Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wydajny uniwersalny box. Powierzchnia?


Krzysiek

Recommended Posts

Witam poruszyłem już temat w "budowa growboxu-offtop pytaj bez zakładania tematu" lecz nikt nie odpisał. Chcę zrobić boxa, żeby posłużył zarówno do automatów jak i pełnosezonówek. Planowałem zrobić boxa 100x100x140. Lecz czytam dużo na forum i nie wiem czy nie lepiej będzie po prostu np 60x80x160 Chciałbym żeby uprawa po prostu była opłacalna. Trochę dla siebie trochę komercyjnie... Po prostu żeby uzyskać jak największy plon z uprawy, ale bez przezady z wielkością boxa. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

znaczy wiesz z tym komercyjnym pomysłem to nie to że chcę zarabiać na tym krocie i zbierać po kilogramie z chodowli czy nawet po pół kilo, ale minimum tak ze 100g. A wiadomo że sam wszystkiego nie spalę, także minimum z 50 pójdzie w obieg. Więc to już komercją trochę podbija :D chociaz żeby się za prąd zwróciło

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do boxa 60x60 wejdą ci 4 donice tak na styk. Na chama to i 9 albo i 12. Ale 4 to takie optimum. Jak wybierzesz odpowiednie krzaki i nic nie popsujesz po drodze, to myślę że mógłbyś zw 150 wyciągnąć. Może i w porywach do 200, ale tu już może mnie fantazja ponosić. A możesz wsadzuć i jednego planta w wielkiej donicy i też możesz ze 150 wyciągnąć. A możesz i 30. To zależy od zwielu różnych czynników, jaka odmiana, podłoże, nawozy, ręka do roślin itp. Kup box 60x60, ewentualnie 80x80, wsadź HPS 150-250w, 4-5 roślin w możliwie dużych doniczkach i ci wystarczy. Zobaczysz że będziesz naprawdę zadowolony. Pamiętaj że im większy box i więcej roślin, to więcej roboty przy nim, więcej prądu żre, trudniej go ukryć, większy smród, większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+