Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kompletowanie pierwszego namiotu - od podstaw ale profesjonalnie.


Broda

Recommended Posts

Super, wszystko już wiem. 

Ale myślałem czy wrzucenie dwóch, małych chińskich paneli LED z lewej i prawej strony HPS'a dało by jakiś sensowny wzrost wydajności ?

Czy lepiej kaskę miast na chińskie led'y wydać np. na lepszy wyciąg ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka, generalnie sprawa rozbija sie o to kiedy bedziesz boxa uzywal i gdzie on bedzie stal. mniemam ze uzywany bedzie caly rok i w zwiazku z tym wydaje mi sie ze mozesz miec problem z temperatura w cieplejsze dni. chyba ze box bedzie stal w piwnicy. polecam to dobrze przemyslec. 

 

wyjasniajac male bledy powyzej - na powierzchnie 60 x 60  lampa 150 wystarczy i niewazne czy bedzie to 130  czy 280 wysokosci - oczywiste jest ze lampa musi miec regulacje wysokosci.

 

filtr powinien miec wieksza przepustowosc niz wentylator na najwyzszym biegu.

 

z moiego doswiadczenia - do boxa 60 x 60 polecilbym 250 w hps w wentylowanym odblysniku z szyba. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Akurat lampa 150W wpasowała się w moje ramy energetyczne i daje mi odpowiednią ilość materiału po ścince ;)

Co do wysokich temperatur w lato - mieszkam w kawalerce a pod podłogą mam idealny, ukryty pokój w którym jest zimno i ciemno tylko muszę jeszcze rozwiązać problem z wilgocią bo słaba tam wentylacja i obawiam się problemów podczas kwitnienia.

Obecnie box stoi przy wejściu do łazienki w której temperatura wynosi 23*C, z większymi krzakami bez nawilżacza wilgotność w dzień to ok. 60% , temperatura ponad donicą 24.5*C a nad lampą 27*C. Dziś chcę przełożyć aktywny wlot jako drugi wylot i zrobić 2 pasywne wloty ( póki co box zrobiony z turystycznej szafy z Ikei + komputerowe ) bo zostało mi jakieś 6 tygodni do ścinki a potem już aktywuję paczkę z profesjonalnym sprzętem ( box, filtr, kanałowy, itp. ).

 

Ew, zastanawiałem się nad kupnem czegoś w takim stylu http://goo.gl/qmPFfW ( bezpieczny link do aliexpress.com ) i zamontowaniem mniej więcej tak :

grow

 
tylko czy miało by to jakiś sens ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

poproszę o poradę o ile ktoś ma czas :

1.zbudowałem dzisiaj mój 1-wszy growbox(1m2 na 1,8h) . Na razie zamontowałem HPS 600W widmo na flower czyli rzędu 2050K. Zastanawiam się czy na weg nie będzie lepiej HQI (MH) o wyższej ciepłocie np:6000K? Akurat mam dużą lampę MH 150W i 75W mniejszą .Czy na początek ze względu na oszczędność energi (600W vs 150W +75W) oraz odpowiedniejsze długości fali?

Tak się zastanawiam czy w moim przypadku gdzie mam 1,0m2 a tylko 6 roślinek czy nie warto byłoby w czasie weg mocno się postarać o rozłożystość (może trening?) celem  zwiększenia plonów ?

2.Chyba dałem ciała z wywiewem bo mam wiatrak fi150mm (jakieś 200m3/h)-to chyba za mało ?

 

Niebawem założę wątek jak tylko wystartuję ,dzięki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+