Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Lecznicza marihuana w aptekach? "Zabiegamy o to"


weeed

Recommended Posts

- Zabiegamy o to, żeby marihuana lecznicza była dostępna dla pacjentów w aptekach - powiedziała na antenie TVN24 Magdalena Dąbkowska, krajowy konsultant Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej OSF. Podstawą do dyskusji są przypadki chorych na padaczkę małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, których leczy się tą metodą. Liczba napadów spadła u nich o 90 procent.

 

- W tej chwili kilkoro dzieci leczonych jest tą metodą, ale dla każdego z nich marihuana musi być sprowadzana z apteki z zagranicy w specjalnej procedurze, która jest dość skomplikowana, musi się na to zgodzić minister zdrowia - tłumaczy Dąbkowska.

Przepisy precyzuje b. minister zdrowia Marek Balicki. - Tzw. import docelowy, czyli kiedy lekarz wie, że gdzieś na świecie jest sprzedawany lek, który u nas nie jest dostępny, jest procedurą, z której można skorzystać, ale zamówić lek można tylko dla jednego pacjenta. W naszej ustawie o przeciwdziałaniu narkotykom mamy sprzeczność. W jednych przepisach jest podane, że marihuana może być używana do celów medycznych, a w innych jest ona zakazana, a co za tym idzie, gorzej traktowana, niż morfina - dziwi się Balicki.

 

"To nie palenie jointa"

Magdalena Dąbkowska przekonuje, że stosowanie marihuany w celach medycznych, ma niewiele wspólnego z zażywaniem narkotyków. - Są w niej 2 substancje wspomagające leczenie: THC i CBD. Kluczowa przy leczeniu padaczki jest ta druga. Osoby, które chcą zażyć takiej marihuany, by być "na haju" zawiodą się - podkreśla. - Mówiąc o leczeniu nie mamy na myśli palenia jointa, tylko na przykład zażywanie leku w kroplach - precyzuje.

W stołecznym Centrum Zdrowia Dziecka w ostatnich miesiącach już dziewięcioro dzieci zaczęło przyjmować medyczną marihuanę w terapii padaczki opornej na leki. Jak informują lekarze, pierwsze wyniki są obiecujące – liczba napadów spadła nawet o 90 proc. Istotnym problemem na drodze bardziej powszechnego stosowania medycznej marihuany w leczeniu osób, którym może ona pomóc, jest jednak polskie prawo.

 

 

Źródło:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,lecznicza-marihuana-w-aptekach-zabiegamy-o-to,161112.html

 

2 Filmy w źródle ;)

 

 

 

Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie, skoro to lek działający cuda i działa przeciwpadaczkowo to jest jakaś mała szansa na zalegalizowanie takiego czegoś.

Peace

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+