Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kompletowanie pierwszego namiotu - od podstaw ale profesjonalnie.


Broda

Recommended Posts

Siemka.

 

Po przerobieniu turystycznej szafy na growbox'a stwierdziłem, że chciałbym mieć to wszystko dosyć profesjonalnie zrobione a jako że w niedalekiej przyszłości spodziewam się kilku 'luźnych' groszy, po obgadaniu tematu z żoną chcę skompletować porządny namiot.

 

Póki co mam HPS'a 150W i przy tym chciałbym zostać - odpowiada mi ta moc. Kiedyś zamienię na LED.

 

Do tej lampy chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś box 60x60.

 

W miarę możliwości bardzo chcielibyśmy jakiś sprawdzony system automatycznego nawadniania ( hydro odpada, chciałbym zostać przy glebie ).

 

Jaki namiot najlepiej ? Najpopularniejszy to chyba Dark Street albo Dark Room ale nie wiem jaka jest praktyczna różnica między nimi. 

Czy przy takiej lampie i takich wymiarach namiotu wystarczy jeden wentylator wyciągowy i pasywne wloty ?

Istnieją systemy automatycznego nawadniania do donic 5-7l ?

 

Summa summarum jest już dużo podobnych tematów aczkolwiek tutaj chciałbym skompletować zestaw pod kierownictwem różnych opinii i doświadczeń ze sprzętem.

 

Heja!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do lampy 150W idelane wymiary to: 60x60x160 ale śmiało można by było brać 60x60x180

Moim zdaniem najlepszy to autopot,


AutoPot - automatyczny system nawadniania roślin bez użycia prądu

do Twojego boxa ten powinien wejść: AUTOPOT EASY2GROW 4 DONICE + ZBIORNIK 47L 

Namiot najlepiej HomeBoxa Evo ale jest lipna wysokość

GROWBOX HOMEBOX WHITE EVOLUTION Q60 PAR+ 60x60xH120CM

i kilka innych godnych polecenia w tych wymiarach:

GROWBOX DARK ROOM DR60 REV2.5 60x60x170CM

 
Przy tej lampie wystarczy dobry wyciąg:

WENTYLATOR KANAŁOWY FI 125MM 150M3/H

 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli łopatologicznie ;) w środku box'a filtr podwieszony do sufitu na paskach podłączony do wentylatora wyciągowego zamontowanego w górnym rękawie wentylacyjnym ? Spoko, części mogę kupić ale nijak nigdzie nie mogę znaleźć choćby wyraźnego zdjęcia jak to to pomontować.

Idea montażu filtra ma na celu tylko niwelację zapachu czy też jakieś walory dla rośliny ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie chodzi mi o sam motyw łączenia, cybanty i te sprawy, luzik.  Teraz już wiem, że nic nie ma ;) są filtracyjne siateczki na wlotach ( męczę się teraz z kurzem zalegającym przy wentylatorkach i troszkę na krzaczkach... ). Chodziło mi bardziej o samą kolejność części, pytałem czy moje rozumowanie jest dobre mianowicie: 

 filtr podwieszony na paskach ( przez który wysysa powietrze ze środka ) -> przewód -> wentylator w rękawie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sugerowałem się gościem który podpiął rękaw do wentylatora aczkolwiek już znalazłem i dowiedziałem się o montażu co chciałem ;)

dzięki serdeczne

 

Kolejna sprawa że zrezygnowałem z zamiaru kupna automatycznego systemu nawadniania ( wolę lepszy wentylator ) i tutaj pytanie, do box'a 60x60 da radę 'bezpiecznie' wrzucić 5 x 6l Air-Pot czy do takiego box'a i mojej lampy ( hps 150 ) najlepiej pasowałby jakiś inny zestaw ?

 

I ostatnie chyba już, jaka może być maksymalna wilgotność podczas kwitnienia ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

I ostatnie chyba już, jaka może być maksymalna wilgotność podczas kwitnienia ?

powyżej 75% może być problem z pleśnią.

 

 

do box'a 60x60 da radę 'bezpiecznie' wrzucić 5 x 6l Air-Pot czy do takiego box'a i mojej lampy ( hps 150 ) najlepiej pasowałby jakiś inny zestaw ?

policz i jak wejdzie to wejdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+