Skocz do zawartości
thc-thc

grower

GrowBox do oceny.


PijanyKloszard

Recommended Posts

   Heja ;)

 

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi na forum ;) 

 

Przez pewien czas obserwowałem sobie forum i zbierałem do działania.. 

i nadszedł ten czas kiedy czas zmontować coś własnego i wykorzystać całą tą wiedzę z waszego forum ;)

 

Chciałbym skompletować sobie następujący zestaw i poradzić się was czy jest ok czy może trzeba by było coś w nim pozmieniać ;)

 

homebox evolution q80 PAR+

odbłysnik Sputnik 2 fi 125

żarówka Lumatek Dual 400W

zasilacz cyfrowy lumatek z regulacją 400w

wentylator TD silent fi125mm 280-380m3

filtr pro 360-480m3 fi 125

wenylator mieszający advanced star z klipsem 13w - nie za mały?

nawilżacz turbo tv-50

na poczatek 4 donice zwykłe i tyle będzie max w tym namiocie

a przy następnej uprawie system autopot po1 4 donice z airdome

 

Czy taki zestaw będzie ok czy coś zmieniać? Na pierwszy raz chcę wrzucić automaty po 2 sztuki indyjek i 2 sativa a następnie już normalne roślinki feminizowane - martwi mnie tylko wyokość tego boxa tzn czy nie jest za niski skoro lampe trzeba trzymać 20cm od szczytów a do tego dojdzie wysokość doniczek i pewnie filtr będzie trochę przeszkadzał... Nigdy niczego nie uprawiałem więc wolę zacząć od czegoś prostszego. 

Ziemia będzie BioBizz Light Mix i do tego BioTabs.

 

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam jeszcze raz;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka :) Witamy na forum  :joint:

Na początek radziłbym Ci kupić wiekszy namiot. Jak chcesz uprawiać odmiany typu haze 160cm to za mało. Cała reszta wygląda dobrze widze że podchodzisz do sprawy profesjonalnie.  Wentylator mieszający tej wielkosci da sobie rade,. Sam na takim jade w metrówce i nie mam zadnych problemow. Rozmawiiałem dzisiaj ze znajomym który mieszkał z Jamaiczykiem ponad pól roku o podłozu jakie używali i polecił mi bat mixa od plargonu + 30% perlitu lub granulatu ceramicznego + zestaw nawozów Bio-Bizz. Moim zdaniem możesz uzyc tej mieszanki z BioTabsami a bedziesz miał dobre wyniki. Czekamy na fotorelacje :) Pozdrawiam :yoda:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  Dzięki za odpowiedzi ;)

 

Z chęcią kupiłbym większy znaczy wyższy lecz do pomieszczenia gdzie będzie się cały sprzęt znajdował nie zmieści się nic powyżej 180cm - z kolei przy takiej wysokości powierzchnia musiałaby być większa co wpłynie na wydajność lampy i wyciągu... tak mniemam ;( 

 

Mały update - znalazłem coś takiego GrowLab80 v 2.0 wysokość 180cm - czy to rozwiązałoby problem wysokości?

Z tym, że to nie materiał PAR+ a słyszałem, że ten jest najlepszy...?

 

Profesjonalnie jak najbardziej - raz a dobrze jak mawia mama ;) A co do ziemi to jak już rozszyfruje te wszystkie nazwy to postaram się dostosować ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

180 juz lepiej :) Jak bedziesz sadził w kokosie rośliny urosną niższe niż w ziemi. Ale i tak do czystych haze'ów nie podchodz ewentualnie jakies hybrydy ktore nie przekraczaja 80 cm. Niby Par+ lepszy ale wszystko zalezy od reki. W normalnych namiotach bez Par+ ludzie bija rekordy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

180 juz lepiej :) Jak bedziesz sadził w kokosie rośliny urosną niższe niż w ziemi. Ale i tak do czystych haze'ów nie podchodz ewentualnie jakies hybrydy ktore nie przekraczaja 80 cm. Niby Par+ lepszy ale wszystko zalezy od reki. W normalnych namiotach bez Par+ ludzie bija rekordy.

A powiedz mi proszę konkretnie jak miałoby wyglądać to podłoże.... i czy mogę z niego korzystać przy BioTabs?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokladnie taka ziemia Bat Mix Plargon i dodajesz do niej 30% perlitu i mieszasz (ta ziiemie trzeba przelac woda przed zastosowaniem) Albo zwykly Bio Bizz Light Mix do ktorego ddodasz 25gr Bat Guano na 15l ziemi. Wszystko działa z Biotabsami Bat Guano polepsza smak i zapacch roslin.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokladnie taka ziemia Bat Mix Plargon i dodajesz do niej 30% perlitu i mieszasz (ta ziiemie trzeba przelac woda przed zastosowaniem) Albo zwykly Bio Bizz Light Mix do ktorego ddodasz 25gr Bat Guano na 15l ziemi. Wszystko działa z Biotabsami Bat Guano polepsza smak i zapacch roslin.

  

   Od razz sorry za tyle pytań ale chciałbym dobrze zrozumieć. Do ziemi Bat Mix plargon dodaje 30% perlitu według objętości - bo z tego co widzę to ona ma już perlit -  i mieszam wraz z nawozami BioTabs tak? I co to znaczy przelać wodą - nasypać do doniczek i zalać wodą, poczekać aż przeschnie i potem wymieszać i wkładać roślnki?

 

Czytałem instrukcję BioTabs i tam jest napisane, że pod system autopot należy wymieszać ziemię lub kokos z perlitem lub kermazytem w proporcji 50-50.. więc jak wreszcie mam postąpić?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spoko nie ma sprawy. Nie pisałes że bedziesz miał autopoty :) to zmienia postać rzeczy. Do Autopotów daj Biobizza light mixa one maja 30 % perlitu w sobie wiec musisz dodac jeszcze 20 % do mieszanki żeby wyszło 50/50. i dokup sobie małe opakowanie nawozu bat guano i dosyp do każdej donicy 25 gram + nawozy biotabs i bedzie git. Ja 2 razy mialem taki zestaw w autopotach i bylo dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+