-50%, fp 20/4h

 

z góry dziękuję

post-43656-0-75126200-1454835687_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pH sprawdzę najwcześniej za 2 dni, jak przyjdzie tester z alledrogo, czy jest coś najbardziej prawdopodobne?
możliwe że roślinka została przelana bo 3 lutego wlałem jej ok 400ml wody z biohumusem i wczoraj zauważyłem, że na wierzchu ziemi pojawiły się włoski pleśni, które od razu usunąłem razem z małą warstwą ziemi wierzchniej i resztką keramzytu, może to być przyczyną?

i czy obrywać liście które wyglądają już na prawdę źle?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pH gleby to 7, na początku była podlewana co 2 dni spryskiwaczem a jak podrosła to podlewałem około 150ml co 3 dni, i raz podlałem z biohumusem ok 400ml na 6 dni. kupiłem w centrum ogrodniczym miernik ph/wilgotności gleby i wykazało właśnie 7pH i ziemia sucha.

czy przesuszenie jej przez 2-3 dni coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo. ile litrow ma doniczka? napisales ze duza.

2-3 dni to nie przesuszenie, jak masz 11l to smialo tydzien czekaj, a ona ma szukac korzeniami w glebie.

Widze ze kumaty jestes, temp. wilgotnosc lumeny, a gleba z kastoramy przelana, zbita, ciezka korzen nie pooddycha.

profesjonalne mieszanki np biobizz all mix ma tylko 35% gleby ogrodowej w skladzie.

Jezeli chodzi o ph to sobie octem wyreguluj.

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+