Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Podsumowanie wiedzy


bromas

Recommended Posts

Witam jestem po przewertowaniu forum, chciał bym wam przedstawić mój projekt postępowania z roślinka, wszelkie uwagi mile widziane. No to zaczynamy:

1. Umieszczam ziarenko w szklance letniej wody ( żywiec) na okres ok 8 godzin.

2. Po namoczeniu ziarenka umieszczam je na płatkach kosmetycznych od góry przykrywam jednym wacikiem e. Od góry przykrywam np. małym talerzykiem.

3. Odkładam do ciemnego ciepłego miejsca u mnie była by to szafka w łazience.

4. W momencie kiedy ziarenko wypuści kiełek przesadzam je do pojemnika po jogurcie. Pojemnik wypełniony jest ziemią docelową, dziurki od spodu . Nawilżam ziemię i wkładam kiełek na głębokość 5-10mm. Lekko przysypuję od góry.

5. Pojemniczek ląduje w ciepłym, ciemnym miejscu (szafka w łazience) czytałem że można go jeszcze torebka foliową owinąć?

I tutaj mam problem (najistotniejszy punkt mojego wywodu). Czy:

6. Od razu gdy roślinka się przebiję stawiam ją w oświetlonym miejscu parapet/ na szafce podlewając    żeby było wilgotno i dodając preparatu ułatwiającego zakorzenienie. Przesadzić po ok 10-14 dniach. Czy:

7. Od razu gdy się roślinka przebije przesadzam ją do dużej 7l doniczki w boxie i naświetlam hps 150w. Z tego co wyczytałem faza weg. zaczyna się w momencie wsadzenia roślinki do box i doniczki docelowej a nie od momentu przebicia się rpzez ziemie w kubeczku po jogurcie. Przez pierwsze 14 dni fazy weg. podlewam jedynie wodą i preparatem ułatwiającym ukorzenieni, a po 14 dobie rozpoczynam nawożenie pierwsze 2 podlania 50% tego co producent zaleca. Podlewam na przemian raz woda raz nawóz.

8. Podlewam wtedy gdy wyczuję że gleba jest sucha co ok 2-3 dni żeby korzenie się rozrastały i szukały wody.

9.Lampy ustawiam na cykl 6/18 

10. Po 30 dniach przechodzę w faze flow 12/12. Pierwsze dwa podlania sama wodą a potem na przemian woda nawóz do fazy kwitnienia.

11. Jakiej wody używać tzn. wiem że ph6.3-6.8 ale czy macie jakichś sprawdzonych producentów?

12. Jak długo preparat ułatwiający ukorzenienie?

13.Ziemia Biobiz light, biobizz trypack ( czy w tym zestawie jest już preparat ułatwiający ukorzenie?).

14. Box 60x60x150  hps 150w.

15. Czy po pewnym czasie roślinkę trzeba będzie przesadzić z 7l do 11l.

16. /admin - cenzura link wygasł/ czy to jest automat czy pełno seoznowa?

 

Pozdrawiam i mam prośbę jak będziecie odpisywać to piszcie prostym jerzykiem bo nie skumam:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra, więc tak: 

 

1-6) Pytasz o proces kiełkowania. Powiem Ci jak ja robię - możesz zrobić tak samo, sprawdza się. Nalewasz sobie do szklanki wody - ja się za bardzo nad tym nie rozczulałem i wlałem po prostu kranówy - możesz dać jakąś mineralną. Wrzucasz do niej ziarenko, tak normalnie. Odkładasz sobie szklankę w jakieś miejsce i czekasz. Sprawdzasz po kilku godzinach czy nasiono poszło na dno szklanki. Jeżeli nie - to pukasz je kilka razy palcem - żeby poszło pod taflę. Jak nie idzie, to znowu odkładasz szklankę i czekasz jakiś czas. Jeżeli przez ten czas nie poszło na dno - znowu pukasz palcem - teraz pewnie opadnie. Od tego momentu czekam 8 - 12h - tyle czasu leży na dnie. Potem biorę podstawek, wkładam na niego dwa waciki kosmetyczne, wylewam na nie wodę ze szklanki, wraz z nasionkiem, i przykrywam ręcznikiem papierowym, złożonym w kwadrat (podwójna warstwa), naturalnie na ręcznik papierowy też wylewam wodę - z reguły zawsze coś zostaje w szklance. Nadmiar z talerzyka wylewam i odkładam całość w ciemne miejsce. Sprawdzam co kilka ładnych godzin czy ręcznik jest wilgotny - nie chodzi oto, żeby pływało tam wszystko, ręcznik ma być wilgotny - musisz pilnować tylko, żeby nie wysechł, ale na pewno nie możesz za dużo ładować na niego wody - ma być TYLKO wilgotny. 

 

Jak wypuści kiełek to poczekaj aż będzie miał powiedzmy te kilka ładnych milimetrów (0.5-0.8 czy też centymetr) i dopiero ładuj do ziemi, a nie jak zobaczysz, że skorupka pękła i go już widać. Dajesz sobie do kubka - niby ma być tam ziemia docelowa, ale jak walniesz w uniwersalną to się na pewno nic nie stanie, bo przy przesadzaniu do docelowej i tak wywalisz tą ziemię i dasz same korzenie z resztą rośliny. Wkopujesz na głębokość do 1CM (!) i lekko ubijasz palcem - poklep kilka razy wskazującym, po wszystkim wlewasz na ziemię od 1 do 2 kieliszków wody i MOŻESZ, OPCJONALNIE (ja tak robię) założyć folię na kubek (ja daje stretch) i obowiązuje gumką recepturką - taki niby efekt szklarni. Dziury w kubku robisz - naturalnie. 

 

Całość chowasz w ciepłe, ciemne miejsce i czekasz pewnie koło 1-2 dób aż roślina się wybije. Jak zobaczysz ją na powierzchni - dajesz do boxa - pod lampy (generalnie do źródła światła).

 

7)Dokładnie tak. Z tymi nawozami to lepiej mieć mniej niż za dużo, więc się nie spinaj. Jak zapodasz jej nawozy na weg. w 3 tygodniu - na pewno nic się nie stanie. Co drugie podlewanie będzie OK. 50% na początek, potem możesz podbić do 100%. Ja osobiście dwa pierwsze podlewania na weg. robiłem na dawce 50%, bo miałem tyle rozrobionego preparatu. Faza weg zaczyna się od początku rośliny, a nie z momentem wstawienia do boxa. 

 

8)Mniej więcej do 2-3 dzień. Wbijasz palec na głębokość 2-3cm i jak nic się nie klei, nie jest wilgotno, a piach z palca zjeżdża - możesz podlewać. Poza tym sprawdź ile waży donica przed podlaniem i po podlaniu. Z czasem na wagę weźmiesz to kiedy wymaga podlewania. 

 

9)Jeżeli to automat, to tak - możesz dać 18 godzin światła i 6 godzin ciemni. Są różne szkoły, różnie chwalą. Jedni system 18/6, inni 20/4, a jeszcze inni 24/0. Na pierwszą uprawę daj 18/6 albo 20/4. - Takim system jedziesz właściwie cały czas - jedynie przed ścinką zmienia się fotoperiod.

 

10)Zależy czy chcesz sadzić automata czy sezonówkę.

 

11)Używam odstanej kranówki - od podlania do podlania, więc stoi ponad 48h - przynajmniej. Nie mam jak sprawdzić PH, ale roślinie nic nie dolega, więc działa. Jak poszukasz to znajdziesz PH najpopularniejszych wód dostępnych u nas - google.pl 

 

12)Niech zgadnę. Wg. zaleceń producenta? Nie używałem, ale sprawdzę następnym razem. To chyba się daje raz na miesiąc - chyba, że producent Twojego zaleca inaczej.

 

13)Nie mam pojęcia, nie sprawdzałem jeszcze "markowych" produktów.

 

14)Kalkulator do ręki, sprawdź optymalną ilość lumenów, sprawdź ile ma ten hps. Jak się zgadza - będzie OK.

 

15)Pewnie w 11l będzie miała więcej miejsca, co się przełoży na jej wielkość i plon. - zależy jaka odmiana.

 

16)Sezon.

 

 

Generalnie lekcje odrobiłeś. Możesz brać się za sadzenie. Zapewnij dobre warunki w boxie i będzie dobrze.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No wielkie dzięki na taką odpowiedz czekałem:)

Naczytałęmsię , zgłębiłem wiedzę ale chyba troche się cykam żeby ktoś się nie doweidział nawet jak ze sklepu zamawiasz sprzę t to cie w tym zajebanym pańśtwei mogą namierzyć ( chociaż boxa to można równiez kupić do warzyw bardziej chyba trzeba uważać przy zamawianiu nasion). 

Za dużo do stracenie mam chociaż ja bym to robił tylko w celach medycznych dla siebie ale co to ku**a kogo obchodzi wpadnie cba na glebę i do widzenia:)

Mimo wszystko dzieki za podpowiedzi i czekam do legalizacji może się doczekam , a mozę lekarz mi przepisze transport docelowy kto wie musze z nim podgadać na wizycie:)

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+