Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uklad zasilajacy do HPS 600 .


Plantator

Recommended Posts

Witam,

Mam 2x 600W Green Power Philipsa i potrzebuje uklad zasilajacy do nich, a nie znam sie na tym wogole, wiec prosze o pomoc bardziej kumatych growerow . Czytalem troche o tym ale nie wiele kumam. Prosze pomoc w wyborze i wytlumaczenie jak i kiedy sie zmienia zuzycie pradu. Widzialem w w growshopach firmy Lumatek Gib Gavita. Na co musze zwrocic uwage przy zakupie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Do żarówek 600W potrzebujesz zasilaczy. Mogą być magnetyczne lub cyfrowe/elektroniczne. Cyfrowe są lepsze pod każdym względem prócz ceny ;)

 

Magnetyczny:

GIB PRO-V-T UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS / MH 600W

 

Cyfrowy:

LUMATEK CYF. UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS/MH 600W SUPER LUMEN DIM

 

 

W układach cyfrowych posiadających DIM, można regulować moc, czyli podłączamy cały zestaw 600W ale na zasilaczu ustawiamy pokrętłem tylko 400W na okres wegetacji by nie marnować prądu, w fazie kwitnienia zwiększamy do 600W. Nie musisz kupować żarówek 400W, każda żarówka może świecić z mniejszą mocą ale nie większą ;)

Tutaj obliczysz co do złotówki zużycie prądu http://trawka.org/kalkulator/

Pamiętaj że można zastosować fotoperiod 12/1 a później 13/11 i skracasz, zapraszam do lektury forum :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdzies widzialem chyba na lumateku przelacznik na660 . Na cenie mi nie zqlezy bo juz kupilem jeden za 50€ i sie grzeje a dotego brzeczy chce poprostu najlepszy zasilacz i wole wywalic raz a dobrze niz sie motac co jakis czas albo zeby mnie to meczylo ze moge miec cos lepszego.Czytalem ten temat o fotoperiodach 12/1 iten na flo ze zwiekszaniem o pol h co tygodnie jez3li to prawda to jest to tez pole do zmniejszania kosztow:).

Dzieki Wito

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

zwiekszaniem

zmniejszeniem, zmniejszasz z 11 godzin świecenia do 9.

 

Najlepszy to Lumatek, a to co widziałeś to nadal funkcja DIM, zwiększa o 10% moc żarówki czyli daje 660W, żarówce nic nie jest a opcja bardzo fajna na późne kwitnienie. Jak masz kasę i chcesz najlepszy to Lumatek, są niezawodne :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Są jeszcze żarówki MH ale one lepiej się nadają na klony lub matki. 

 

 

Vito czyli z tego co zrozumialem to nie musz zmieniac lamp na wege?

Nie, Twoje są dobre :) Na wegetacje po prostu przykręcisz pokrętłem z 600W na 400W.

 

 

Chodzilo mi o zwiekszanie nocy ( kwestia z oszczedzaniem , za snia nie da sie oszczedzic) :)

Fotoperiod 12/1 - poczytaj o tym, masz na forum. Polecam.

 

Załóż growloga jak wystartujesz :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+