Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Więźniowie w Kolorado legalnie uprawiają konopie na własny użytek.


weeed

Recommended Posts

Siłownia, spacer, biblioteka, koszykówka- jedne z niewielu rozrywek dostępnych w więzieniach do których od niedawna dołączyła… rekreacyjna hodowla marihuany!

 

2a851rl.png

 

 

Brzmi jak fantazja nastolatka „na haju”? Nic podobnego – plan ten został już wdrożony w życie w więzieniu Warden, w stanie Kolorado. Decyzja ta poparta jest mocnymi argumentami przedstawionymi przez Toma Nortona w rozmowie z „Rocky Mountain News”:

 

„Co prawda, odnotowaliśmy  wzrost przekąsek wśród więźniów o 300%, czego się spodziewaliśmy, jednak ważniejszym jest, iż zdążyliśmy już zauważyć spadek przemocy w więzieniach. Wciąż będziemy śledzić program marihuany , jednak – jak do tej pory – wszystko zmierza ku dobremu.”.

Na każdego więźnia przypada 1 gram marihuany dziennie, jednak można zdobyć więcej, choćby za dobre sprawowanie, tudzież za uczestnictwo w innych programach więziennych. Marihuana uprawiana jest na ziemiach więziennych i, jak twierdzi Norton,

 

„Więźniowie bardzo cieszą się z możliwości udziału w tym rolnym przedsięwzięciu polegającym na uprawie konopi . (…) Mamy listę oczekujących więźniów chcących przyciąć pąki.”.

 

„Trzymamy w więzieniu połowę upraw, następna połowa trafia do aptek znajdujących się na terenie Kolorado. Nasze obecne prognozy wskazują na to, że sprzedaż marihuany pokryje aż trzydzieści procent kosztów związanych z więziennictwem do 2020 roku”.

Marihuana pochodząca z tegoż więzienia nazywana jest „Konvict Kush” i jest bardzo wysoko oceniana przez magazyn „High Times”. Ponadto, zakwalifikowała się do prestiżowej nagrody Cannabis Cup jako najlepsza marihuana roku.

 

Więźniowie doceniają możliwość legalnego palenia marihuany w więzieniu, jednak, jak śmieje się jeden z nich- ta sytuacja to ironia losu, gdyż sam odsiaduje wyrok właśnie za marihuanę. Stwierdził, że:

 

„Gdybym urodził się kilka lat później, byłbym właścicielem odnoszącej sukcesy małej firmy, a nie przestępcą.”

 

 

Jak wypowiadają się również inni więźniowie, marihuana pozwala im się zrelaksować i przemyśleć na spokojnie to, co zrobili będąc na wolności. Również z ankiety przeprowadzonej wśród więźniów, wprowadzenie takich zmian spotkało się z pozytywną oceną.

 

 

 

Źródło: Cannabis News

 

 

 

Kurcze żyć nie umierać haha :D

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+