Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

NOWY PROJEKT


WSMgrow

Recommended Posts

Siema

Zabieram sie do nowego projektu planujebzakup namiotu 150x150 I jako ze moj poprzedni namiot nieznamej firmy okazal sie najslabszym ogniwem w mojej ukladance teraz chcialbym kupic cos sprawdzonego godnego polecenia ? jacys producenci ??? I drugie co mnie nurtuje czy dac 1 x hps1000W( zdecydowany Na lumateka jestem ) czy wrzucic 2xlumatek 600W?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja bym stawiał na jeden z tych dwóch:

http://growbox.pl/product-pol-439-Dark-Room-150-R2-50-150x150xh200-.html

http://growbox.pl/product-pol-462-DarkStreet-150-R2-50-150x150xh200cm-.html

 

a co do lamp to nie jestem zbyt doświadczony i obyty ale gdzieś ostatnio czytałem o jednej 600 jezdzacej naszynie ;)

 

Tak dla czystej informacji namiot nr 1 (link #1) DR150 w Polsce ponad 1000zl, w UK 800zl, DS150 (link #2) w PL ponad 800zl, a w UK ponizej 600zl. Roznica spora ... porownalem ceny bo kolega WSM wklejal linki w swoim growlogu z ebaya uk wiec strzelam, ze siedzisz na wyspach :)

 

Co do namiotow to tylko firma Homebox "wyklada" wnetrze swoich produktow materialem zwanym PAR+, ktory wykazuje znacznie lepsze wlasciwosci od zwyklych srebrnych materialow.

 

Tak w skrocie ...

 

Swiatlo widzialne dla czlowieka mierzy sie w lumenach tudziez luxach, kwiatki natomiast uzywaja nieco szerszego spektrum okreslanego jako PAR (Photosynthetical Active Radiation). Wyzsza wartosc PAR daje analogicznie wiekszy wzrost i zdrowsze planty. PAR moze byc okreslony jako Wat/m2. Testy przeprowadzane przez rozne zrodla, a ktorych wyniki latwo mozna znalezc w sieci pokazuja zdecydowana wyzszosc materialu PAR+ firmy Homebox nad srebrnymi odpowiednikami konkurencji. W uprawnej czesci namiotow Homebox ponad 90% stanowia wartosci powyzej 80 PAR W/m2, a w srebrnych niecale 70% osiaga ta wartosc. Zreszta ten wykres obrazuje wszystko:

 

med_gallery_42276_953_175789.jpg

 

Namioty PAR+ odbijaja znacznie wiecej uzywanej przez planty energii. Czytalem gdzies tez kiedys, ze trzymaja mniejsza temperature o ok 2 stopnie C niz srebrne namioty ale za chiny teraz nie moge doszukac sie tej informacji.

 

Niestety jak to mawiaja "madry Polak po szkodzie" i osobiscie kupilem namiot firmy kupa ... z mylarem, hujowym zamkiem i przeswitami na szwach ... ale jak wyjdzie pierwszy grow to zainwestuje w to cacko ... bo przy innych namiotach Homeboxy to cacka :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

przy innych namiotach Homeboxy to cacka

potwierdzam :) 

 

Przy namiocie 150x150x200 producenci namiotów zalecają 600W lub 1000W

tutaj jest rozpiska różnych producentów jakie wymiary jaka lampa http://trawka.org/topic/32562-budujemy-growbox-od-czego-zaczac-jak-zbudowac-jaka-lampa/

 

Co do ledów, ja nie miałem więc tylko teoria ale dobre ledy na duży namiot to koszt 3000zł za sztukę, w większości filmiki porównawcze są robione przez firmy produkujące dany panel, HPS dają ze słabym odbłyśnikiem, najtańszą żarówką itd. Ja polecam cyfrowy HPS Lumateka i dobry odbłyśnik, czyli taki zestaw:

LUMATEK CYF. UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS/MH 600W SUPER LUMEN

ODBŁYŚNIK WINGS DEFENDER LARGE WHITE 100x70CM + SPREADER

ZAWIESZKI DO LAMP HORTIHANGER XL UDŻWIG 48KG

LAMPA / ŻARÓWKA HPS 600W PHILIPS MASTER GREEN POWER

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+