Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Szatański box 1.38m3 do oceny


Mr.Szatan

Recommended Posts

PEACE! Witam wszystkich MrSzatan na łączach. W tym temacie chciałbym opisać moje elementy boxa i poddać go próbie trzymania temperatury oraz wilgotności. To mók dziewiczy szlak jeżeli chodzi o grow więc chcę dopieścić wszystko na cacy w czym mam nadzieje pomoże mi wasza życzliwość i doświadczenie. Tak więc zacznę od sprzętu:

box 90x90x170

światło: 250mh/hps z odbłyśnikiem 40x40 h17 

9xdonica 9l z podstawką  (wymiar jednej wys23xszer23xh25)

nawilżacz powietrza (castorama)

2xwentylator fi 125 186m3/h (wtłaczający i wyciągający)

filtr węglowy ECO mini 160-240m3/h fi 125 (w boxie filtr>went>rura alu)

 i tyle chyba wystarczy na razie. teraz moje początkowe obserwacje i pytania:

 

1. Nie posiadam jeszcze wentylatora mieszającego nie wiem na co się zdecydować czy na komputerowy czy może jakiś z klipsem

2. W jaki sposób sprawdzacie warunki panujące w boxie przed wrzuceniem tam% roślinek (obojętnie czy seedy czy już coś "gotowszego". Czy sprawdzacie to z załadowanymi już doniczkami i podlanymi (bo zastanaiwam sie jak mniej więcej to wpływa na wilgotność w boxie)?

3. Kiedy odpalę lampę+nawilżacz+wentylator wysysający (ten u góry) to warunki panują mniej więcej takie 56-60% wilgotności oraz około 27.8 stopnia z czujnikiem podwieszonym na poziomie szczytu doniczek (aczkolwiek przyznać się muszę,że sprzęt nie chodzi dłużej niż 2 godziny w czasie kiedy to piszę).

4. Spodziewam się, że gdy odpalę jeszcze wentyl dolny to wilgotność jeszcze bardziej spadnie, a chciałbym ją utrzymywac w granicach 65-70%.

5. Czy obecność went mieszającego ma jakiś wpływ na wilgotność? 

 

na razie to wszystko co mogę na chwilę obecną rozkminić jeżeli coś jeszcze mi wpadnie nie zawaham sie zapytć :)

Zapraszam do wypowiadania się i z góry dziękuję za poświęcony mi czas:) PEACE!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

2xwentylator fi 125 186m3/h (wtłaczający i wyciągający)

zrób sam wyciąg, świeże powietrze będzie samo wlatywać

 

1. z klipsem

2. wilgotność na starcie podnosi nawilżacz, przez około 3 tygodnie, później rośliny same już parują, na start utrzymujesz wilgotność między 60/80%

3. jest dobrze, ale postaraj się troszeczkę obniżyć temperaturę, idealna to 24, wilgotność w normie.

4. żadnych wtłaczających, ciśnienie robi swoje, z taką samą prędkością co wyciągasz z namiotu otworami do niego wpada świeże.

5. jakąś tam ma, mieszający obowiązkowo, jak masz nawilżacz to nie masz czym się przejmować.

 

 

Startuj i zakładaj growloga :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to teraz pytanie: w chwili obecnej (jakoś 4-5 godzin chodzenia sprzętu) mam 65% wilgotności czyli niby w normie ALE temperatura rośnie do około 28.2 - 28.3. Otworzyłem w pokoju okno i widze że powoli zaczyna spadać. Jakie inne sztuczki można zastosować żeby temperatura spadła ( jak np bedzie pizgac na dworze chciałbym to okno mieć jednak zamknięte :P ). 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+