Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

20-letnie badania dot. palenia marihuany. "Codzienne palenie podwaja ryzyko wystąpienia psychozy"


Recommended Posts

Codzienne palenie marihuany podwaja ryzyko wystąpienia psychozy oraz w mniejszym stopniu zwiększa ryzyko zachorowania na przewlekłe zapalenie oskrzeli i raka płuc. Tak wynika z ustaleń prof. Wayne’a Halla, który przeanalizował wyniki badań nad wpływem marihuany na zdrowie, jakie wykonano w latach 1993-2013.

 

Prof. Hall, który pracuje na Uniwersytecie Queensland, stwierdził, że długotrwałe, codzienne stosowanie marihuany podwaja ryzyko wystąpienia symptomów psychotycznych, szczególnie w przypadku osób, które w przeszłości cierpiały już na to zaburzenie lub posiadają krewnych chorujących na psychozę. Ponadto osoby, które regularnie paliły marihuanę w okresie młodzieńczym, mają dwukrotnie większą szansę na zachorowanie na schizofrenię.

 

Z analizy prof. Halla wynika również, że regularne zażywanie marihuany przez kobiety w ciąży może skutkować stosunkową małą wagą nowo narodzonego dziecka, ponieważ palona marihuana wytwarza tlenek węgla, a ten ogranicza dopływ tlenu do tkanek płodu. Osoby w średnim wieku, które regularnie palą marihuanę, są zaś bardziej narażone na zawał mięśnia sercowego.

 

Prof. Hall zauważył przy tym, że marihuana jest środkiem uzależniającym. Mniej więcej 9 procent osób, które spróbowały marihuany, uzależniło się od niej. Dane dotyczące innych używek są wprawdzie bardziej niepokojące (32 procent w przypadku nikotyny, 23 procent w przypadku heroiny i 15 procent w przypadku alkoholu), niemniej nie ulega wątpliwości, że od marihuany można się uzależnić.

 

Pisząc o krótkotrwałych skutkach zażycia marihuany, prof. Hall stwierdził, że po wypaleniu jointa nie należy prowadzić samochodu. W wyniku obniżonej koncentracji podwaja się bowiem ryzyko spowodowania wypadku samochodowego. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem jest łączenie marihuany z alkoholem. 

 


Link to comment
Share on other sites

Psychozę dostawaliśmy przez chore państwo które ściga za grama. Od czasu gdy opuściliśmy granice PL i żyjemy w kraju gdzie na osobę można mieć krzaki wszystkie psychozy i depresje mijają. Nie lękasz się że wyłapiesz zawiasy czy parę miesięcy a jedynie mandat. 

 

Wszelkie negatywne skutki wywołane u palaczy to nie przez palenie trawki a strach przed władzami swojej ojczyzny :/ 

Palę 10 lat z przerwami, od 2 lat widzę same pozytywy takie jak: rzucenie tytoniu, zmianę nawozów z mineralnych na organiczne, nawet bibułki z gumy arabskiej na "hemp paper", zdrowa żywność, unikanie glutaminianu sodu itd. 

Zmiana państwa dużo też uspokaja głowę, znika strach przed policją, w krajach gdzie można mieć parę krzaków na własny przestajesz być przestępcą i jesteś zwykłym obywatelem.

 

Artykuł powinien mieć tytuł: 

20-letnie badania dot. palenia marihuany. "Codzienne palenie W POLSCE podwaja ryzyko wystąpienia psychozy"

Link to comment
Share on other sites

Amen Vito

 

No i nie ukrywajmy jaranie marnego dillerskiego grassu jest ryzykowne ze względu na jakość.

Prędzej czy później efekty uboczne toksycznej marihuany wyjda, no i te chore prawo moze doprowadzić do nerwicy.

 

Także podpisuje sie również pod mężem, i jeżeli ciężko Wam żyć w tym państwie to odważcie sie i poczujcie sie gdzie indziej lepiej.

 

czuć grass cały czas  :indiana:

Link to comment
Share on other sites

"Codzienne palenie podwaja ryzyko wystąpienia psychozy u osób mających predyspozycje do takowych i bez palenia" - tak powinien brzmieć tytuł.

Bo jest to kolejna manipulacja informacją w celu nastraszenia przed trawką. 

tak samo jak wiadomo że jak horujesz na płuca to palenie tytoniu jeszcze bardziej pogorszy twoj stan tak samo jasne jest że jesli masz problemy z psychiką to trawka moze je nasilić z tym że w przeciwienstwie do ttoniu który również powoduje horoby płuc a nie tylko je nasila tak trawka horoby psychicznej nie wywoła

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+