Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc w zaopatrzeniu growboxa.


Gal Anonim

Recommended Posts

Witajcie!

 

Jest to mój pierwszy post, jednak na forum nie jestm od dziś :)

 

Nadchodzi zima, a co za tym idzie wypadało by coś posadzić. Będzie to moja pierwsza samodzielna uprawa choć z samą hodowlą maiałem już styczność tak więc podstawy zanam.

 

Do rzeczy:

Chciałbym drodzy koledzy, abyście mi pomogli dobrać sprzęt niezbędny do uprawy. Jak narazie mam podstawe czyli boxa - 120x120x200cm. Jest on dość spory tak więc domyślam się, że oświetlenie to będzie 600W?

 

Poza boxem mam nasionka i ziemię. Czyli potrzebuję jeszcze kupić:

 

1. Oświetlenie

2. Wentylacje

3. Filtr węglowy ( choć tutaj jeszcze nie jestem pewien czy będzie mi potrzebny, ale jak narazie załóżmy że tak ).

4. Donice

5. Nawozy

6. Osprzęt ( programator, termometr, hydrometr )

 

Chyba nic nie pominąłem? Jeśli tak to mnie poprawcie.

 

Problem może być z budżetem bo wynosi on 800zł. Ale jak by co to najważniejsze to pkt. 1, 2, 4 i 5. Osprzęt jakoś sobie załatwie więc jest jak narazie najmniej istotny.

 

Dodam, że wszystkie roślinki to atomaty feminizowane. I tutaj moje kolejne pytanie jakie donice będą pasować pod auto? Chciałbym wycisnąć z nich jak najwięcej. Myślałem nad 15L.
 

Jak już jesteśmy przy donicach to co myślicie o AirPots? Warto zainwestować? Faktycznie zwiększają plon?

 

czekam na odp.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema... Jesli znasz rozmiar boxa mozesz policzyc ile lumenow potrzebujesz i porownac z zarowkami jaka ilosc lumenow one maja i masz odpowiedz. Masz to na forum w zakladce kalkulator. Jezeli piszesz ze filtr nie bedzie potrzebny to mozesz kupic lepszy wentylator na pewno przyda sie 2 biegowy. Nawozy Vito poleca organiczne wiec z nim pogadaj on Ci podpowie w tej kwestii. Co do donic mysle ze stykna Ci 11 litrow kazda. Najlepiej jakbys kupil te rzeczy w jednym sklepie i ponegocjowal cene. Zawsze przy wiekszych zakupach mozna sie dogadac... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znalazelm ten kalkulator i wszyszlo mi ze przy 120x120x200 zapotrzebowanie jest na 72 000 lumenow. Z tego co widze lampy 600W maja średno po 80-90 000 tak wiec wystarczajaco.

 

Probelm mam z wentylacją gdyż tutaj jestem najbardziej zielony. Powiedz, wentylator wystarczy 1? Tylko na górę który wysysa powietrze czy jak? Do tego 1 wentyl mieszający w środku? O jakiej mocy powinien byc ten wentyl przy moim boxie?

 

A jak bym chciał jednak podłączyć filtr węglowy to czy wentylator powinien być inny? Mógłbyś najlepiej jakiś link podrzucić do konkretnego modelu jaki bedzie odpowiedni bez filtra i z filtrem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

1. Oświetlenie

ZESTAW OŚWIETLENIOWY 600W GIB FS + STUCCO 80%

 

2./3. Wentylacje - tutaj wyjdzie Cie drogo, można jeszcze pokombinować z tańszymi ale w cieplejsze dni możesz mieć problem z temperaturą, filtr konieczny chyba że nie masz sąsiadów.

WENTYLATOR KANAŁOWY 2-BIEG. FI 160MM 467/552M3/H

FILTR WĘGLOWY ECONOMY FI 160MM H400MM 475-620M3/H

PRZEWÓD WENTYLACYJNY ALU/PCV 160/1M

 

4. Donice

DONICZKA KWADRATOWA 11L / 25 x 25 x H26 CM

 

5. Nawozy

BIOTABS ZESTAW STARTOWY - zestaw jest na 5 roślin

 

6. Osprzęt 

Nawilżacz, stacja pogody (termometr i wilgotnościomierz), programator czasowy, jakieś zawieszki do lampy.

 

 

Pisząc do growshopjamaica wpisz w mailu "trawka.org" to dostaniesz jakiś rabat ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dwa pyski - trafiles w sedno :)

 

vito - dzieki wielkie za te linki. niestety przekracza to wsztko moj budzet tak wiec moze uda mi sie cos znalezc na rynku wtornym. choc ciezko jak narazie hps 600.

 

przegladalem jeszcze strony roznych sklepow i mam kolejne pytania.

 

Np. taki zestaw czy bylby dobry?:

https://www.progrower.pl/zestawy-hps-600w/1698-kompletny-zestaw-hps-600w-osram-plantastar.html

 

https://www.growplace.pl/Zestaw_GIB_PRO-V-T_HPS_600W_Lighting_Flower_Spectre.html

 

cena jest tutaj troche niszsza jednak w drugim wypadku ( nie wiem jak w 1 ) pisze ze zetaw bez okablowania. Czy mozna je dokupic jakos? Jak to wyglada? Czy normalnie dostane tez osobno okkablowanie? Jak potem to wszystko polaczyc?

 

 

I jeszcze pytanie na temat wentyli. Fakt ten kanalalowy co podales vito wyglada solidnie, ale niestety chyba nie bede mogl sobie na niego pozwolic. Rozumiem, ze wydajnosc wentyla powinna byc zblizona do mocy lampy tak? Czy mozna w takim razie zastosowac np. 2 wentylatory o wydajnosci 250m3? Lub np cos takiego?:

 

https://www.progrower.pl/wentylacja-filtry-weglowe/1009-wentylator-osiowy-kanalowy-43w-fi208-405m3-h.html

 

lub

 

https://www.progrower.pl/wentylacja-filtry-weglowe/1010-wentylator-osiowy-kanalowy-68w-fi262-1070m3-h.html ( ten ma wydajnosc ponad 1000m3 )

 

czy musza to byc wentyle 2-biegowe?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Obydwa zestawy HPS były by dobre, do drugiego wystarczy kabel zasilający który możesz dokupić lub wygrzebać ze starego TV/komputera lub coś podobnego, ważne by był minimum 1mm grubości aby wytrzymał natężenie.

 

Co do wentyla, nie musi być dwubiegowy, ten mniejszy w zimę da radę, ale jak przyjdą gorące dni to może być za słaby. Wentyl i filtr muszą mieć mniej więcej taką samą przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzieki za szybka wypowiedz. a powiedz czy jest jakas instrukcja jak mam polaczyc okablowanie z zasilaczem i gwintem e40? bo rozumiem, ze wszystko dostane osobno tak? Moglbys jeszcze podac jakis link do okablowanie, bo nie wiem gdzie tego szukac, a nie chce kupic jakiejs lipy

 

edit:

 

aha i jeszcze powiedz czy wspomniales o wentylu 400 tak? A jak bym dodal jeszcze w sordku mieszajacy jakis to bedzie ok z temperatura?

 

ewentualnie moglbym kupic ten z wydajnascia ponad 1000, ale czy nie bedzie za duzy?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+