Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Podzial na fazy (etapy) zycie konopi.


Plantator

Recommended Posts

Dzieki Vito.

Odnosnie fotoperiodu to dla kitnienia nie jest optymalni 12/12h ?

Postaram sie byc bardziej precyzyjny, chodzi mi o to jak rozpoznac poszczegolne fazy rozwoju np: kiedy konczy sie seeding a zaczyna planting, i kiedy konczy sie plantig a zaczyna sie faza growth i dalej kiedy konczy sie growth a zaczyna sie early flo itd.

Mam pytani czy ktos uzywal produktow Aptus Holland?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Postaram sie byc bardziej precyzyjny, chodzi mi o to jak rozpoznac poszczegolne fazy rozwoju np: kiedy konczy sie seeding a zaczyna planting, i kiedy konczy sie plantig a zaczyna sie faza growth i dalej kiedy konczy sie growth a zaczyna sie early flo itd.

 

Nie jestem bardzo doświadczony ale ci opiszę :P

 

Seeding - kiełkowanie, jak wykiełkuje i pojawią się pierwsze listki to koniec tego etapu

Planting - bardzo wczesny wzrost i tworzenie się korzeni (nie wiem dokłanie ile, ale może pierwsze 1-2 tyg)

Growth - dalszy wzrost wegetatywny (do przełączenia fotoperiodu)

Early flowering - rozpoczęcie kwitnięcia, pojawienie się preflowerów (po przełączeniu fotoperiodu, może z tydzień)

Late flowering - dalszy etap kwitnięcia

Maturation - dojrzewanie czyli puchnięcie i zwiększanie masy kwiatostanów, ostra produkcja żywicy

Cleaning - ostatni etap czyli tak zwany flush przed ścinką

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito,

To kiedy jest najlepiej przelaczyc z 18/6 na 12/12 ?

Jak plant osiagnie zadana wysokosc? czy jest jakis inny znak?

Ja dzialam tylko na plantach nie sadzilem nigdy z nasion.

Planty dostaje zawsze z trzema czsem z 4 pietrami lisci wysokosc tak do 10, 13 cm i chodzi mi o to kiedy jest optymalni przelaczyc je na 12/12

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+