Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jakie oświetlenie led wybrać i gdzie najtaniej kupić?


antystabilo

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Witam chcalbym sam sprobowac sił w budowie wlasnego panelu led chodzi mi o zrobienie paru mniejszych 200 wat powiedzmy chce to zrobic na radiatorze z wentylacja i t sie zastanawiam nad chlodzeniem wodnym i pozliwoscia podkrecania mocy swiatla od 0 do 100% po za tym znalazlem ledy 10w i tu moje pytanie dać te diody 10w czy cree 3 w patrzalem na ta lampe spectrum king 400+ Tu jest link do tych ledow jak moze ktos cos poradzic bardzo dziekuje za pomoc i poswiecony czas

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chłodzenie wodne sobie odpuść. Poprostu przerost formy nad treścią. Za dużo pierdzielenia się z tym. Chyba że jesteś ponadprzeciętnie uzdolnionym majsterkowiczem. Daj lepiej wenta.

Te ledy 10W z linku, to dosyć nowe ledy. Nie widziałem jeszcze na nich uprawy. Nie wiem jak one działają. Barwa jaką dają, to jakby suma kilku różnych barw, np czerwonych i niebieskiech. 

A diody cree, hmmm, co tu napisać? Porządne diody i tyle. 

Ja bym wybrał cree. Pewne i sprawdzone.

A z podkręceniem od 0 do 100% nie powinno być problemu. Możesz kupić regulowane drivery "stałoprądowe", gdzie prąd regulujesz potencjometrem np. od 0 do 650mA. Można to też jakos inaczej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A na przyklad taki panel 200 w zrobic z aluminiowego radiatora z wentylatorami o ktorych wspomniales zastanawiam sie nad tymi ledami ktore znalazlem oferuja sie jak dla mnie bardzo pozytywnie poniewaz nasladuja slonce ale nie jestem do konca przekonany do mocy w lm lub PAR myslisz ze w data sheet bedzie to jesli to znajde ?

I jaki zasilacz uzyc jeden 200w czy dwa po 100w na jeden panel

Oczywiscie w gre wchodzi panel 200 watowy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może w data sheetach coś będzie. Musiałbyś poszukać. A zasilacz, to różna masz opcje.

Najlepsze byłyby drivery stałoprądowe.

Możesz dać też takie z regulacją prądu potencjometrem, ale są trochę drogie.

Możesz dać zasilacz stałonapięciowy 12V o mocy 100 lub 200W. W nim chyba da rady regulować potenccjometrem prąd lub napięcie. 

Ja raz taką diodę 10W (według danych powinna mieć napięcie 9-11V i prąd 900mA) podłączyłem pod zwykły zasilacz 12V 500mA. Dioda świeciła mocno jak cholera, a zasilacz grzał się też jak cholera. Oddawał diodzie cały prąd jaki był w stanie wytworzyć. To jest minus tych zasilaczy. Ze tyle ile prądu mają, tyle na diodę poślą. Jakby miał 2A to by poszły całe 2A na diodę i by ją zjarało.

Musiałbyś pokombinować.

Ja jak robiłem swoje panele, to też kombinowałem z tym zasilaniem. Też myślałem żeby zrobić regulowane, ale cenowo dla 96 diod 3W wychodziło drogo jak cholera. Cena takich zasilaczy stanowiłaby ponad połowę ceny całego panelu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko a znacie kogos kto ma ten miernik nie wiem dokladnie jak on sie nazywa ale moze wam podpowiem to na pewno szczaicie o co kaman chodzi mi dokladnie o ten miernik ktory pokazuje na ekranie tego urzadzenia skale nm swiatla we szystkich barwach od 400 da 800nm i widac na wyswietlaczu cale widmo swiatla i chodzi mi o to ze jesli ktos by posiadal owy miernik i zmierzyc czy rzeczywiscie maja cale spectrum te ledy 10w bo skoro maja one full spectrum to po co uzywac innych diod skoro caly panel mozna tym wylozyc tylko wlasnie ta niepewnosc czy rzeczywiscie maja full spectrum i jaki wspolczynnik PAR ma ktos moze dostep do takich wynalazkow

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sam chciałbym mieć dostę do takiego miernika. To się chyba nazywa fotospektrometr, albo spektrometr. Jakoś tak. Kiedyś szukałem na necie, czy można kupić sam czujnik i podłączyć pod lapka, a w lapka wgrać odpowiedni program. Ale nie znalazłem :( Ale wiem że na bank tak można. Znalazłem za to takie małe spektrometry wielkości dużego starego telefonu komórkowego, tyle że kosztował chyba ze 3 tysie :(

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+