Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Namiot, 550W CFL = cieplo, bardzo cieplo.


pypcio

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pare pytan i mam nadzieje, ze ktos pomoze mi to ogarnac. Zaczne od opisania mojej sytuacji:

- Namiot uprawowy - 1 m x 1 m x 1.8 m z dziurami do wentylacji (4 na dole, 3 gorne po bokach i jedno na"suficie" - tu jest filtr weglowy)

- Namiot jest umiejscowiony w chatce na zewnatrz

- 2 x Lampy CFL Dual spectrum jedna 300w druga 250w

- Filtr weglowy (niestety chwilowo rura wychodzi z namiotu do samej budki)

- 3 wiatraki w srodku 

- nasionka to 5 x automaty (te sa w medium od tygodnia) i 5 x 1 (roznych odmian - te ziarenka akurat dopiero wyjalem z wody i wsadzilem do medium i propagatora dzisiaj wieczorem)

- ziemia canna terra pro

- Doniczki docelowo 11l dla automatow i 18 l dla pozostalych

 

Pierwsza sprawa - cieplo. Podczas gdy mialem wlaczona tylko jedna lampe temperatura byla okolo 25 stopni a wilgotnosc okolo 50-55, przy 2 lampach jest 30 stopni a i troszke wiecej a wilgotnosc spada do 40. Na dniach bede wywiercal otwor w budce i robil przedluzenie rury z filtra weglowego na zewnatrz budki, mam nadzieje, ze to troche obnizy temperature.

 

Druga rzecz to oswietlenie. Wiem, ze po stanie wegetacyjnym dobrze, jest zmienic lampe na HPS'a. Lampa 250W raczej bedzie niewystarczajaca przy takim namiocie, ale nie wiem czy 400w to nie bedzie masakra i nie ugotuje mi roslinek? Czy ktos moze mi powiedziec, czy 400HPS bedzie emitowalo duzo wiecej ciepla niz 550W CFL? albo czy 250HPS bedzie duzo lepsze niz 550 dual spectrum CFL? Planuje trenowac swoje roslinki metoda LST. 

 

Dzieki z gory za wszelkie sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moja sugestia jest taka... Masz namiot w budce na zewnatrz... Moze tez wytnij otwor na dole budki przy otworze wentylacyjnym , zeby zasysalo powietrze z zewnatrz do namiotu... I u gory , aby wywalalo cieple na zewnatrz. U dolu mozesz zamaskowac kratka wentylacyjna. A na ta powierzchnie to optymalnie 50000 lumenow potrzebujesz. Musisz porownac teraz jaki hps daje tyle lumenow i taka lampe miec...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Otwory to dobra sprawa tyle, ze mam sasiadow po bokach i z tylu budki. Bedzie widac swiatlo w nocy a tego wolal bym uniknac. Ten jeden ktory planuje wyciac bedzie nad frontowymi drzwiami a tam bedzie rura wiec zakryje swiatlo. Chyba, ze sa jakies siatki maskujace?

 

W takim wypadku potrzebowal bym 400W HPS. Czy cieplo emitowane bedzie porownywale do moich 550w CFL? Albo czy jezeli zapewnie 50k lumenow z samych CFL czy roznica w zbiorach bedzie duza jak bym uzyl 400w HPS?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hps jest milion razy lepsze niz cfl-ka a otwory mozna zamaskowac np jakas siatka a a na to dac kratke taka jak w lazience one maja otwory skierowane w dol. a mozesz tez zrobic otwory podlaczyc przewody aluminiowe takie wentylacyjne ktore poprowadzisz do namiotu pamietaj ze swiatlo nie zakreca a rure mozesz wziac zaginac swiatla nie bedzie widac a swierze powietrze to najlepsza metoda na goraczke w namiocie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dokladnie HPS zdecydowanie lepszy od CFL i to jeszcze tymbardziej ze masz Dual czyli jak dla mnie nic nie warta albo osobna barwa na weg i osobna na kwitnienie inaczej nie widze.Pod cfl rosliny beda sie wyciagac swiatlo slabo sie rozprasza wiec ja polecam hps 400W inawet dwa pasywne u dolu otwarte i wyciagajacy na maksie plus dwa male mieszajace na klipsie.Ja stosuje dwa wentyle jeden wtlacza na pierwszym biegu drugi identyczny pracuje na drugim biegu na wyciagu i jeden pasywny otwarty.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+